Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Larson se dovoljno izjasnio o svemu i nema potrebe da se ponavlja. Rekao da svako ima pravo da igra ako ima drzavljanstvo (koje je dobio pravnim pute). Ti igraci su svi dobili drzavljanstvo skladno prema zakonu u tu se prica zavrsava.Ne znam zasto uvlacis Krkica u pricu.

Link to comment
  • Replies 42.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1671

  • levi

    1122

  • kud u maglu Simoviću

    1018

  • Cash

    980

Upravo tako. Ja ne vidim nikakvu sličnost između Klea i ove dvojice (Subotića i Kuzmanovića), s obzirom da prvonavedeni nema nikakve veze sa Srbijom, makar ne više od kamare stranaca koji su prodefilovali ovuda, mahom u potrazi za boljim angažmanom.Ovo za Dudu i Antića je neviđena glupost, morali bi da se preselimo na SZD da bi uspeo da ti objasnim zašto.

Link to comment
Biranje reprezentacije može da usledi samo jednom. Stoga, ne vidim kako bi se to moglo pretvoriti u tržište nalik klupskom, gde će se masovno trgovati i prelaziti. Jednom odabereš i tako ti je zauvek. Inače, oni koji prate fudbal od pre Bosmana su godinama sa istom setom objašnjavali kako je ta odluka uništila fudbal itd. Vidim, na sve strane se zamire, a protivnici Žilet reklama, čednog fudbala bez dugova u kome veliki brend može da dovede bilo kog igrača, BNP Paribas natpisa i AIG osiguranja se silno polomiše od protesta protiv svojih omiljenih engleskih klubova iz oblasti Mančestera. I sa druge strane, Murinjo je uglavnom 1 car, jer šta taj sve može da kupi, to niko ne može.
:lol: :lol: carski. to bas ima veze sa raspravom. klubovi su klubovi, reprezentacije su reprezentacije. ja bih samo zeleo da tako i ostane.
Link to comment
Larson se dovoljno izjasnio o svemu i nema potrebe da se ponavlja. Rekao da svako ima pravo da igra ako ima drzavljanstvo (koje je dobio pravnim pute). Ti igraci su svi dobili drzavljanstvo skladno prema zakonu u tu se prica zavrsava.
Subotić i Kuzmanović su državljanstvo dobili na osnovu državljanstva roditelja (nisu rođeni u Srbiji i nisu sastavili tri godine boravka u Srbiji), a čak i njihovi roditelji su zapravo državljani BiH koji po osnovu etničke pripadnosti entiteta iz kojeg dolaze imaju pravo na državljanstvo Srbije. Jeste u skladu sa zakonom ali je direktno u mp3.Na srpsko državljanstvo ima pravo i npr. Philippe Senderos, pošto mu je majka državljanka Srbije. Da je on nekim čudom izrazio spremnost da igra za Srbiju, imao bi čak jaču podlogu za državljanstvo nego Subotić i Kuzmanović, ali nešto mi se čini da bismo u njegovom slučaju imali žestok otpor javnosti - svi bi se setili da ne govori srpski odnosno da nikada nije ni bio u Srbiji.Tako da se na kraju ipak sve svodi na proveru krvnih zrnaca. Nije važan pasoš a još manje je važno koliko si vremena proveo u Srbiji. Bitno je da si Srbin.Već sam napisao na drugom topiku, srpski pasoš je trenutno veoma popularan u Turskoj gde su ga mnogi ljudi poreklom odavde stekli u skladu sa našim propisima. Moguće je da ćemo za nekih desetak godina videti prve kvalitetne igrače po imenu Erkan Korkmaz ili tako nešto, koji će imati srpsko državljanstvo i biti radi da zaigraju za Srbiju po istom osnovu kao Subotić i Kuzmanović. Jedva čekam da vidim reakciju javnosti na tako nešto.
Link to comment
Upravo tako. Ja ne vidim nikakvu sličnost između Klea i ove dvojice (Subotića i Kuzmanovića), s obzirom da prvonavedeni nema nikakve veze sa Srbijom, makar ne više od kamare stranaca koji su prodefilovali ovuda, mahom u potrazi za boljim angažmanom.Ovo za Dudu i Antića je neviđena glupost, morali bi da se preselimo na SZD da bi uspeo da ti objasnim zašto.
Doboar pokusaj zamene teza. Zaboravi za trenutak Klea, objasni mi kako se Subotic i Kuzmanovic uklapaju u koncept "igraj sa onim sto sam napravis"? Kleo sa srpskim fudbalom ima veze vise nego pomenuta dvojica.
Link to comment

