Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Je li DUP i dalje stoji na onih 9, i UUP na 1? Ako je tako, sa konzervativnih 316 imaju cistu vecinu :o

 

DUP mislim 8

 

Jok, ti si.

:)

 

A pa onda mu tako i treba :)

Link to comment

Razlika je baš drastična u odnosu na sve jučerašnje ankete, ako se ne varam, torijevci ni po jednoj nisu išli preko 290.

 

Moguće je da su lastminuteri pomerili nešto, ali za više od 25 mesta, malo verovatno.

Link to comment

YouGov predviđa sasvim druge rezultate u svom exit pollu:

 

my bad onda

jednim uvom sam slusao sky gde su pricali sa nekim iz yougov-a i onda izasli sa exit pollom, pa sam ja to tako nekako povezao. idem da nastavim da ubacujem ispravke, tu sam bolji.

Link to comment

@vememah

Pa nije malo verovatno kada se uzme u obzir izborni sistem - first past the post tj. prosti vecinski. 1-2-3% pomeranja glasova u izbornim jedinicama gde je tesno i eto 20-30 poslanickih mesta razlike vrlo lako.

Edited by hazard
Link to comment

@vememah

Pa nije malo verovatno kada se uzme u obzir izborni sistem - first past the post tj. prosti vecinski. 1-2-3% pomeranja glasova u izbornim jedinicama gde je tesno i eto 20-30 poslanickih mesta razlike vrlo lako.

 

Pa 316 bi bilo mnogo vise od 1-2-3 posto. Sigurno 6% na nacionalnom nivou. 

Link to comment

Pa ne mora nuzno da bude, zavisi od rasporeda po rajdinzima, ali da, OK, nisam se udubljivao u rajding po rajding analizu za ove izbore, mozda si upravu

Link to comment
×
×
  • Create New...