Jump to content
IGNORED

Na Savi ćuprija


Zmitjkoe

Recommended Posts

bem mu misa, ako ovo na slici nije deo procelja francuske ambasade, kupola austrijske i one pedagoske sta li vec (staklena), onda ne znam sta je.
Ili je neka vila na Senjaku sa francuskom zastavom, a ove strelice za označavanje traka one u Koste Glavinića.
Link to comment
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Idioteque

    49

  • Аврам Гојић

    48

  • Frank Pembleton

    27

  • kud u maglu Simoviću

    25

Ma ima da se šareni kao ludnica, to ne brinite. To je omiljena disciplina gradskih koga-već, ubeđeni su da ništa lapše nema od zgrade osvetljene raznobojnim svetlom.Nervira me ova žurba da se otvori sledeće nedelje po svaku cenu. Ovamo na prilazima iz Radničke radnici se guraju, mašine sudaraju, to jedno na drugom... mravinjak. Cenim da će sve to što se uradi u ovih petnaestak finiš dana da se raspadne u narednih mesec-dva. Pa ćemo već u januaru imati privremena zatvaranja zbog popravke.
e jbg sad. smeta nam kad rade sporo, smeta nam kad rade brzo...
Link to comment

na fotografiji su ove dve zgrade:aust.jpgfranoy.jpgko prolazi tamo, neka baci pogled na most - da li je stvarno duplo veći nego što očekujemo? možda još nismo ni svesni koliko je ono čudo veliko i u glavi nam se brkaju razmere.

Link to comment
e jbg sad. smeta nam kad rade sporo, smeta nam kad rade brzo...
Tako ispada... :D Htedoh reći da mi onako sa strane sve to deluje navrat-nanos poslednjih dana, pa se plašim za kvalitet radova. Nadam se da grešim i da će sve ispasti kako treba. Generalno sam oduševljen tempom izgradnje mosta i prilaznih petlji.
Link to comment
na fotografiji su ove dve zgrade:aust.jpgfranoy.jpgko prolazi tamo, neka baci pogled na most - da li je stvarno duplo veći nego što očekujemo? možda još nismo ni svesni koliko je ono čudo veliko i u glavi nam se brkaju razmere.
Mislim da je fotografisano sa vrha Pariske, negde kod ulaza na Kališ, pomoću nekog pizdarija objektiva. Tako zumirano most deluje znatno veće jer se gubi proporcija između bližih zgrada i njega.
Link to comment

Bio sam danas u okolini, pa sam svratio do Kalemegdana da bacim pogled. Ovo nije slikano sa zemlje, nego sa nekog drveta, krova autobusa, ili nekog drugog vestackog uzvisenja jer ovo drvo kad se gleda sa zemlje poklapa pilon mnogo vise nego na slici. Ugao mosta odgovara, mislim da je slika prava.

Link to comment
ul9F6l.jpgsvetlo plavo - pozicija kamere(verovatno i malo više)žuto - šta se vidi na slici(sem mosta)
Mislim da je kamera na tom pravcu, ali mnooooogo iza tog položaja.Moj tip je vrh Gradske biblioteke, sa žešćim zumom.Poklapa se pravac. Francuska ambasada je poprilično udaljena, a u prvom je planu, pa se stvara optička varka. Ako sam rešio misteriju dugujete mi po 10€ :D
Link to comment
svetlo plavo - pozicija kamere(verovatno i malo više)žuto - šta se vidi na slici(sem mosta)
Da je snimano sa plave tacke onda bi se video veci deo zgrade sa plavim krovom (plava linija).Narandzastom linijom je prikazana tacnija pozicija kamere :P post-410-13238564111606.jpg
Link to comment

da li je predviđena ograda da bi se sprečili skokovi (egzibicioni, samoubilački, ubistveni). inspiracija postoji, pre neki dan je gostovao na TV heroj spasilac devojke sa brankovog mosta, istovremeno moron koji je skočio sa ovog novog.

Link to comment
Da je snimano sa plave tacke onda bi se video veci deo zgrade sa plavim krovom (plava linija).Narandzastom linijom je prikazana tacnija pozicija kamere :P post-410-13238564111606.jpg
Mislim da je fotografisano sa vrha Pariske, negde kod ulaza na Kališ, pomoću nekog pizdarija objektiva. Tako zumirano most deluje znatno veće jer se gubi proporcija između bližih zgrada i njega.
-_- csimiamiyeah.gif
Link to comment
Da je snimano sa plave tacke onda bi se video veci deo zgrade sa plavim krovom (plava linija).Narandzastom linijom je prikazana tacnija pozicija kamere :P post-410-13238564111606.jpg
Narandžasta linija je puškomet Li Harvi Osvalda, a ova tirkizna je onaj lone gunman sa grassy knolla, je l' tako?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...