Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Jel moze i meni neko da objasni zasto je ovo odlicna vest? 

 

piše na prethodnih nekoliko strana. svi se nadaju da će razbucati parazite™, a za ostalo - kako bude, gore ne može.

Link to comment

Jel moze i meni neko da objasni zasto je ovo odlicna vest? 

 

Sindrom "smrt svetu". Mene jedino brine to sto ako se ovi ne unormalne sad kada je vlast postala realnost i ako krenu da nacionalizuju i trose vise se nece taj populizam moci tako lako kontrolisati i moze da skrene i na stranu Zlatne Zore itd. Plus Srbija ima dosta ekonomskih i bankarskih veza sa Grckom tako da nije da se ovaj eksperiment odvija na drugoj planeti.

Link to comment

Jel moze i meni neko da objasni zasto je ovo odlicna vest? 

IndridCold,

 

Ukratko, u Grckoj od kraja vojne hunte (pocetak-sredina 70-tih) vladaju 2 partije i 3 porodice. U takvom odviru, sjasi Kurta da se malo provoza Murta, Grcka se nasla tu gde je sada. Siriza daje nadu da nesto mozda moze drugacije da se uradi i pritom nastupaju sa jedno prilicno leve politicke pozicije. Takodje, to daje nadu i u drugim zemljama koje su se nasle sa Kurta-Murta politickim sistemom da promena moze da se desi. 

 

Mozda ce jednog dana ovo biti novi ugaoni kamen Evrope kao sto su to bile reforme Klistena pre 2500 godina. 

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

Samo što su oni dole majstori 'javne službe' i izbegavanja plaćanja dažbina.... neke od priča iz prve ruke koja sam slušao pre par godina kad su bili na vrhuncu te vrste ludila su nekoliko stepenika iznad nas u domišljatosti i kombinatorici na temu 'zajebati državu' - plus su tamo uvek ogromne pare u opticaju.

Link to comment

 

Mozda ce jednog dana ovo biti novi ugaoni kamen Evrope kao sto su to bile reforme Klistena pre 2500 godina. 

 

Pozdrav,

X500

 

:blink:  Sta ti bi?

 

Edit:

Εθνικές εκλογές 2015: Τα αποτελέσματα στο 60,30% της Επικράτειας | ΣΥΡΙΖΑ 36,02% - ΝΔ 28,16%, Χ.Α. 6,34%, Ποτάμι 5,90% Edited by Yoda
Link to comment

Samo što su oni dole majstori 'javne službe' i izbegavanja plaćanja dažbina.... neke od priča iz prve ruke koja sam slušao pre par godina kad su bili na vrhuncu te vrste ludila su nekoliko stepenika iznad nas u domišljatosti i kombinatorici na temu 'zajebati državu' - plus su tamo uvek ogromne pare u opticaju.

+1

 

shodno tome otići će u frakfurt™ i stati u red za keš koji izlazi iz evropskog topčidera

teško da će se odlučiti za nešto drugo.

Link to comment

Stvarno, bre, Yolimire, sta ti bi?

 

 

Čovek je potpuno u pravu, i nas ovde je zahvatila euforija, malo manja od one u Keniji, svako je učitao neka svoja očekivanja od obamacare-a do povlačenja US trupa iz svakog kutka planete. Reći tada da je Obama 1 uncle Tom bila je blasfemija, a u kampanji je bio proglašavan najboljim govornikom ikada. 

Link to comment

Čovek je potpuno u pravu, i nas ovde je zahvatila euforija, malo manja od one u Keniji, svako je učitao neka svoja očekivanja od obamacare-a do povlačenja US trupa iz svakog kutka planete. Reći tada da je Obama 1 uncle Tom bila je blasfemija, a u kampanji je bio proglašavan najboljim govornikom ikada. 

 

Mislim, stvarno, sta se ovo desava veceras? Cipras zraci i retroaktivno? :)

Link to comment

Čovek je potpuno u pravu, i nas ovde je zahvatila euforija, malo manja od one u Keniji, svako je učitao neka svoja očekivanja od obamacare-a do povlačenja US trupa iz svakog kutka planete. Reći tada da je Obama 1 uncle Tom bila je blasfemija, a u kampanji je bio proglašavan najboljim govornikom ikada. 

 

U tom slucaju, zao mi je sto tad nisam bio na forumu.

Link to comment

 razbiva i pomera granice političkog komentara, haiku bre  :thumbsup:

Да тек видиш Арчија на спорту. Доследан човек. :ziga:

 

Ako ND navuce na 30%, onda su oni realni pobednik u ovakvoj atmosferi...

Ово јесте интересантан резултат. Грци су традиционално веће комуњаре™ од нас, а ово је неко тврдо језгро десног центра, проамерички орјетисано. Респект.

Link to comment

^''Nas'' nisam mislio na forum, više kao neki uslovno rečeno pristojniji deo Srbije. Mislim sad s naknadnom pameću će svi umanjivati i euforiju nakon majske Tadićeve pobede 2008., ne sumnjam.

 

Na forumu ako me sećanje ne vara, američki izbori su se pratili na temi pod naslovom ''Day of change''

Edited by dillinger
Link to comment
×
×
  • Create New...