Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Neće grčki popovi skoro, a i ovo je sporadičan slučaj.

 

Hoće, hoće, ali od muke :D

 

Ne znam da li mi je draže što su dobili levičari, odnosno autsajderi ili mi je draže što su pukli ovi korumpirani likovi iz ND i Pasok.

 

Jedino me brine što je Zlatna Zora dobila toliko glasova...

Link to comment

Po obicaju, ko ce prvi da zalije hladnom vodom:

 

http://www.welt.de/politik/ausland/article136759539/Syriza-Partei-frustrierter-Beamter-und-Rentner.html

 

"Siriza, partija frustriranih radnika u javnom sektoru i penzionera" 

 

 

Is it the uprising of a new, young generation who are disillusioned by the reality that wants to smash everything to create a new world? No. It is an old, battered generation that wants to return to the past.

Edited by yolo
Link to comment

Po obicaju, ko ce prvi da zalije hladnom vodom:

 

http://www.welt.de/politik/ausland/article136759539/Syriza-Partei-frustrierter-Beamter-und-Rentner.html

 

"Siriza, partija frustriranih radnika u javnom sektoru i penzionera" 

 

je, boli ih uvo. realno ih drže u šaci samo malo manje nego ovi njih, evro pao na najniže u 11 godina u odnosu na dolar. Ali to nije bitno, bitno je - promena perspektive. Ako jedna po jedna zemlja odbija da je austerity put u oporavak, Merkelka će morati drastično da menja politiku. Ili da svesno razbija EU. Za kraj, ne verujem da je i ovom našem nešto mnogo drago zbog ovoga i to me, priznajem, raduje. Sprega političke i ekonomske (u južnoevropskom slučaju uglavnom tajkunsk'magnatske) oligarhije mora biti "razbivena", za početak idejno. Inače će sve otići u pm. Mislim, možda ode i ovako, ali onako odlazi 100%

Edited by MancMellow
Link to comment

Sprega političke i ekonomske oligarhije mora biti "razbivena", za početak idejno. Inače će sve otići u pm. Mislim, možda ode i ovako, ali onako odlazi 100%

 

upravo

Link to comment

Hoće, hoće, ali od muke :D

 

Ne znam da li mi je draže što su dobili levičari, odnosno autsajderi ili mi je draže što su pukli ovi korumpirani likovi iz ND i Pasok.

 

Jedino me brine što je Zlatna Zora dobila toliko glasova...

 

Nemam iluziju da će levičari, ukoliko ne nađu zajednički jezik (čitaj ne budu dovoljno oportuni) sa korporatvinim interesima, predugo opstati na vlasti. Ono što me raduje je što u ljudima i dalje postoji vera da mogu da se izbore za nešto drugačije.

Što se Zlatne zore tiče, volela bih da je vrli kreatori međunarodnih prilika (nemam u vidu zavere, tek da se zna) imaju u vidu pre nego što se svim silama obruše na Sirizu. 

edit: inverzija

Edited by Notorious
Link to comment

je, boli ih uvo. realno ih drže u šaci samo malo manje nego ovi njih, evro pao na najniže u 11 godina u odnosu na dolar. Ali to nije bitno, bitno je - promena perspektive. Ako jedna po jedna zemlja odbija da je austerity put u oporavak, Merkelka će morati drastično da menja politiku. Ili da svesno razbija EU. Za kraj, ne verujem da je i ovom našem nešto mnogo drago zbog ovoga i to me, priznajem, raduje. Sprega političke i ekonomske (u južnoevropskom slučaju uglavnom tajkunsk'magnatske) oligarhije mora biti "razbivena", za početak idejno. Inače će sve otići u pm. Mislim, možda ode i ovako, ali onako odlazi 100%

 

Sviđa mi se ovaj scenario. Želim mu dobru perspektivu... :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=AJ5_S-Gy0ss

Link to comment
×
×
  • Create New...