Jump to content
IGNORED

Na Savi ćuprija


Zmitjkoe

Recommended Posts

Po svemu sudeći, navodni lingvisti koji su dali preporuku za naziv mosta bili su nečija izmišljotina. Meni je neverovatno da novinari nisu zapitali nadležne koji su to lingvisti, gde i kad su oni doneli takvu preporuku, čime su tako nešto obrazložili? Evo šta mi je u mejlu napisao dr Ivan Klajn: "Nažalost, ne znam o kojim je to 'lingvistima' reč, ali ako mene pitate, Most na Adi je sasvim dobar naziv. Koliko znam (nisam još išao da ga vidim, malo mi je podaleko iz Zemuna gde ja stanujem), on jeste na Adi, to jest oslonjen je na Adu svojim glavnim stubom. 'Most preko Ade' je manje pogodno, prvo jer je duže, drugo jer se naziv mosta često upotrebljava s predlogom preko (kad dajete uputstva za vožnju, kad govorite o linijama autobusa i slično), a 'preko Mosta preko Ade' vrlo bi ružno zvučalo."

Edited by Quizmaster
Link to comment
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Idioteque

    49

  • Аврам Гојић

    48

  • Frank Pembleton

    27

  • kud u maglu Simoviću

    25

ocete da vam kazem ko su ti lingvisti? to su redakcijski lektori. neko je pisao tekst o mostu, i lektorka (uglavnom su zene, sta ces) je garantovano rekla "Ali to nije pravilno, kako na Adi kad je preko Ade")... kvalifikacija za redakcijskog lektora je da si zavrsio knjizevnost i da nemas apsolutno nikakav osecaj za duh jezika. takodje, pozeljno je i da, nasuprot Egonu Feketeu za koga je infinitiv znak otmenosti govora, sistematski odbacujes infinitiv kao "hrvatstinu".

Link to comment
Ja sam sad zvao Dr Ivana Klajna i rekao mi je da ti nije poslao nikakav mail .
Zaboravio je samo da ti kaže da se doktorska titula piše malim početnim slovom. Edited by Quizmaster
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...