Jump to content
IGNORED

Grčka - enormni dug, protesti oko mera štednje


Mp40

Recommended Posts

Ako smem jedan sovinisticki off- Grci su lenja bagra...

 

To su malo čari Mediterana.

 

I Englezi kupuju placeve dole, da bi uživali i čarima nerada.

 

Ne kupuju placeve u Finskoj.

 

Bajron je išao na letovanje u Grčku.

 

Nije na planine Švajcarske sa koje je pao Šerlok Holms.

Link to comment

Siriza je nova levica i kao takva sasvim legitimna. Nista revolucionarno.

 

Iza Ciprasa stoji tim levicarskih ekonomista tako da to nije neki Vucic stajl populizam bez sadrzine.

 

Imaju plan, bice eksperimentisanja a kako ce na kraju da ispadne ima veliki znacaj za buducnost Evrope.

Levicarski eksperimenti odavno nisu probani osim fejlova Holanda od pre 2 godine.

 

Pa jeste revolucionarno, zavisi kako podesiš durbin. Revolucionarno je da posle skoro 30 godina imaš levicu na vlasti u Evropi - ne levicu kao levi centar ili varijacije (Oland) nego levicu levicu. Nije odgovornost Syrize u tome da izvede Grcku na zelenu granu nego da pokaze da je decenijska mantra o tome koji deo politickog spektra jedini ima kredibilitet da danas vodi evropske narode ozbiljan bullshit i da radikalno drugaciji anti-austerity prilaz umesto onoga sto je EU prckala po Grckoj moze biti doneti samo napredak, i onaj merljiv a i onaj subjektivno jos vazniji u kome se Grk nece osecati kao predmet zelenaskog masterplana za uterivanje dugova u kome ce on ostati bez cipela, lonaca i kreveta. Nije problem u tome sto se treba biti siromasan nego u tome sto se u tome pride treba izgubiti i svako zrno dostojanstva. Sa Syrizom grcko drustvo ima sansu da u tom neizbeznom procesu pronadje emocionalnu energiju cije je mobilizacija neophodna ne samo da bi se nasao pun van iz ove spirale nego i da pobedi opasnost od fasizma koji vreba iza ugla. Ovde je mesto za onaj citat Benjamina koji deffo treba zabraniti.

 

 

"Radikalna poruka Syrize, koja nadilazi sve njene pojedinačne planove opozivanja mjera štednje i upravljanja gospodarstvom, jest da građani mogu i moraju odlučivati o svojoj budućnosti i da usprkos tvrdnjama svih – od Margaret Thatcher do Wolfganga Schaeublea i Christine Lagarde – alternativa postoji." Parlamentarni izbori u Grčkoj mogli bi presuditi budućnosti ljevice za cijelu generaciju ili dulje, tvrdi Peter Bratsis u tekstu objavljenom u časopisu Jacobin.

 

https://www.jacobinmag.com/2015/01/syriza-greece-election-tina/

Edited by yolo
Link to comment

Najnoviji podaci: Siriza 36-38; ND 26-28, Potami, Zlatna zora 6-7; KKE 5-6; PASOK 4,2-5,2.

 

Papandreu 2,2-3,2.

 

Ako uzme 37%, Siriza je jako blizu apsolutne vecine.

 

I posle svih modifikacija, u srcima drugova iz KKE i dalje je najprisutniji drug Staljin.

Edited by Yoda
Link to comment

Od prijatelja iz Atine:

 

"They've [sytiza] just been awarded the managerial position of the worst team in the league, and asked to avoid relegation, only to eventually find out that the remaining matches are fixed."

Link to comment

^^Mislim da hoce. Ono sto je utisak  je brutalno ciscenje mejnstrim partija.

 

Grcki analiticari ukazuju da je oko 25% glasaca KKE glasalo za Sirizu, kao i 15% glasaca Zlatne zore. Zato i ovaj skok u odnosu na ankete pre izbora.

Edited by Yoda
Link to comment

sta vam je bre, syriza ima bonus za pobednika, morali bi svi ostali da se udruze protiv njih. a opet, mozda mogu i sami, jos nije jasno, cini mi se da im treba 37,2%.

Link to comment

Da li si imao taj osecaj kada je izabran ili kada si se osvestio?

 

Tog dana kada je izabran, ja sam se imao isti oblik uzbudjenja kao kada je covek sleteo na mesec. Da se desilo nesto posle cega ce svet i covecanstvo biti bolji. I dan danas kada prodjem pored nekog prozora u predgradju San Franciska gde je dete u izlog stavilo neku zvrljotinu i crtez na kome pise "yes, we can" prodju me zmarci. Realnost jos uvek ne moze da pobedi to stanje.

A?   :unsure:

Link to comment
×
×
  • Create New...