Eno ti Beowlov prvi pasus u postu iznad tvog, već sam neke stvari objasnio više puta pošto tebe mrzi da čitaš.Posle toga bih voleo da mi pojasniš to što su ti Antić i Duda rekli o strancima u reprezentaciji.

Link to comment
Pa nista. Daj onda da oglasimo da nam reprezentacija sluzi za promociju i prodaju igraca sirom planete pa da nas Bog vidi. Ti "zameras" Toletu i drustvu sto koriste reprezentaciju da afirmisu karijere nasih mladih igraca a ne smeta ti da to isto rade samo sa strancima. Tipicno.Uzgred, Kleo je u ovoj fazi karijere kurac od igraca i ne bih voleo da ga vidim u reprezentaciji sve i da ima 5 srpskih pasosa. A nije bas u cvetu mladosti pa da se s njim racuna na duge staze. No, kapiram kako se neki stranac pokaze kao gazda na nasim livadama odmah mu se predvidja sjajna reprezentativna karijera u Srbiji. Kastiljo, Isah, Molina, Moreira, Zuka, Kleo. Sve dokazane zvezde svetskog fudbala. :lol:
Oni ne koriste reprezentaciju da afirmišu karijere mladima, već da napune svoje džepove, i ne vidim šta će se to drastično pogoršati ako napune džepove novcem od naturalizovanog u odnosu na "domaćeg" igrača. Afirmisanje nečijih karijera je samo nenužna nusposledica.Mislim, ne znam, ja sam samo 1 ljubitelj 1 dobrog fudbala. Preko qrca mi je više da gledam (a još sam vrlo mlad & poželjan) naše prepotentne zvezde i sporaće koji se valjaju po terenu 1,17 km/h, ljude koji se ne trude i koji jednostavno igraju loš fudbal. Željan sam brze, tečne igre, igrača koji će potrčati malo, napraviti neku kombinaciju. Taman smo se malo opasuljili u poslednjem ciklusu kvalifikacija. Da imamo neke vanserijske igrače pa i da razumem. Imamo bre otpatke i retarde, pride poremećene ličnosti, koji se sprdaju sa reprezentacijom. I u toj situaciji ja trebam da negujem srpsku čistotu. Kako da ne. Uvek sam za to da probamo sa još nekim, pa makar se i zajebali. Lako će biti precrtan nakon 2-3 utakmice. Uostalom, tako je i sa većinom ovih igrača čije karijere savez "afirmiše".Inače, zaista mi je krivo što ne može 1 domaći klub da sastavi tim Kastiljo, Isah, Molina, Moreira, Zuka, Kleo. Radnički NB, na primer, pod vođstvom Tumbakovića, kao nekada. Oprali bi te vaše rasadnike instant reprezentativnih talenata za sve pare, ne bi im pomogao gospod Tole, a kamoli bog.
Link to comment
Pa da, imamo četvoricu od kojih ne postoje bolji. Toliko ih je nemoguće zameniti da kada se jedan od njih povredi, selektor zove samo preostalu trojicu. Kada dvojica budu povređeni, verovatno će zvati samo drugu dvojicu. Ako se slučajno desi da su dvojica povređeni a dvojica suspendovani, onda ćemo igrati bez napadača. Carski. Ne sme se dozvoliti da slučajno još neko tu bude isproban, makar da samo prismrdi reprezentaciji kao četvrti, ukrasa radi. Ova četvorica će se večno baviti fudbalom i večno biti bolji od svih drugih, tako da uopšte ne treba razmišljati o nekim drugim napadačima.Aha, znači sad reprezentacija Srbije više ne treba da bude ogledalo onoga što Srbija ima, već je otvorena za svakog ko se oseća Srbinom. Vrlo konzistentno.
vec pet puta pokusavam da ti objasnim da nije bas tako ali ne vredi. :D bili su drugi napadaci na raznim kirin kupovima, bio je i mrdja, bio je sulejmani, bio je lekic...kad dvojica budu povredjeni pozivi ce dobiti neko treci. reprezentacija nije klub pa da neko vecno sedi na klupi i da ne znamo kako moze da odigra. gledamo te vedete po klubovima i znamo kakvi su. ako se neko pokaze dobice sansu da igra za reprezentaciju. to je ono sto imamo, jbg. - ajmo da pricamo o konkretnim primerima. veoma lako moze da se desi da za par godina odem iz srbije. decu cu sigurno usmeravati da se bave sportom i, ako budu bili dovoljno dobri, da igraju za reprezentaciju srbije. da li je normalnije da moje dete, ako je to njegov izbor, igra za reprezentaciju srbije ili neki brazilac koji je tu dve godine i cije ime je pocelo da se spominje kada je zavukao tri gola anderlehtu?! jel stvarno zelis da pricamo o tome zasto srbi iz dijaspore trebaju da igraju za reprezentaciju ako je to njihova odluka?
Link to comment

