Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Očekivano.

 

Desno-levo više nema smisla, čitavim spektrom kreće da dominira borba između evroentuzijasta i suverenista™

 

to pro/contra EU je samo fasada malo dublje priče

 

:(

 

samo jedan nam treba...samo jedan. jel mnogo tražim?

 

ne bih da mračim, ali mislim - da. zato što 1 nije dovoljan. da bi uspeo 1, obično mora da postoji neki pool od bar stotinjak. Nadam se da grešim.Pri tom ja nisam nešto egzaltiran programom Sirize, ali da je potrebna promena pristupa u celoj Evropi - potrebna je. Na kraju krajeva i sama EU je to priznala onom odlukom o štampanju para, mada je to premalo, ali vredno je kao priznanje potrebe za promenom u tom smeru.

Edited by MancMellow
Link to comment

Cipras: Otkazuje se sporazum o štednji

 

Pobednik prevremenih poslaničkih izbora održanih u nedelju u Grčkoj, vođa levičarske stranke Siriza, Aleksis Cipras (40) najavio je večeras otkazivanje sporazuma Grčke s međunarodnim poveriocima i obećao narodu tešku borbu u interesu Grčke već od sutra.

 

"Danas je grčki narod ispisao istoriju; nada je ispisala istoriju", rekao je Cipras u govoru hiljadama pristalica na trgu u centru Atine. 

 

"Grčki narod je dao jasan, jak i neosporan nalog: Grčka okreće list, Grčka zasobom ostavlja katastrofalnu štednju, strah i samovlašće, ostavlja zasobom petogodišnje poniženje", rekao je Cipras i najavio da njegova zemlja "s nadom i dostojanstvom ide ka Evropi koja se menja".

 

Cipras je rekao da je "danas slavlje, a od sutra počinjemo težak rad... nesumnjivo se završava začarani krug štednje".

 

"Otkazuje se sporazum o štednji i uništenju, 'trojka' (međunarodnih poverilaca) postaje prošlost.., narod nam je dao nalog za nacionalni preporod i obnavljanje društvene kohezije", rekao je Cipras. 

 

Najavio je "formiranje vlade svih Grkinja i svih Grka, na čvrstim i pravednim osnovama pravde i napretka".

 

Cipras je ocenio da je "danas pobeđena Grčka elite, otimanja i prikrivanja", a "pobedila je Grčka kulture, Grčka koja se nada, koja traži mesto i vreme da dostojanstveno gradi budućnost". 

 

Budući premijer je zahvalio "hiljadama iz svih krajeva Evrope" za "talas solidarnosti grčkom narodu, bez presedana".

 

"Naša pobeda (Sirize) je i pobeda svih naroda Evrope koji se bore protiv štednje" što će činiti i njegova vlada "spremna da sarađuje i prvi put pregovara s partnerima o pravednom, obostrano korisnom i održivom rešenju" za problem javnog duga, rekao je Cipras uz najavu svojih predloga i plana reformi.

 

 

 

archi :o

Link to comment

 

Najavio je "formiranje vlade svih Grkinja i svih Grka, na čvrstim i pravednim osnovama pravde i napretka".

 

 

Dabome, neće valjda od građana i građanki pa da uvredi neke seljake sa kojima je pričao pa se žalili  :lolol:

.... ili drugova i drugarica, to je passe

Link to comment

:(

 

samo jedan nam treba...samo jedan. jel mnogo tražim?

 

pa vec imamo ciprasovog partnera.  -_-

 

Aleksandar_Vulin.jpg

 

ne bi me iznenadilo da ista ova ekipa kod nas na vlasti, za par godina ne zaigra (lazno) i u tom pravcu.

Link to comment

pa vec imamo ciprasovog partnera.  -_-

 

Aleksandar_Vulin.jpg

 

ne bi me iznenadilo da ista ova ekipa kod nas na vlasti, za par godina ne zaigra (lazno) i u tom pravcu.

 

 

i ciprasov sin se zove ernesto, po ovome sa vulinove majice....... nadam se da slicnost tu prestaje

Link to comment
 

Ovo je jedna od retkih situacija u kojima mi je žao što nemam fejsbuk/tviter/štagod nalog pa komuniciram SMS-ovima i mejlovima. Elem, većina mojih Grka (od Tesalije do Atike, nemam nikoga na ostrvima) je iz revolta glasala za Sirizu, bez prevelikih očekivanja. 

Samo za Prslina i društvo


Link to comment
×
×
  • Create New...