Jump to content

Na Savi ćuprija


Zmitjkoe

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Idioteque

    49

  • Аврам Гојић

    48

  • Frank Pembleton

    27

  • kud u maglu Simoviću

    25

Završen pilon, dogurao do finalnih 200 metara. Sutra se demontira kran.
Jel' i vama ružan onaj naprstak? Iz daljine mi je prelep, dok ono sranje na vrhu ne počne da se presijava...
Link to comment
malo lici na hemijsku olovku sa time, vise bih voleo jednoobraznu povrsinu
Meni ono gore liči na naprstak.
Toplomer <_<
a meni nekad na raketu, nekad na minaret :) u svakom slucaju, ruzno je. jos ako i krene da menja boje...inace, respect kojom brzinom nicu ovi prilazi. barem ovi sa starobeogradske strane, prekoputa ne znam kako napreduje. Edited by Un-juice
Link to comment

Sukobi pred izbore.Na koju stranu ce Randjic?

Mrkonjić: Most kod Ade nije rešenjeIZVOR: BETA, NINBeograd -- Ministar infrastrukture Milutin Mrkonjić kaže da će Beograd dobiti lep, ali prilično skup most preko Save, kod Ade Ciganlije, između Čukarice i Novog Beograda."Dobićemo (predsednik SANU, Nikola) Hajdinovo remek delo, ali nećemo rešiti saobraćajne probleme", kazao je ministar.Mrkonjić navodi da mozt Gazela na auto-putu kroz Beograd dnevno pređe 160.000 vozila što "retko koji most na svetu može da izdrži"."Mislim da je, paralelno sa postojećim mostom, na mestu između starog 'Brankovog' mosta i Gazele, trebalo napraviti most vrednosti od 45-50 miliona koji bi privukao polovinu saobraćaja", kaže Mrkonjić. Most prema Čukarici će, kako je ocenio, rasteriti pet do 10 odsto saobraćaja, a i 'kineski most' (preko Dunava, između Zemuna i Borče) će imati takav promet. "Posle izgradnje ta dva nova mosta, Gazelu će i dalje prelaziti 130.000 vozila, što je katastrofa", zaključio je Mrkonjić. Zašto Mrkonjić misli da je ova vlada gora od Vlade Mirka Marjanovića i šta će u novoj knjizi pisati Mira Marković, pročitajte na stranicama Info.
Link to comment

sa ovim sto prica mrkonjic, o rasterecenosti gazele nakon pustanja novog mosta u saobracaj, se mnogi slazu u 'pola glasa' (samo ne pred kamerama nego u neobaveznom razgovoru). iskreno se nadam da svi grese, a uskoro cemo moci i da sami procenimo stituaciju.

Link to comment

koji su ti "mnogi" koji se slažu i gde su oni predlagali da se sagradi nov most? između gazele i Brankovog mosta kaže Mrkonjić- gde bi izbio taj most na starogradskoj strani?UMP je skup projekat, nastavak sledi jednog dana, ali je objektivno jedini realan, moguć i funkcionalan.

Link to comment
sa ovim sto prica mrkonjic, o rasterecenosti gazele nakon pustanja novog mosta u saobracaj, se mnogi slazu u 'pola glasa' (samo ne pred kamerama nego u neobaveznom razgovoru). iskreno se nadam da svi grese, a uskoro cemo moci i da sami procenimo stituaciju.
Tako su srali i za dva nadvožnjaka kod Arene - da li su baš bila potrebna oba? Genijalni Neša Bogdanović se, sećam se tog intervjua, nasmejao: samo gledajte, tek ćete videti šta je rush hour...Novi most ne rasterećuje samo dolazeći saobraćaj sa Brda, već i sa Banjice, Senjaka, Dedinja i Rakovice; još je važnije što rasterećuje prilaze Gazeli - Autokomandu, Kneza Miloša, Plavi most a i usko grlo kod Sajma. Ista logika važi i sa druge strane. Za razliku od ostružničkog koji je predaleko da bi ljudi bežali na njega u slučaju zastoja, ovaj stvarno predstavlja alternativu. Inače, i ostružnički je iznenađujuće frekventan, skoro sam prolazio.Milutin Mrkonjic je überidiot.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...