Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Nego, meni je takodje utisak ovaj turizam evropske levice. Mora da su atinski hoteli lepo zaradili van sezone u januaru.

 

Eto, nisu još ni došli na vlast a već doprinose ekonomiji.

Link to comment

Nemam iluziju da će levičari, ukoliko ne nađu zajednički jezik (čitaj ne budu dovoljno oportuni) sa korporatvinim interesima, predugo opstati na vlasti. Ono što me raduje je što u ljudima i dalje postoji vera da mogu da se izbore za nešto drugačije.

Što se Zlatne zore tiče, volela bih je da vrli kreatori međunarodnih prilika (nemam u vidu zavere, tek da se zna) imaju u vidu pre nego što se svim silama obruše na Sirizu. 

 

+1000

 

I zato mi je ovo veče jedno od najlepših u zadnje vreme..

 

Pa da čak i sve zaseru, postanu i oni korumpirani itd., bitno je da ta vera nije ubijena...Brinem se samo da je za Srbiju kasno :(

Link to comment

Podemos. venceroms.

 

Numero 2 de la organización.

 

 

Monedero facturó 400.000 euros en dos meses con una empresa sin trabajadores

 

 "en los últimos años he estado trabajando con Bolivia, Ecuador, Venezuela y Nicaragua en un proyecto que tiene que ver con una moneda común para Latinoamérica".

 

http://www.libertaddigital.com/espana/2015-01-20/monedero-dice-que-cobro-400000-euros-para-ayudar-a-crear-una-moneda-bolivariana-1276538591/

Edited by Budja
Link to comment

divim se vasem optimizmu. niti siriza ima ostvariv program, niti je poriv za davanje glasa bio racionalan niti je njena ideologija konzistentna, sem maksimalnog populizma. ovo je spektakularan galimatijas nepoznanica u kome niko ne moze da nasluti ni kako ce izlgedati politika sirize za mesec dana, sudeci po ovim saltoima iz poslednjih nedelja na temu odnosa prema crkvi ili evru. zoran djindjic mi pada na pamet i to ne u svetlu reformatora nego politickog kameleona.

 

o drzanju nemacke za jaja nema ni reci, naprotiv, produbljivanje rata grcke protiv nemacke je u najboljem duhu politike koju smo ziveli pre 20 godina. nemacka moze da ih najopustenije otrese i zatvori im vrata zapada na dugo vreme, sto u nekom scenariju kataklizme evra i njegovog svodjenja na nemacku valutu u cilju smanjivanja reperkusija po nemacku privredu nije varijanta koja je van pameti.

 

meni je i dalje fascinantno da skoro 30% glasa za politiku grcke prema EU kakva je bila do sada. to samo znaci da je nasa slika o tome sta se stvarno desava tamo nije sasvim tacna, a to mi je cesto padalo napamet uvek kada sam bio dole poslednjih godina.

Edited by yolo
Link to comment

+1000

 

I zato mi je ovo veče jedno od najlepših u zadnje vreme..

 

Pa da čak i sve zaseru, postanu i oni korumpirani itd., bitno je da ta vera nije ubijena...Brinem se samo da je za Srbiju kasno :(

 

 
I meni su oči k'o kafanske sarme iz tih razloga, ne zbog podrške levici kao takvoj (ne znam ni da li ispunjavam osnovne kriterijume), nego zbog spremnosti ljudi da bar pokušaju da nešto promene (lična reminiscencija na prepetooktobarski i petooktobarski sentiment). 
Što se Srbije tiče, želim da verujem da nije kasno.
Link to comment

Što se Srbije tiče, želim da verujem da nije kasno.

 

 

Kasno je...

 

Mi smo, kao društvo, našu šansu sa željom za promenama ispucali već dva puta, u poslednjih 15 godina. Sledeći koji će nešto nuditi biće extremno desno i jebali smo ježa, kada narod njih izglasa, jer drugih neće biti, zato što su potrošeni. DS i SNS su naši PASOK i ND, ali mi nećemo imati Sirizu, nego Zlatnu zoru...

 

ALi, ja sam pesimista i loš prognozer, bar se nadam...

Link to comment

Kasno je...

 

Mi smo, kao društvo, našu šansu sa željom za promenama ispucali već dva puta, u poslednjih 15 godina. Sledeći koji će nešto nuditi biće extremno desno i jebali smo ježa, kada narod njih izglasa, jer drugih neće biti, zato što su potrošeni. DS i SNS su naši PASOK i ND, ali mi nećemo imati Sirizu, nego Zlatnu zoru...

 

ALi, ja sam pesimista i loš prognozer, bar se nadam...

 

+1!!! Levica i levi centar nemaju sanse ovde. 

Link to comment

sto fantom, pa  ciprasu nije bio los, isao mu na kanabe pre par nedelja (i usput posetio zvezdu gde mu nisu dali da prica)...

 

sa druge strane, neobicno mi je zanimljiva vest da su mnogi grci prestali da placaju porez proslog meseca kada su izborne prognoze pocele da se prelivaju u korist sirize.....

 

http://www.theguardian.com/commentisfree/2015/jan/25/guardian-view-greek-election-new-deal-new-era

Link to comment

Kasno je...

 

Mi smo, kao društvo, našu šansu sa željom za promenama ispucali već dva puta, u poslednjih 15 godina. Sledeći koji će nešto nuditi biće extremno desno i jebali smo ježa, kada narod njih izglasa, jer drugih neće biti, zato što su potrošeni. DS i SNS su naši PASOK i ND, ali mi nećemo imati Sirizu, nego Zlatnu zoru...

 

ALi, ja sam pesimista i loš prognozer, bar se nadam...

 

Ne znam, posmatrajući neke klince sa idejama socijalne pravde, želim da požele da stvarno pokušaju da se izbore za nešto bolje za sebe. Sa ovim nivom nataloženog treša koji nazivam iskustvom mogu samo da ih podržim i da se trudim da ne bedačim i ne kvarim. 

Link to comment

Lepa je zelja za promenom ali Grcku najverovatnije ceka vreme izneverenih ocekivanja a to onda moze da pukne na bilo koju strsnu. Istorija nas uci da ovakvi revolucionarni projekti ne proizvode poboljsanje sistema vec novu elitu i destabilizaciju celog sistema.

Edited by Eraserhead
Link to comment

nadam se da nece dirati rebetiku i da stari odijum komunista prema njoj zato sto je reakcionarna i sto rebeticari piju raki i puse opijum i hasis umesto da dizu revoluciju nece biti zloupotrebljen.

 

u to ime, laku  noc:

 

Link to comment
×
×
  • Create New...