Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Njegov status u medjnarodnom fudbalu je bio znacajniji od Anticevog i on se i dan danas smatra za najveceg fudbalskog strucnjaka Jugoslavije i jednog od znacajnijih u svojoj epohi.
Preterujes opasno.Miljanov najveci domet bila je zapravo Zvezda - u Realu uzeti duplu krunu nije bas neki poseban trag; u Valensiji se izblamirao. Miljanova klupska karijera ne moze se ni u jednom segmentu porediti sa Anticevom: niti je bio dovoljno cenjen da marne veliku kintu kao trener(uzeo je kao mocan fudbalski funkcioner, ali to je druga prica), niti je imao mnogo velikih utakmica, niti je u menadzerskim krugovima bio velika fora, kao npr. Tomislav Ivic, koji je promenio bezbroj klubova i trajao dobrih dvadeset godina duze od Miljana kao trener. Najveca Miljaniceva zaostavstina zapravo je koncepcija menadzera-trenera, danas uobicajena(Ferguson-Murinjo-Kapelo etc). Za ono vreme to je bila novotarija, a za srpsku trenersku gologuziju prava revolucija. Takodje, ostavio je za sobom vrlo vrednu trenersku liniju: u Realu ga je nasledio Vujadin Boškov, mnogo uspešniji i cenjeniji u Evropi, a Boškov ce kasnije promovisati svog naslednika - Radomira Antica.Ono što me posebno zacudilo je tvoja procena Miljanove elokvencije i skromnosti - u SFRJ on je bio arhetip mrsomudjenja po medijima; bezbroj puta imitiran; koliko zbog specificne dikcije, toliko i zbog vokabulara atipicnog za fudbalsku javnost. Antic jeste iskusan sa medijima, ne lupeta i ne istrcava sa glupostima(u Realu i Barsi to i nije tesko nauciti), ali ako je neko voleo da se guzi po foteljama tv studija, to je bio Miljan.Trenerska priznanja koja je MM pokupio vise su bila plod dugogodisnjih prijateljstava sa FIFA birokratijom, nego stvarna priznanja za realne rezultate, kojih skoro da i nije bilo. To je pomalo i stvar sujete: ocito da su Miljanu priznanja bila vaznija, a Antari pare.Mene Antic nije razocarao. Zao mi je sto je ovako ispalo, ali mislim da se nismo izbrukali. Srpsko drustvo je u takvom kanalu da je svako nebrukanje uspeh za sebe.
Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Izvinjavam se na opasnom preterivanju i cestitam na izuzetnom prilogu. Nigde do sada nisam nasao na toliko priznanja Miljanicu na jednom mestu.

Link to comment
Malopre su rekli na ruskoj televiziji (RTR Planeta) da je Antić smenjen.
Kakav potez; za divljenje. btw, jel imamo mi uopste nekog boljeg trenera od Antica?
Link to comment
Jel ima negde potvrda ove vesti, pošto ja ne mogu da nađem?
Ja se sve nadam da je ovo tipicna novinarska patka, mada me ne bi cudlo da Antic bude smenjen nakon one Karadziceve gomile siktanja koje je prosuo posle poraza od Australije.
Link to comment

Pa ne, i ja se nekako nadam novinarskoj patkci, ali stupanj retardacije ljudi u srpskom fudbalu mi ne dopušta da se opustim i mislim da tamo neko donosi razumne odluke.

Link to comment

Nije ni meni bas najjasnije kako je ova vest osvanula u dalekoj Rusiji umesto u Pressu ili tako nekoj nasoj senzacionalisticki nastrojenoj novini™.

Link to comment

Vest treba prvo proveriti. Sumnjam da su Antica smenili. Ako FSS odista zeli cistku, ucinice to sledece nedelje na sednici uz svesrdnu podrsku Karadzicu. Jedino sto je moglo da se desi je da je Antic podneo ostavku ne zelevsi da bude razapinjan na sednici FSS.

Link to comment

Anticu je odzvonilo, nebitno da li sad, za deset dana ili za sest meseci. Cekao bi se prvi neuspesan rezultat, prvo odstupanje od nekih "ideala" FSS, prvo javno razmimoilazenje sa Karadzicem i strucnjacima koji nas vide u polufinalima EP i SP.

Link to comment

Tole je jasno rekao da prihodi sa prvenstva nisu ni blizu ocekivanog i da ce ugovori biti revidirani..pa kome se ostaje super..kome se ne ostaje,opet super. Uprkos tome sto verujem da je prva ideja vrlog rukovodstva bila da ga ponize ponudjenom cifrom za nastavak saradnje,mislim da se to nije ostvarilo. Znaju i oni da boljeg nemaju i da su nam treneri goli cirkuzanti. Nadam se da ova vest nije tacna uprkos tome sto bih voleo da vidim kako se razni Djorici,Zivadinovici,Jeshici,Pizoni i ostali ujedaju medjusobno dok se preporucuju za mesto selektora a dodatno ih zivcira dobra volja jednog Cire,koji izjavama aplicira na iznenada upraznjeno mesto i dodaje da bi on umeo da motivise i ojaca ekipu na psiholoskom planu.

Link to comment

Kao da ne znamo kako funkcioniše mafijaška organizacija. Oni neće reći ništa Antiću u oči, jer realno šta bi mogli da mu kažu, već će se preko štampe pojavljivati raznorazne informacije. Prvo one kojima se opipava puls, a onda i par saopštenja preko mafijaških novinara. Čitajte šta piše mafijaško piskaralo Zoran Stojadinović u Žurnalu. Čim je on opalio po Antiću u toku noći posle poraza (istu priču "trebali smo napasti Australiju :isuse: " je kasnije pričao i Tole), dao je smer u kome će se kretati budući događaji.

Link to comment
Kao da ne znamo kako funkcioniše mafijaška organizacija. Oni neće reći ništa Antiću u oči, jer realno šta bi mogli da mu kažu, već će se preko štampe pojavljivati raznorazne informacije. Prvo one kojima se opipava puls, a onda i par saopštenja preko mafijaških novinara. Čitajte šta piše mafijaško piskaralo Zoran Stojadinović u Žurnalu. Čim je on opalio po Antiću u toku noći posle poraza (istu priču "trebali smo napasti Australiju :isuse: " je kasnije pričao i Tole), dao je smer u kome će se kretati budući događaji.
+ je tole kritikovao novinare sto nisu dovoljno ostri. nikad u zivot nisam cuo da predsednik saveza poziva novinare da zesce kritikuju reprezentaciju. teren se polako priprema za head shot. Edited by kojot
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...