Jump to content

Na Savi ćuprija


Zmitjkoe

Recommended Posts

neće biti farban, imaće specijalno osvetljenje, tako sam pročitala na beobild forumu.
dozvoli da pogađam: svetlo koje menja boje? frust.gifjebote to ko u Istanbulu: Bosforski most, džinovski, monumentalni poduhvat, a noću svetli kao jelkica. u čemiu je fazon sa tom modom? jel su Egipćani osvetljavali piramide šarenim svetlima? nisu.
Link to comment
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Idioteque

    49

  • Аврам Гојић

    48

  • Frank Pembleton

    27

  • kud u maglu Simoviću

    25

zar nije da novi železnički već tako svetli? neće biti ništa novo..al ja se nadam da će biti osvetljen samo belim svetlom, pa da izgleda kao na onoj slici koja je pobedila na konkursu

Link to comment

Meni je osvetljenje novog zeleznickog bas dojajno. Al stari zeleznicki jeste ko jelkica :D Ja bih eventualno voleo neku vatricu na vr i nista vise. Da se zna kolko visoko se uzdize ponos nase nacije cool.gif

Link to comment
dozvoli da pogađam: svetlo koje menja boje? frust.gifjebote to ko u Istanbulu: Bosforski most, džinovski, monumentalni poduhvat, a noću svetli kao jelkica. u čemiu je fazon sa tom modom? jel su Egipćani osvetljavali piramide šarenim svetlima? nisu.
Za povratiti zaista. Bilo mi gadno i kad su sajam unakazili s tim, a ne ovo sto realno treba da bude lepo. Glupi seljaci.
Link to comment
Meni Igla zvuči bezveze. A mislim da se i generalno ljudima ne bi svidelo jer igla te asocira na injekcije, vađenje krvi, narkomane i eventualno švalje. Sve u svemu i nisu neke sjajne asocijacije.Moj glas ide Jedru.Najčešći predlozi građana▶ Zoran Đinđić▶ Nenad Bogdanović▶ Patrijarh Pavle▶ Nikola Tesla▶ Novak Đoković▶ Dragan Đilas▶ Žirafa▶ Skakavac▶ Galeb▶ Hobotnica▶ Harfa▶ Lepeza▶ Jedro▶ Most mladosti▶ Most slobode▶ Most rasterećenja▶ Beogradski most▶ Evropski most
gradjani demonstrirali zavidnu kolicinu gluposti.
Da li je retrogradan ili ne tek most treba da prihvati saobraćaj Rakovice, Vidikovca, Žarkova, Železnika, Banovog Brda, Petlovog Brda i skoro polovine Srbije koja u BG dolazi Ibarskom magistralom ka NBG-u. Ok, gradi se obilaznica pa će saobračaj sa Ibarske da se vodi kroz istu, ali i dalje ostaje ceo jugo-zapadni deo BG-a i saobraćaj sa Ibarske koji ide na NBG, Zemun.
most na obilaznici postoji, i odlicno funkcionise.ovaj gde jeste deluje dobro: nije usrao adu, a kao sto si napisao spaja novi beograd sa jugozapadom beogradajedino je cena diskutabilna (cuo sam proverene glasine :) kako su se trosile pare, i recimo da je moglo da se posteno odradi za bar 20-30% para manje da nije bilo partijskih ugradjivanja)
Link to comment

...ne vidim da ce iko most zvati drugacije nego Novi most...uostalom simetricno je, Stari most vec imamo...ako bas budu insistirali na imenu, trebalo bi da ima veze sa Adom...iskreno se nadam da mu debili nece dati ime po nekom pokojniku....zar brankov nije dovoljno ruzan i depresivnog imena?

Link to comment
odkud se uopste primila ideja da se Brankov most zove po Branku Copicu?
Pazi, pre x godina dva najpoznatija Branka su bili Branko Ćopić i Branko Kockica. Kako po Branku Kockici niko (sem par najzagriženijih Tatatatiraca) ne bi nazvao most, Ćopić ostaje kao logičan izbor, jer se naš narod vodi po onoj maksimi Šerloka Holmsa "when you have eliminated the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth".
Link to comment

Most se zvanicno zvao Most bratstva i jedinstva ali to ime nikad nije zazivelo.Nakon samoubistva B.Copica se ime uglavnom vezuje za njega iako je to ustvari predratno ime po Brankovoj ulici tj po Branku Radicevicu.

Link to comment
Most se zvanicno zvao Most bratstva i jedinstva ali to ime nikad nije zazivelo.Nakon samoubistva B.Copica se ime uglavnom vezuje za njega iako je to ustvari predratno ime po Brankovoj ulici tj po Branku Radicevicu.
Čime je potkrepljena tvrdnja da se nakon samoubistva B.Ćopića ime mosta uglavnom vezuje za njega?Pretpostavka ili je bilo nekakvog istraživanja?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...