Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

 

u berlinu ce izaci sa sastanka bez kaputa i cipela, pocece da naplacuju dugove od njega samog.

 

 

 

ma nema šanse. ali ne zbog grčke. slede malo važniji izbori od grčkih. 

 

Ako preživi Merkelkina evropske politika, Evropa (EU) neće, 

 

Vlada sa ELAN (tako beše?) je prosto bila politička neophodnost, drugačije prosto nije moglo. 

Link to comment

Naši ljudi veze s vezom nemaju. Samo treba pitati komuniste, one prave, šta misle o Sirizi i sve će biti jasno. Siriza su pravi pravcati socijal-demokrati ili, ajde, socijalisti, samo što je cela Evropa zaboravila šta je to. Ovo je povratak politike. 

 

+1

Iako si kvariigra

Pa kaže 

https://www.youtube.com/watch?v=4vVnr5nV_M4 

Edited by Notorious
Link to comment

ja sam totalno hladan dok ovo posmatram  -_-  ^_^

 

Ko bi se uopšte usudio da sumnja u to?

Izvim, slučajno ti utrčah u profil. 

 

et Hamlet

Ne vidim baš dovoljno paralela za takvu tvrdnju, pojasni ako te ne mrzi. 

Link to comment

Ako preživi Merkelkina evropske politika, Evropa (EU) neće

 

Naravno da će EU preživeti, samo bez ikakvih sada već natruha ideološkog paneuropskog jedinstva i shodstveno tome, bez parazita. Na jasnim ekonomskim osnovama. Platiš, klatiš. Neko će morati da osmisli mehanizme koji će bezbedno reformatirati Uniju i onda novi život. Nešto ne verujem da će koji god nemački kancelar bio, rado gutati ovu kašu govana koja im se servira da su oni krivi za stanje u južnim zemljama na čelu sa Grčkom.

 

Merkel se, da podsetim, bira u Berlinu a ne u Briselu ili Atini. Ko očekuje da će Nemci ili bilo koja druga zemlja prve EU lige žrtvovati bilo šta za Grčku, Španiju, Italiju, Portugal više od ovoga što je do sada urađeno, taj je ozbiljno van realnosti.

Link to comment

Nije to poruka "Nemcima". To je poruka nemačkoj desnici. Misliš da bi radio to da je SPD na vlasti i da se vodi drugačija politika?

 

Angela daje bad name celoj naciji, samo je problem što ne kapiraju to svi pa se onda okreću slepom nacionalizmu. Suštinski, ako neko može da spase Evropu, to su Nemci. Ali ne ovako. I mislim, tj nadam se, da je ovo poruka u tom smsilu.

Cekaj kako to Angela daje bad name celoj naciji i sta bi ona tacno trebalo da uradi?

Link to comment

Naravno da će EU preživeti, samo bez ikakvih sada već natruha ideološkog paneuropskog jedinstva i shodstveno tome, bez parazita. Na jasnim ekonomskim osnovama. Platiš, klatiš. Neko će morati da osmisli mehanizme koji će bezbedno reformatirati Uniju i onda novi život. Nešto ne verujem da će koji god nemački kancelar bio, rado gutati ovu kašu govana koja im se servira da su oni krivi za stanje u južnim zemljama na čelu sa Grčkom.

 

Merkel se, da podsetim, bira u Berlinu a ne u Briselu ili Atini. Ko očekuje da će Nemci ili bilo koja druga zemlja prve EU lige žrtvovati bilo šta za Grčku, Španiju, Italiju, Portugal više od ovoga što je do sada urađeno, taj je ozbiljno van realnosti.

 

pa šta su žrtvovali? :D dali su im zajam da njima vraćaju dugove koje su delom otpisali da bi makar totalnom laiku izgledalo makar malo verovatno da je teoretski moguće da ih vrate. 

 

Ne, ovde se postavlja, na simboličkom nivou, jedno krucijalno pitanje - jel Evropa postoji ili ne. A, samo da znate, odgovor na to pitanje je daleeeeko od toga da je čisto ekonomski. Amerikanci se verovatno smeju široko danas, a Rusi onako malo potuljenije, kiselkasto, ali ipak zadovoljno. Politics, no way out of it. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Cekaj kako to Angela daje bad name celoj naciji i sta bi ona tacno trebalo da uradi?

 

da prestane da vodi usko-nacionalnu politiku motivisanu skoro isključivo domaćim ekonomskim interesima. 

Link to comment

Ko bi se uopšte usudio da sumnja u to?

Izvim, slučajno ti utrčah u profil.

 

et Hamlet

Ne vidim baš dovoljno paralela za takvu tvrdnju, pojasni ako te ne mrzi.

Pa koja je bila drugu opciju imao zes osim da ode u opoziciju a da je pri tome ubedljivo najjača opcija na izborima bila.

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

pa politika, i to katastrofalna.

 

nastavak rajcanja grka da su danasnji nemci potomci nacista koji danas prave cetvrti rajh preko grckih ledja koja nisu nista kriva.  boli nas kurac za to sto vi trazite jer smo se vec jednom dizali na ustanak i pobedili vas.

 

vec dve godine putujem po grckoj sa nemackim drzavljaninom (koji tu grcku voli vise od mene) i non stop prisustvujemo takvim ispadima. pijani prodavac dinja i lubenica u ponoc u stavrosu na itaki me grlio sto sam srbin a mojoj zeni se unosio u lice i siktao "snake is still alive"....

 

ovakve budalastine ce me staviti na stranu nemaca u nastavku sukoba. ovo je bezumno po mnogo osnova. 

 

gle cuda, ovo tako podseca na srBski sentiment kada su nemci u pitanju :lolol:

Link to comment

ono sto pokusavam da kazem je da cipras nece uraditi nista sa nemcima na planu prihvatanja njegove politike ako bude javno podrzavao sentiment da je angela kriva za grcku krizu i da je danasnja nemacka cetvrti rajh protiv koga je vreme za partizanski ustanak. 

 

na stranu moje misljenje da je pustanje grcke niz vodu, izbacivanje iz EU i eurozone i odustajanje od finansijskog aranzmana utopije zvane otpis grckih dugova trenutno bolja stvar za EU i nemacku nego za grcku. gde ce grcka zavrsiti posle svega, mislim da je prilicno ocigledno. ono sto je meni neshvatljivo je da neko ocekuje nekakvu novu verziju londonskog dogovora o nemackim dugovima po osnovu ratnih reparacija, napisanu za grcki slucaj.

 

ako mi objasnite tacno na osnovu koje vrline vezane za ekonomiju i finansije grcke iz njene moderne istorije to treba da se desi, kao sto je u slucaju nemacke 1953. postojao vise nego ocigledan osnov, onda cu prihvatiti da sam u krivu. 

 

ovo inace ne znaci da mi nije drago sto se desilo ovo sto se desilo, naprotiv. bilo bi isuvise dosadno da se ne proba nesto novo i zato me nervira sto je ovaj cipras tupan.

Edited by yolo
Link to comment
×
×
  • Create New...