Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Pa to, a i mislim da ova reakcije na Sirizu generalno govore da je ta podela levo-desno jedno anahrono vidjenje politike koje vise ne prolazi.

 

Zapazanje ti je bilo dobro, ali ti je zakljucak los.

Link to comment

događaj ima dubok internacionalan karakter. a meni se cini da je cipras koalicijom sa kamenosom pokazao da je, ipak, u osnovi samo jedan populisticki sicardzija. zato se bojim da ce grci zestoko najebati. jeste, nd i pasok su totalna banda i bilo mi je drago sto je pobedila partija koja je otvoreno protiv establismenta, ali nisam ocekivao da ce se taliti sa ovim konzervama samo zato sto su protiv brisela. to je glup i kratkovid potez.

 

Jbg, prvo treba uzeti trapezu, policiju, vojsku, obnoviti državne medije, itd, a sa njima imaju sličnost na najvažnijoj tački predizbornog programa. Brzina dogovora govori da je to saradnja ugovorena ranije za ovakav slučaj.

 

Bundesarchiv_Bild_146-1990-023-06A%2C_Ot

 

Molim te, njemu je Kol negde do stomaka, a Angela ga gleda otprilike iz visine palca. Nožnog.

Link to comment

Sto duze razmisljam o ovom rezultatu, sve sam vise siguran da ce biti ozbiljan vetar u ledja Dverima. Anti-EU, anti-stednja u Srbiji nema drugo ishodiste koje nije  kompromitovano participacijom u vlasti. Neka koalicija oko njih u dogledno vreme moze da ima drugi najbolji rezultat na srpskim izborima...

Edited by yolo
Link to comment

Malo sam čitala komentare na b92, noćas.

Fascinantna je količina zluradosti na rezultate izbora.

Kao da se Staljin lično pojavio u Atini, sa sve Berijom, i sad će oni da vladaju Grčkom,

a naši komentatori su ujedno i tužni što će Grčka neminovno propasti, 

a i zadovoljni jer će konačno sav svet, koji ne zna, uvideti koliko je poguban komunizam.

Pobedu ZZ bi dočekali sa više oduševljenja.

Link to comment

Jbg, prvo treba uzeti trapezu, policiju, vojsku, obnoviti državne medije, itd, a sa njima imaju sličnost na najvažnijoj tački predizbornog programa. Brzina dogovora govori da je to saradnja ugovorena ranije za ovakav slučaj.

 

 

 

Naravno. Ideoloske stvari su od manjeg znacaja. Cipras ne namerava da polaze zakletvu pred atinskim arhiepiskopom, sto je drasticno odstupanje od tradicije. To bas i ne smeta vatrenom pravoslavcu Kamenosu.

Link to comment

Malo sam čitala komentare na b92, noćas.

Fascinantna je količina zluradosti na rezultate izbora.

Kao da se Staljin lično pojavio u Atini, sa sve Berijom, i sad će oni da vladaju Grčkom,

a naši komentatori su ujedno i tužni što će Grčka neminovno propasti, 

a i zadovoljni jer će konačno sav svet, koji ne zna, uvideti koliko je poguban komunizam.

Pobedu ZZ bi dočekali sa više oduševljenja.

 

ne daju grcki kapitalisti - vlasnici b92 da se objavljuju radosni komentari na pobedu levice -_-

Link to comment

Malo sam čitala komentare na b92, noćas.

Fascinantna je količina zluradosti na rezultate izbora.

Kao da se Staljin lično pojavio u Atini, sa sve Berijom, i sad će oni da vladaju Grčkom,

a naši komentatori su ujedno i tužni što će Grčka neminovno propasti, 

a i zadovoljni jer će konačno sav svet, koji ne zna, uvideti koliko je poguban komunizam.

Pobedu ZZ bi dočekali sa više oduševljenja.

 

crveni kmeri™ :D

no, nista manje brojni su i oni koji su zluradi na drugu stranu, prema zloj babi merkelici, sudeci po fejsbuku

Edited by aram
Link to comment

Sto duze razmisljam o ovom rezultatu, sve sam vise siguran da ce biti ozbiljan vetar u ledja Dverima. Anti-EU, anti-stednja u Srbiji nema drugo ishodiste koje nije  kompromitovano participacijom u vlasti. Neka koalicija oko njih u dogledno vreme moze da ima drugi najbolji rezultat na srpskim izborima...

to dogledno vreme su ti sledeći izbori. ekipa izlazi zajedno - dveri + dss + kojekakav ostali otpad = 10-12%. ko ce, osim sns, da dohvati vise od toga?

Link to comment

Naravno. Ideoloske stvari su od manjeg znacaja. Cipras ne namerava da polaze zakletvu pred atinskim arhiepiskopom, sto je drasticno odstupanje od tradicije. To bas i ne smeta vatrenom pravoslavcu Kamenosu.

malo sutra od manjeg znacaja. grcka je propala bas zato sto su je zajahali banditi kojima su ideoloske stvari od manjeg znacaja. jedva cekam da vidim kako ce ih izvaditi isti takvi, prevrtljivi i nedosledni.

Link to comment

 

a i zadovoljni jer će konačno sav svet, koji ne zna, uvideti koliko je poguban komunizam.

 

 

Naši ljudi veze s vezom nemaju. Samo treba pitati komuniste, one prave, šta misle o Sirizi i sve će biti jasno. Siriza su pravi pravcati socijal-demokrati ili, ajde, socijalisti, samo što je cela Evropa zaboravila šta je to. Ovo je povratak politike. 

Edited by MancMellow
Link to comment

to dogledno vreme su ti sledeći izbori. ekipa izlazi zajedno - dveri + dss + kojekakav ostali otpad = 10-12%. ko ce, osim sns, da dohvati vise od toga?

 

sps :D

Link to comment
×
×
  • Create New...