Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

i ja mislim da Cons idu bar do 285-290. Ali 285 su izgubljeni izbori, 290 su verovatno dobijeni, tako da je razlika između ta dva ogromna. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Слажем се.

 

Али... До пре 6 месеци су каскали за Лабуристима у свим истрживањима, чак и до 7-8%. Извукли су максимум у кампањи, урадили су све што су могли.

Link to comment

Dobro, normalno je da incumbents pred same izbore malo skoče. U kampanji su upotrebili apsolutno sve. A najvise im zameram raspirivanje ENG-SCO sukoba i Brown tu jeste u pravu. 

Link to comment

Hm, 3% dok sva istrazivanja kazu da u marginals CONs ne stoje bas najbolje.

 

Ja uopste nisam siguran u tih 289, niti u 50+ za SNP (mislim, recimo da ce Douglas Alexander i Murphy da pobede).

 

2010
Cons   306

Lab     258

 

To znaci samo -17 za Cons, ne pije mi vodu po kampanji. Zapravo, to znaci da se gubitak LD predvidja upravo u korist CON, ali to nije slucaj: vise ce izgubiti LD na severu nego na jugu.

 

Lab na istom, ajde de, zbog Skotske. 

 

 

My bet:

 

Cons 280

Lab 270

SNP 43

LD 27

 

Tako nekako.

Link to comment

Слажем се.

 

Али... До пре 6 месеци су каскали за Лабуристима у свим истрживањима, чак и до 7-8%. Извукли су максимум у кампањи, урадили су све што су могли.

 

 

Tih 7-8% je par anketa, nije to bio trend, nikad se LAB nisu odlepili.

 

Kampanja nista nije promenila: da, incumbent su, kao i obicno, malo skocili (videti pod Brown 2010 katastrofalnu kampanju gde su LAB prosli bolje od ispitivanja) ali je i Miliband uspeo da ne potone pred prozivkama vec da se nametne kao drzavnik.

 

Dakle, jedino ali vrlo bitno je sto je stihijska i drz-ne-daj Better Together kampanja promenila momentum i ucvrstila SNP.

 

 

Drugim recima, kampanja upravo pokazuje slabost i Milibanda i Kamerona, ali i glavnih partija koje nikako da skupe zajedno vise od 2/3, nekad su to bili LibDems, sada UKIP+SNP+Greens, ali 1/3 konstantno ne veruje velikim partijama.

Link to comment

Usput, da li neko zna kojota™ za BBC sutra. 

 

Stoka mod on:

Meni bas lepo pada: prijatno popodne u cetvrtak od jedno 2pm uz pivce, Dejvida Dimblbija, Nika Robinsona, Dzeremija Vajna, verovatno one bezbojne plavojke se Newsnight, mnostvo partijskih pundits, uz ukjlucenje iz Sanderlenda gde po tradiciji prvo prebroje glasove.

Link to comment

Usput, da li neko zna kojota™ za BBC sutra.

 

Stoka mod on:

Meni bas lepo pada: prijatno popodne u cetvrtak od jedno 2pm uz pivce, Dejvida Dimblbija, Nika Robinsona, Dzeremija Vajna, verovatno one bezbojne plavojke se Newsnight, mnostvo partijskih pundits, uz ukjlucenje iz Sanderlenda gde po tradiciji prvo prebroje glasove.

Instaliraj Hola addon za firefox i gledaj preko iPlayera.
Link to comment

Hm, 3% dok sva istrazivanja kazu da u marginals CONs ne stoje bas najbolje.

 

Pa da, u 50 marginals Cons ne stoje najbolje

 

 

Our latest battleground study provides valuable further grist to the Pollwatcher’s mill. Last weekend we looked at the 50 most marginal Conservative-held seats where Labour came second in 2010 – in other words, seats that Ed Miliband’s party really needs to win if he is to have a chance of entering Downing Street. These seats have added importance because of the picture in Scotland, where Labour stand to lose most of their seats to the SNP - their gains in England and Wales will need to be larger than their Scottish losses if they are to win power.

The evidence is encouraging for Mr Miliband – his party are currently three points ahead of the Tories across these seats. If swing were to be distributed uniformly across these seats (a fiction, but a useful one), this could potentially see Labour winning 40 of these 50 seats.

Lab-Con-Battlegrounds_Results-1024x576.j

There is some comfort for David Cameron at the same time, however. Recent Conservative attacks on the potential role of the SNP in a future Labour government are definitely cutting through: around half of voters in these key swing seats (47%) say that the SNP should be kept out of a UK-wide government, including three in ten planning to vote Labour.

 

ComRes

 

Dakle, posto ta prednost od 3%, neka ostane i bas takva kod vec opredeljenih glasaca, ali ne moze da se ravnomerno rasporedi i kad se uzmu u obzir neodlucni koji vrlo lako vecinom mogu da glasaju za CONS, recimo da je ok pretpostaviti da ce LABS dobiti 30 od tih 50 marginals. Znaci 306 - 30 = 276. Od ovih oko 30 sto ce izgubiti LibDem nije nerazumno pretpostaviti da ce CONS uzeti recimo 8-10. I to je vec 284. Dakle celi izbori se svode na to da li ce CONS uspeti da uzmu recimo 10 poslanika od LibDems i da li ce uspeti da li ce uspeti da izbore u tih 50 marginals poraz od recimo 28 - 22, jer bi onda imali 288 + 26 + 8 + 1 = 323, dakle da mogu da izdrze confidence vote u HoC. Za njih se sve svodi na 4-5 izbornih jedinica :D a veroavtno su ih vec i identifikovali, bar okvirno. 