Jel se desilo u ovoj neverending raspravi da neki grobar nije za strance u reprezentaciji, i obrnuto?Nista, cekamo da Kadu eksplodira pa da se svi slozimo po ovom pitanju.

Link to comment
- ajmo da pricamo o konkretnim primerima. veoma lako moze da se desi da za par godina odem iz srbije. decu cu sigurno usmeravati da se bave sportom i, ako budu bili dovoljno dobri (cije ime je pocelo da se spominje u Sportskom Zurnalu), da igraju za reprezentaciju srbije. da li je normalnije da moje dete, ako je to njegov izbor, igra za reprezentaciju srbije ili neki brazilac koji je tu dve godine i cije ime je pocelo da se spominje kada je zavukao tri gola anderlehtu?! jel stvarno zelis da pricamo o tome zasto srbi iz dijaspore trebaju da igraju za reprezentaciju ako je to njihova odluka?
Moze i ovako ;)
Link to comment

Ne da može, nego mora, s obzirom da je ovo oko Klea (kao i ono ranije) počelo baš tako. A tako će i da se završi, verovatno pre njegove paljbe u januaru u neku Saragosu/Ren, te napada iznenadne ljubavi prema Španiji/Francuskoj.

Link to comment
Eno ti Beowlov prvi pasus u postu iznad tvog, već sam neke stvari objasnio više puta pošto tebe mrzi da čitaš.Posle toga bih voleo da mi pojasniš to što su ti Antić i Duda rekli o strancima u reprezentaciji.
Prvo odgovori konkretno na pitanje koje ti vec treci put postavljam, a glasi: "Sta mislis o Suboticu i Kuzmanovicu i kako se oni uklapaju u tvoj koncept/princip? Vec treci put te pitam sta radis, a ti mi kazes "dobro sam, hvala na pitanju". Jasno mi je na osnovu cega pomenuta dvojica igraju za Srbiju i nemam nikakav problem s tim. Ti bi trebalo da imas, ako tvoj princip jeste princip, a ne nesto drugo.
Link to comment

Nemam problem, pisao sam već o tome, nadugačko i naširoko. Jebote, da li si toliko funkcionalno nepismen? Olakšavam sebi zbog takvih lenština pa ti ukazujem na postove i rečenice sa kojima se slažem, da ne bih ponavljao milion puta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...