Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

I?

Je l smo desnicarski ili levicarski forum?

Usaglasite se.

 

Koliko vidim ni Ravanelli ni ja nismo komentarisali forum.

Ja sajt b92, a on svoj FB zid :)

 

Zanimljiva je ta mikrosredina, koju sami izaberemo, pa stav te mikrosredine projektujemo na celo društvo.

Link to comment

http://www.nytimes.com/2015/01/26/world/europe/greek-election-syriza.html?_r=0

 

Kad su počele da se primenjuju mere štednje dug je činio 127% posto BNP, a danas čini 175%. Ta politika prosto nije dala rezultate kakve je trebalo i prosto je normalno da je odbačena na izborima. Zapravo bi suprotan rezultat bio nenormalan. 

 

Pa nije bas skroz tako. Grcka je danas u situaciji da moze da odjebe kreditore upravo zbog politike stednje - politika stednje je dovela do toga da Grcka ima primarni suficit danas, dakle kada se izuzmu dugovi drzavni bilansi su pozitivni. Na pocetku krize, Grcka je morala da se zaduzuje da bi pokrivala tekuce troskove (+ otplacivala stari dug), danas ne mora.

Link to comment

Pa nije bas skroz tako. Grcka je danas u situaciji da moze da odjebe kreditore upravo zbog politike stednje - politika stednje je dovela do toga da Grcka ima primarni suficit danas, dakle kada se izuzmu dugovi drzavni bilansi su pozitivni. Na pocetku krize, Grcka je morala da se zaduzuje da bi pokrivala tekuce troskove (+ otplacivala stari dug), danas ne mora.

 

Svejedno. Sa ovakvom dosadašnjom politikom, a sa ovakvim skokom duga, oni nikad sami ne bi osetili boljitak, sve bi pokupili kreditori, i kupili bi sve više i više od BNP-a jer ekonomija se "suzila" za 25%, to je ogroman procenat i to isto samo znači da bi dug postajao sve veći i veći deo BNP-a. Nije "balans" sve, 

Edited by MancMellow
Link to comment

1 poruka (mislim na Keseriani). 

 

Simbolično, ali ubedljivo. 

 

Ne vredi, nama fale ljudi :(

 

 

Simbolično i najjadnije populistički.

 

Odvratno, zgrožen sam.

Link to comment

Simbolično i najjadnije populistički.

 

Odvratno, zgrožen sam.

 

politika yolo.

 

na kraju krajeva - šta je uradio? položio cveće na grobove onih koje vidi kao svoje daleke političke pretke. ko može bilo šta da mu kaže :D

 

naravno, poruka je i za ZZ

Edited by MancMellow
Link to comment

Simbolično i najjadnije populistički.

 

Odvratno, zgrožen sam.

 

Mozes li da obrazlozis? Mislim, zasto si zgrozen?

Edited by IndridCold
Link to comment

 

-_-

+1 :fantom:

 

Него, нисам пратио вести данас па рекох да питам: јесу национализоване банке, аеродроми, електропривреда и водена богатства(™ или је страћен још један дан на путу ка неминовној диктатури пролетеријата? Да ли је, бар, почео неки алиби да се скицира за случај да пројекат пропадне? Мислим, ништа слично се никада у историји није десило и сва екстремно лева друштва и даље просперирају, али чисто за не дај Франкфуртска школо? Је л' кренула прича о међународној завери крупног капитала? Није још? Полако. И, најважније, је л' се нашла нека још левља левица да каже да ови нису довољно лево, да има ко Стаљина да нацрта на песку када све пропадне?

Link to comment

politika yolo.

 

na kraju krajeva - šta je uradio? položio cveće na grobove onih koje vidi kao svoje daleke političke pretke. ko može bilo šta da mu kaže :D

 

naravno, poruka je i za ZZ

 

 

pa politika, i to katastrofalna.

