Jump to content
IGNORED

Na Savi ćuprija


Zmitjkoe

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Idioteque

    49

  • Аврам Гојић

    48

  • Frank Pembleton

    27

  • kud u maglu Simoviću

    25

Ova vlast mi je toliko odvratna da mi se gadi sve sto je u bilo kakvoj vezi s njom, pa cak i kada se objektivno radi o necem dobrom i korisnom, kao sto je ovo.

Link to comment
Samo se pitam...zašto?Zašto ne mogu da urade/naprave jednu jedinu stvar bez prevare i muvaže?Želeo sam ovaj most. Stvarno. Jedva čekam i onaj Zemun-Borča.I volim što je moj grad dobio još jednu građevinu i što će (nadam se) saobraćajne gužve biti manje.Ali, teško mi je što zarad toga moram trpeti umobolno jeftinu propagandu i koitus u mozak. Progutati saznanje da je neko stavio extra kintu u džep.Hoće li uvek biti ovako?
Ovaj post je prosao prilicno neopazeno:
Sam most je koštao 120 miliona evra.Petlja u Radničkoj ulici, tj petlja Cukarica (U/C) će koštati 65 miliona evra.Petlja u Jurija Gagarina (NBG) će koštati 36 miliona evra. Trenutno nisam siguran kakvo je stanje jer je petlju trebao da gradi SCT, a onda je tender povucen zbog bankrota SCT-a.Paralelno sa prugom do Tošinog Bunara će se graditi bulevar sa dosta podvožnjaka i nadvožnjaka i zajedno sa izgradjenom petljom kod Hipodroma to će koštati još 60 mil evra.Sve zajedno košta oko 290 mil evra. Do pola milijardi dolara se stiže sa PDVom i kamatama na kredit EIBa što će biti ispaćivano na duži vremenski rok.Ne znam kakvi su nam uslovi otplate ali pošto je EIB verovatno je prilično povoljno.
Nemam nameru da branim gradsku vlast i da tvrdim da nema ugradjivanja ali me zanima sto je ovde skupo? Sam most? Potrebna infrastruktura? Kredit?
Link to comment

pokusao da predjem most i kod buvljaka me docekao saobracajno-pesacki kolaps, migavac i curikekskurzija odlozena do daljnjeg <_<

Link to comment

mi sa leve obale dunava se vec organizujemo da skenjamo ovaj budjavi most ako nam u roku od godinu dana ne nikne nas koji nam je obecan. gledaju se otpisani, vezba se...

Link to comment
Nemam nameru da branim gradsku vlast i da tvrdim da nema ugradjivanja ali me zanima sto je ovde skupo? Sam most? Potrebna infrastruktura? Kredit?
Cijena? Prava sitnica. <_< Šta zna sitna duša građanska šta je 120 miliona evra.Koliko je koštao (duži) most kod Beške (i to sa sve lopovlukom) dug 2200m, poređenja radi? Edited by ion
Link to comment

Ja planiram sutra da se odbicikliram do mosta.Studio B gusla o mostu celu noć i ceo dan. Sve za gradonačelnika. :lol:

Djilas pokazuje Tadicu ko je ko i sta je sta.
Koja je fora sa ovim dokazivanjem? Đilas hoće da preuzme Botino mesto ili šta?
Link to comment
Koja je fora sa ovim dokazivanjem? Đilas hoće da preuzme Botino mesto ili šta?
đido je viđen za naslednika, a i srblji bi ga više voleli tako čvrstorukastog umesto zbabosanog bbt-a.
Link to comment
Koja je fora sa ovim dokazivanjem? Đilas hoće da preuzme Botino mesto ili šta?
pa sudeci po narucenim tekstovima u Blicu (tekst pod naslovom "Gazda"), to se vise ni ne krije izgleda
Link to comment
Mene raduje most. Platio sam ga, doduse skupo, i zadovoljan sam izradom i izgledom pa mi nije zao para. No, megalomansko otvaranje koje sledi mesec dana posle Djilasove izjave da ce se gradjani prosetati mostom jer nije vreme za megalomaniju mi je jednostavno smijesno, jer mu znam kontekst: Djilas pokazuje Tadicu ko je ko i sta je sta.
i treba, ko god da ga je uradio, koliko god da je plaćen, i koliko god da zloupotrebljavaju to, ništa me više ne živcira od seljačkog ekonomisanja i zajedljivog komentarisanja kako je to preskupo, koliko je moglo da se napravi običnih™ mostova, ishrani porodica, položi kanalizacionih cevi. metropola znači megalomanske, skupe i grandiozne pothvate u koje će se ugraditi stotine državnih dužnosnika i koji će koštati ko svetog petra kajgana, ali zato kad je posete kopitari iz provincije, ili zalutali turisti, imaće nešto da vide sem deprimentnog sivila. Edited by Gonzo
Link to comment
i treba, ko god da ga je uradio, koliko god da je plaćen, i koliko god da zloupotrebljavaju to, ništa me više ne živcira od seljačkog ekonomisanja i zajedljivog komentarisanja kako je to preskupo, koliko je moglo da se napravi običnih™ mostova, ishrani porodica, položi kanalizacionih cevi. metropola znači megalomanske, skupe i grandiozne pothvate u koje će se ugraditi stotine državnih dužnosnika i koji će koštati ko svetog petra kajgana, ali zato kad je posete kopitari iz provincije, ili zalutali turisti, imaće nešto da vide sem deprimentnog sivila.
upravo. most je tu. missim lapalo se i kada je mimar Sinan gradio mostove i djamije, a verovatno je i faraon Keops podmetao radnoj snazi suvu ribu nizeg kvaliteta od ugovorenog. ko se sada pa seca toga.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...