 

Ali to je sve uz racunicu da ce se LibDems sigurno ponovo odluciti na vladu sa njima uz veoma tanku vecinu, a ne na vladu sa LABS, pa makar i uz kockanje na SNP precutnu podrsku. Sanse za to su veoma solidne, ali ipak nije stopostotno sigurno. 

 

Za LABS je racunica malo komplikovanija. Mislim da sam konacno shvatio sta je njima cilj - da ovom kasnom ofanzivom u Skotskoj uspeju da namaknu vecinu bez SNP-ija (ipak, iako dok se nisam udubio sam mislio da je nemoguce da to misle, ali kad malo bolje razmislim...). Dakle kapiram da oni misle da mogu od ovih 50 marginals da osvoje 35 (nije nemoguce, ako im 3% rasporedjeno ravnomerno daje 40, tj ako tih 3% se pokaze kao tacno i sa neopredeljenima). Onda, kao sto ti kazes, realno je da oni uzmu veliki deo od izgubljenih LibDems constituencies, recimo 22. To je dobitak od 57. E sad, koliko njima treba da bi uz 26 (LD) + 8 (DUP, koji mogu i sa jednima i sa drugima tj pre sa CONS, ali ne nuzno) + 3 (SDLP ) + 4 (P.Cym) + 1 (mali zeleni) imali 323 za confidence vote? Racunica kaze 281/2. 

 

Dakle 258 + 57 (od CONS i LibDems) = 315. To znaci da u Skotskoj ne smeju da izgube vise 33/34 poslanika, tj posto sad imaju 41 moraju da osvoje bar 7-8 poslanika. Bice to jako tesko u Skotskoj, ali mislim da im je to cilj. Bice to jako tesko i zbog toga, sto ce LD izgubit poslanike i od SNP-a, ali koliko...i za svaki taj LABS mora da nadoknadi u Engleskoj ili u samoj Skotskoj od SNP, tj od sadasnje projekcije. Sustinski, LABS moraju da imaju u najmanju ruku malo bolje procente od predvidjenih za ovaj scenario, bar za 1%, moguce i za 1,5% sto je vec tesko.

 

Sve u svemu - very, very fine margins i celi izbori se sustinski svode na maksimum 15-17 pravih "battlegrounds". 

Edited by MancMellow
Link to comment

 

 

In brief, my assessment of the records of both Labour and Tory-led governments is that neither party is competent. Neither showed healthy scepticism about financial services. Neither tackled the growing crisis in the supply of housing and consequent overdependence of the financial sector on lending secured against it. Under both parties, the economy has been too dependent for demand on household borrowing and spending. Not least, UK prosperity lags: in GDP per head (at purchasing power parity), the UK is behind not only the US, Germany and France, but also Singapore, the Netherlands, Sweden, Denmark and Finland. If productivity growth fails to recover, this relative position must grow worse.

 

The time has surely come to shift the focus from the obsession with fiscal deficits and debt. These were neither the cause of the crisis nor the solution. Whatever one thinks of the fiscal policies of the coalition, a weak and unbalanced recovery from a huge recession is not a vindication. The UK faces really big economic challenges. It confronts equally huge questions about its place in the world and in Europe, as well as its own constitutional future. Neither main party offers convincing responses to these challenges. Have no illusion: real competence is not on offer, either in economics or, in truth, much else.

 

 

http://www.ft.com/intl/cms/s/0/3249930a-f27c-11e4-892a-00144feab7de.html#axzz3ZLaPp3IW

 

FT je bio svetlost nepristrasnosti i kompetentnog izvestavanja medju biznis stampom u ovoj kampanji, cini mi se. 

Link to comment

Usput, da li neko zna kojota™ za BBC sutra. 

 

Stoka mod on:

Meni bas lepo pada: prijatno popodne u cetvrtak od jedno 2pm uz pivce, Dejvida Dimblbija, Nika Robinsona, Dzeremija Vajna, verovatno one bezbojne plavojke se Newsnight, mnostvo partijskih pundits, uz ukjlucenje iz Sanderlenda gde po tradiciji prvo prebroje glasove.

 

Zar nije dovoljan prenos na BBC News,, ili se to ne vidi kod tebe? Dinosauruski mode on: nedostaje mi ono staromodno brojanje glasova iz osamdesetih i spiker koji posle svakog biltena vesti na BBC World Serviceu čita friške izveštaje o netom proglašenim rezultatima za svako poslaničko mesto. Dok stignu rezultati iz svake Upper Wookoyebine, umelo je da se debelo razdani.

Link to comment

Zar nije dovoljan prenos na BBC News,, ili se to ne vidi kod tebe? Dinosauruski mode on: nedostaje mi ono staromodno brojanje glasova iz osamdesetih i spiker koji posle svakog biltena vesti na BBC World Serviceu čita friške izveštaje o netom proglašenim rezultatima za svako poslaničko mesto. Dok stignu rezultati iz svake Upper Wookoyebine, umelo je da se debelo razdani.

 

https://www.youtube.com/watch?v=31FFTx6AKmU

Link to comment
×
×
  • Create New...