Jump to content
IGNORED

Na Savi ćuprija


Zmitjkoe

Recommended Posts

e da, mi volimo most i svako malo ga gledamo, ali ne volimo djilasa. morace forumasi koji bi zbog toga da budu grubi prema nama da se suoce i pomire s tim.a stvarno ga volimo,
...
Koja vas je onda to sila naterala da sutradan po otvaranju mosta dotrčite ovde (na topik o mostu), ne da kažete da ga volite, nego da mrzite Đilasa, Studio B itd?Taj deo priče meni nije jasan, nikad nisam imao problem sa zdravom kritikom bilo koga/čega. Što sam matoriji sve mi više smetaju negativni talasi odasvud.http://www.youtube.com/watch?v=vypGPc2LVFo&feature=related
Link to comment
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Idioteque

    49

  • Аврам Гојић

    48

  • Frank Pembleton

    27

  • kud u maglu Simoviću

    25

Nije u stvari bilo (koliko sam video) ni reci konkretne kritike na racun Djilasa dosad. Kao kada je u pitanju i Lucifer Satana, nije potrebno navoditi njegova zlodela. Izgleda.Jos samo 1 topik koji cu zatvoriti guzom, uz ono "odjava".

Link to comment
A ko ste to "vi", devojčice sa kikicama u igrokazu na bini malenog vrtića "Ćućububu"?
da, da, osim toga sa igrokazom.igrokazom vladate vi sa mracne strane. :) kad neko nesto pomisli da kaze protiv finansijske konstrukcije i realizacije mosta, a vi odmah retoricki korektno i logicki ispravno ponudite kao kontrargumentaciju vucica, mostove od kanapa i sta jos ono bese bilo...
Koja vas je onda to sila naterala da sutradan po otvaranju mosta dotrčite ovde (na topik o mostu), ne da kažete da ga volite, nego da mrzite Đilasa, Studio B itd?Taj deo priče meni nije jasan, nikad nisam imao problem sa zdravom kritikom bilo koga/čega. Što sam matoriji sve mi više smetaju negativni talasi odasvud.
ja sam inicijalno dosla da se pohvalim da sam ga presla i nije mi u tom momentu padao na pamet ni djilas ni studio b, a onda videla sta je splitovano na 'studio b' temu, tj. vasu reakciju i ucutkivanje u stilu 'danas se ima radovati oko mosta'. meni je to puno ruzniji manir, moram priznati. kud posle da odolim a da ne sipam i po djilasu i studiu dj...
Link to comment
kad neko nesto pomisli da kaze protiv finansijske konstrukcije i realizacije mosta
Ima li nesto, neki podatak? Ili, samo pretpostavke i drugosrpske teorije zavere, kao i obicno.Besomucno me iritiraju reakcije dela forumasa, valjda ovih sto naginju LDP-u. Sta biste vi radili da zivite u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, recimo? Ili Singapuru? Koji su negde u 22. veku, i mozete samo da ih sanjate u boji, a pritom...Ma za koji moj se uopste petljam ovuda, nije ni meni jasno. Edited by Indy
Link to comment
Ima li nesto, neki podatak? Ili, samo pretpostavke i drugosrpske teorije zavere, kao i obicno.Besomucno me iritiraju reakcije dela forumasa, valjda ovih sto naginju LDP-u. Sta biste vi radili da zivite u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, recimo? Ili Singapuru? Koji su negde u 22. veku, i mozete samo da ih sanjate u boji, a pritom...Ma za koji moj se uopste petljam ovuda, nije ni meni jasno.
Ne znam UAE, ali Singapur znam vrlo dobro. Jeste fantasticno razvijena drzava, ali isto tako nema demokratiju i vrlo je konzervativno i pravolinijsko drustvo. A ja nesto ne volim da se odricem demokratije.+Da parafraziram treceg coveka: Jedino mesto dosadnije od Svajcarske je Singapur.
Link to comment

Ma da, one hiljade nasih sto zive tamo suze rone za demokratijom kad god nisu na poslu. Sem toga, poenta uopste nije bila da u Srbiji nema demokratije, nego da je ekonomija problem, ovo je u tom smislu korak napred, ali kuknjava nastaje zato sto ... sveti bog zna zasto. Ne pise, vec se "podrazumeva".

Link to comment
Ma da, one hiljade nasih sto zive tamo suze rone za demokratijom kad god nisu na poslu. Sem toga, poenta uopste nije bila da u Srbiji nema demokratije, nego da je ekonomija problem, ovo je u tom smislu korak napred, ali kuknjava nastaje zato sto ... sveti bog zna zasto. Ne pise, vec se "podrazumeva".
Pa vidi, nije bas tacno da se stvari podrazumevaju. Dotok informacija ima malo duzi rep od tvog vremenskog okvira na osnovu koga sagledavas most. From top of my head, bilo je reci o probijanju rokova bez naplate penala, likvidacijama podugovaraca (sto volim kad se posao od pola milijarde ustupi nesolventnoj firmi), te i skorijeg poredjenja sa daleko jeftinijim mostom u Francuskoj (doduse, to mora struka da da sud jer nemam pojma o uporedivosti)...a na nama je da filterisemo informacije. Sto se tice Djilasovih misdeeds, na opstijem nivou od mosta, oh vala, imala bih svasta o tome da kazem i rekla sam, kao i mnogi drugi.Konacno, pa cak i da nam je zamerka na nivou zgadjenog utiska o nacinu prenosa od strane Studia B, trebalo bi da imate toliko pristojnosti i da nam dozvolite da taj utisak podelimo sa ostalima, na isti nacin ko i sto mi vama ne trgamo kravatu kad nesto slicno uradite.
Link to comment

sviranje kurcu se to zove.. napisao sam jedan duži frust post na temu ove refleksne kuknjave radi kuknjave, al mi ga pojeo brauzer i sad me mrzi da ponavljam. uglavnom, dobro kaže hella, veći porezi tadiću, treba vas što ružnije jebati, no najgore je to što ovi najglasniji to ni ne osete, neg tako drobe iz dokone obesti.

Link to comment

Nemoj sad ti da skidaš odgovornost sa Đilasa. On je smislio ovaj most od pola milijarde evra (mada, svakako su ga platili bar još milijardu i ukrali duplo toliko tokom izgradnje).

Link to comment
koruptivni sistem koji je (verovatno) duplirao njegovu cenu
nemam nameru da budem đidov advokat, al nekad bi stvarno voleo da se barata malo tvrđim faktima od te prezumpcije krivice. kolika je bila cena, da li je ona probijena, za koliko je probijena (ne isključujem apriori korupciju, ali verovatno si svestan da se kod ovakvih projekata može pojaviti gomila nepredviđenih okolnosti koje mogu da podignu cenu), itd. jebem li ga, ako su razmere krađe tolike kolike pretpostavljate, ne brinite, đido će zaglaviti zatvor jednog dana sigurno. mislim jesmo mi po mnogo čemu banana država, al da će neko da izvuče milijardu evrića od milijarde evrića tek tako, ne znam baš.. Edited by Gonzo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...