Jump to content

Na Savi ćuprija


Zmitjkoe

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Idioteque

    49

  • Аврам Гојић

    48

  • Frank Pembleton

    27

  • kud u maglu Simoviću

    25

А што не би могао да се положи тунел по дну Саве? Шацујем (без предзнања) да је то јефтиније него да се дижу стубови.
Visinska razlika između NBGD i ostatka je prevelika. Da ne pominjem da je ovde močvara ispod par metara peska. Koliko god bih ja želeo tunele svuda, nije realno da ih bude na Novom Beogradu.
btw: da li se ikada pričalo o pešačko/biciklističkom mostu koji bi povezao Blok 45 (ili neki blizak mu) sa Adom? Mislim da bi to bio veoma koristan most.
Ne, postoji projekat za žičaru koji će biti realizovan, valjda...nekada...
Link to comment

Što se tiče naziva mosta, ja bih to na tender pa ko da više. Kao što se radi sa stadionima. Jedini uslov tendera je da ne učestvuju domaća javna preduzeća. Zamislite da imamo Adidas most. Ili Air Srpska bridge. Ja sam za ovu varijantu, stvarno. Pa da se nešto korisno uradi od tih para koje se zarade od prodaje naziva. Možda se dogodi da se na kraju most nazove po nekom tajkunu. To bi predstavljalo delimično ispunjenje Tadićevog skorašnjeg apela da se tajkuni oduže pučanstvu izgradnjom infrastrukturnih objekata.

Link to comment

Ja bih ga nazvao Miletov most. Prosecan Mile ga je platio iz svog dzepa i simbolizuje narod. Posto bi "narodni most" vuklo suvise u desno, a princip "mosta narodnog jedinstva" je ispao iz mode, Mile se namece sam od sebe. "U bloku smo matori, predji preko Mileta i dodji na pivo!"

Link to comment
Kad već to pomenuste, da li će uopšte farbati pilon ili će ostati ovako betonjerski ?
ako ga ofarbaju, bice to ko sa golden gate bridge, taman dodjes do gore sa farbanjem, pa ponovo pocnes od dole...
Link to comment

neće biti farban, imaće specijalno osvetljenje, tako sam pročitala na beobild forumu.tamo sam videla i predlog za ime koji mi se svideo, Most Nadi, funkcioniše na više nivoa a čini mi se da se to ime već kolko tolko ustalilo

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...