Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

err

 

 

Gordon Brown has ruled out a Labour coalition with the Scottish National Party (SNP), telling voters in Sheffield “there is no coalition” and “no negotiations”

The former prime minister accused the Conservatives of misleading the electorate by suggesting a Labour government would be “controlled by the SNP”.

He claimed the Conservatives “know perfectly well” Labour has no plan to strike a deal with the SNP.

so what's the plan?

Link to comment

brown se obraca glasacima u skotskoj, skotskim levo orijentisanim glasacima koji nisu bili za nezavisnost i koji bi mogli odluciti da glasaju za razne levo orijentisane marginalce umesto za laburiste da bi izbegli snp u vladi u vestminsteru. 

 

inace mu je uticaj juzno od granice skoro pa marginalan tako da ono sto kaze ako i dopire do glasaca na jugu, ne uzima se za ozbiljno. na severu ima sacica sentimentalnih koji bi mogli da popuse ovu pricu a trenutno je svaki glas bitan. 

 

yes (prime) minister - ako nesto javno poricu, znaci da je istina. 

Link to comment

err

 

 

 

so what's the plan?

 

plan je da prekine klizanje glasova ka torijevcima od Ukipa, pa i ponekih Lab glasaca koji se plase SNP-a. Posle izbora - narod je tako glasao, mi smo i molili da nam se da poverenje da bismo mogli sami da sastavimo vladu, ali...

 

Jbg, sad se sva moguca oruzja vade...

 

641.jpg

Edited by MancMellow
Link to comment

Da, ali to je potpuno, ali potpuno kratkovido bas zato sto im se smanjuje politicki prostor nakon izbora.

Mislim, nije Britanija Srbija pa da danas kazes necu sa SNP a sutra, jebi ga, politicka realnost. 

Masakrirace ih mediji.

 

 

I jos plus, nista nece postici jer Nikola igra pametno, eto, mi smo tu radi da pomognemo, dobar je Ed, samo nekako mlak i tako to...

 

Zobg kile mesa (cetiri-pet poslanika vise u Skotskoj) kolju vola.

Link to comment

A ne, ne rade to zbog 4-5 poslanika u Škotskoj. Glavna priča Torijevaca (i Sturgeon je u pravu kada kaže da su ove izjave iznuđene od Labs) je da plaše glasačko telo u Engleskoj koalicijom sa SNP i da tako u onim jedinicama gde se lomi, a njih ima mnogo više od 4-5 (nego oko 60-80), kolebljive pridobiju i sa strane UKIP i  neke fringe od Lab i od Libdems, jer ovoga puta je bitka za svaki glas. Svakako da nije dalekovido tj da će ih masakrirati mediji posle, ali ako ispadne otprilike nekako kako sam gore prognozirao, biće em 1 politička realnost (naravno da to nije argument kao sto je u Srbiji i sličnima), ali biće i pritiska od biznisa da se nekako formira vlada...a rezultati su takvi kakvi su...nećemo valjda nove izbore, itd. Verovatno je računica da će za pet godina to sve da legne na rudu. Sto neće, naravno. Ali znaš gde je 2020-ta, iha...  

Link to comment

Ovi mi se čine najobjektivniji. May2015 su više pro-Labs, dok je electionsetc malo više pro-cons, ovi mi se čine ok

 

 

i kad bi bilo ovako, to bi bio 1 seriously hung parliament

Edited by MancMellow
Link to comment

Влада Lab+SNP+LD делује најреалније, мада ће бити изузетно нестабилна и врло вероватно неће дочекати крај мандата. Уз то, ови избори, шта год да се на крају деси, ће бити огроман ударац за LD.

 

Опет, ко зна... можда ће стварно морати да се јуре SDLP, UKIP, PC за формирање већине.

Link to comment

Nesto mislim da ako LD naprave udju u vladu sa Lab i SNP da mogu da se pozdrave sa strankom na sledecim izborima.

 

Njima bi najvise odgovaralo da mogu da prave Lab+LD vladu, jer bi tu mogli malo vise da razmasu nego sa konzervativcima. A posle toga im je najbolja varijanta trenutna, Con+LD. Con+LD+SDLP+DUP+ostala boranija osim UKIP bi mogli da prodaju svom glasackom telu po principu ,,moramo braniti UK od raspada, ne sme SNP na vlast" i te fore. Ako udju u kombinaciju bilo sa SNP, bilo sa UKIP, mogu da kazu cao-zdravo, i da se nadaju da ce preziveti sa par poslanika kao parlamentarna stranka 2020. i onda nogirati Klega i izabrati naslednika koji ce se po njemu iskenjati. Ali i to je na dugom stapu

Link to comment

 

 

 

ITV News' latest poll shows Labour are currently leading by three points. Credit: PA

If this was any normal election, Labour would be pretty delighted with our latest poll results.

In the top 50 Conservative held Labour targets seats that we polled, there's a swing of 3.5 % away from the Tories.

That would be enough, if translated into seats, for Labour to take 44 out of the 50 - so that's places like Carlisle, Ipswich and Keighley turning red.

http://www.itv.com/news/2015-04-29/poll-labour-ahead-in-key-tory-held-battleground-seats/

 

danas dakle blagi porast na crvenoj strani. moyda ima veze sa ovim izveštajima o posustajanju ekonomije

Link to comment
×
×
  • Create New...