 

nastavak rajcanja grka da su danasnji nemci potomci nacista koji danas prave cetvrti rajh preko grckih ledja koja nisu nista kriva.  boli nas kurac za to sto vi trazite jer smo se vec jednom dizali na ustanak i pobedili vas.

 

vec dve godine putujem po grckoj sa nemackim drzavljaninom (koji tu grcku voli vise od mene) i non stop prisustvujemo takvim ispadima. pijani prodavac dinja i lubenica u ponoc u stavrosu na itaki me grlio sto sam srbin a mojoj zeni se unosio u lice i siktao "snake is still alive"....

 

ovakve budalastine ce me staviti na stranu nemaca u nastavku sukoba. ovo je bezumno po mnogo osnova. 

Link to comment

Него, нисам пратио вести данас па рекох да питам: јесу национализоване банке, аеродроми, електропривреда и водена богатства(™ или је страћен још један дан на путу ка неминовној диктатури пролетеријата?  

 

 

KKE je dobio 5,47%

Link to comment

pa politika, i to katastrofalna.

 

nastavak rajcanja grka da su danasnji nemci potomci nacista koji danas prave cetvrti rajh preko grckih ledja koja nisu nista kriva.  boli nas kurac za to sto vi trazite jer smo se vec jednom dizali na ustanak i pobedili vas.

 

vec dve godine putujem po grckoj sa nemackim drzavljaninom (koji tu grcku voli vise od mene) i non stop prisustvujemo takvim ispadima. pijani prodavac dinja i lubenica u ponoc u stavrosu na itaki me grlio sto sam srbin a mojoj zeni se unosio u lice i siktao "snake is still alive"....

 

ovakve budalastine ce me staviti na stranu nemaca u nastavku sukoba. ovo je bezumno po mnogo osnova. 

 

Nije to poruka "Nemcima". To je poruka nemačkoj desnici. Misliš da bi radio to da je SPD na vlasti i da se vodi drugačija politika? 

 

Angela daje bad name celoj naciji, samo je problem što ne kapiraju to svi pa se onda okreću slepom nacionalizmu. Suštinski, ako neko može da spase Evropu, to su Nemci. Ali ne ovako. I mislim, tj nadam se, da je ovo poruka u tom smsilu. 

Edited by MancMellow
Link to comment

+1 :fantom:

 

Него, нисам пратио вести данас па рекох да питам: јесу национализоване банке, аеродроми, електропривреда и водена богатства(™ или је страћен још један дан на путу ка неминовној диктатури пролетеријата? Да ли је, бар, почео неки алиби да се скицира за случај да пројекат пропадне? Мислим, ништа слично се никада у историји није десило и сва екстремно лева друштва и даље просперирају, али чисто за не дај Франкфуртска школо? Је л' кренула прича о међународној завери крупног капитала? Није још? Полако. И, најважније, је л' се нашла нека још левља левица да каже да ови нису довољно лево, да има ко Стаљина да нацрта на песку када све пропадне?

 

 

sta se uzbudjujes, ljudi masovno nemaju pojma o meritumu svog politickog opredeljenja. to je prosto pitanje trenda i nista vise. danas IPA, sutra porter, prekosutra staut.

Link to comment

Nije to poruka "Nemcima". To je poruka nemačkoj desnici. Misliš da bi radio to da je SPD na vlasti i da se vodi drugačija politika? 

 

 

to je poruka grcima, kurcicemo se do samog kraja. nemacka desnica (ako tu mislis na CDU) znamo kakav odnos ima prema WW2. u mnogim zemljama na spomenike zrtvama nacistickih zlocina cvece zajednicki polazu domicilni i nemacki predstavnici.

 

u berlinu ce izaci sa sastanka bez kaputa i cipela, pocece da naplacuju dugove od njega samog.

 

realno je mogao da ispadne smeker i da pozove nemackog ambasadora u atini da zajednicki poloze karanfile. ovako je prvog dana zabo dva masna autogola, ovo kao i vlada sa grckim dverima kao koalicionim partnerom.

Link to comment
×
×
  • Create New...