Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Nema ništa bez SNP-a, makar i prećutno. SNP je uneo jednu totalno novu dinamiku i ja mislim da su mnogi Torijevci tj oni koji ih podržavaju, posebno oni kojima su finansijski interesi sasvim u harmoniji sa dosadašnjom politikom zaista pomalo u panici od varijante da Labour predlaže zakonodavstvo za koje mora da glasa i SNP da bi prošlo (a te svoje strahove, neodgovorno, prebacuju na nacionalno pitanje). Ako se slučajno desi da Labour i SNP (eventualno sa Plaid Cymru) imaju većinu, možda možemo da očekujemo i ozbiljnije reakcije velikog biznisa. Miliband je po čisto ličnim uverenjima više levo od New Labour priče i, iako bi bilo kočnica unutar partije, može da se dogodi da neophodnost glasova SNP, i bez formalnog dogovora, utiče na zakonodavstvo. 

 

Ali o tom potom, daleko je od sigurnog da Cons+LibDems+DUP neće imati 323 poslanika...

Edited by MancMellow
Link to comment

Da, cuvena 1983. i SDP-LIB alliance, koji su uzeli valdja 25% glasova i gotovo niedno mesto. Ta dinamika usled jake trece stranke je ostala, s tim sto su naslednici LibDems umesto nacinalne kampanje krenuli da se fokusiraju na mesta gde imaju sanse, pa se proporcionalnost popravila.

 

2015. je haos, jer SNP uvodi novu distorziju u  proporcionalizam, a ovog puta ce UKIP biti kratkih rukava.

Edited by Budja
Link to comment

Da je čist proporcionalni sistem, vladu bi možda pravili Cons i UKIP, a SNP verovatno ne bi imao poslanike uopšte. UKIP bi imao...boga pitaj, 70-80 MPs :D možda i više, jer kapiram da masa onih kojima su bliski glasa za Cons jer prosto znaju da ovi nemaju šanse u toj constituency 

Edited by MancMellow
Link to comment

 

 

edit: The Independent se, realno, izjasnio da se glasa za vladajuću koaliciju. 

Edited by MancMellow
Link to comment

pa, suštinski, objektivno posmatrano i čisto statistički, vide se neki znaci boljitka, ali se ne može reći da su uspeli da zemlju izvuku iz krize. Oporavak postoji, ali je užasno spor i za njega je plaćena visoka cena. 

 

e ovo je dobar link iz ovoga što si okačio

 

https://www.opendemocracy.net/ourkingdom/oliver-huitson/press-campaign-so-far-coup-gathers-pace

 

e, i još 1 stvar, ovo su bre politički govori koje volim, a ne oni staged TV events :D

 

 

 

Edited by MancMellow
Link to comment

Zagledao sam, nisu bas svi :D Nebitno to, nego mi je vec malo muka od naucenih pesmica i plastificiranih faca svih ostalih pred kamerama. Ovo je passionate politicki govor. 

Link to comment

Kapiram da bi ti se još više svideli onda UKIPovski mitinzi... :P :D

 

Ne, gledao sam sto puta Faragea i nije loš govornik, nikako, ali mi je tu negde u rangu sa Salmondom.

 

Brown i Blair su zajedno sa Thatcher in a league of their own. Ok, Blair i Thatcher su vrh definitvno (za mog života). 

Edited by MancMellow
Link to comment

Meni se nešto čini da je prosečan UKIPovac (ne govorim samo o liderima) više ,,passionate" od prosečnog konzervativca ili laburiste...a tek BNPovci/EDLovci što su passionate... :D Meni je problem što ta pasija uglavnom ide u paru sa demagogijom - nekako su mi daleko bezopasniji ovi faceless PR-groomed candidates. 9 od 10 političara koji ,,inspirišu" birače su opasni ili štetni, tek je svaki 10. dobar i koristan, a ljudi imaju običaj da samo ove druge pamte.

Link to comment

Meni se nešto čini da je prosečan UKIPovac (ne govorim samo o liderima) više ,,passionate" od prosečnog konzervativca ili laburiste...a tek BNPovci/EDLovci što su passionate... :D Meni je problem što ta pasija uglavnom ide u paru sa demagogijom - nekako su mi daleko bezopasniji ovi faceless PR-groomed candidates. 9 od 10 političara koji ,,inspirišu" birače su opasni ili štetni, tek je svaki 10. dobar i koristan, a ljudi imaju običaj da samo ove druge pamte.

 

nacionalizam generalno sam za sebe nije dobra inspiracija za stvarno dobar govor. Vrednosti su mnooogo bolja. Pa su tako i nacionalno inspirisani govori najbolji onda kad se pozivaju na neke, stvarne ili zamišljene, vrednosti imanentne nekoj zajednici. Naravno, passionate nije dovoljno, mora biti još i ili witty, mobilizirajući oko određenih vrednosti ili exactly to the point, ili sa odličnim poređenjima. Ali kad je bar nešto od toga i još passionate, e to onda ima osnovne uslove da bude zaista dobro :)

Edited by MancMellow
Link to comment

Јест али се могу уочити неки трендови - Конзервативци добијају и СНП иде до предвиђеног максимума (више од 50 посланика).

Link to comment
×
×
  • Create New...