Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Лоше је за СНП што се већ узима здраво за готово да ће се правити коалиција са лабуристима.

 

Zasto?

Sigurno je bolje tako nego da se percipira da su Kameronova peta kolona.

Pri tome, izbija jedini argument iz ruku Laburista u Skotskoj onaj da je glas za SNP glas za konzerve.

 

To je, mozda, lose za laburiste ali ne vidim da je lose za SNP.

Link to comment

Zasto?

Sigurno je bolje tako nego da se percipira da su Kameronova peta kolona.

Pri tome, izbija jedini argument iz ruku Laburista u Skotskoj onaj da je glas za SNP glas za konzerve.

 

To je, mozda, lose za laburiste ali ne vidim da je lose za SNP.

 

Ипак мислим да би то могло да демотивише доста гласача који се двоуме између СНП и лабуриста да гласају за СНП, што значи да би могли да изгубе нека посланичка места где је неизвесно. Ваљда је циљ СНП да се на овим изборима позиционирају као глас Шкотске у Вестминстеру, и у тој намери су им лабуристи највећи противници. Можда и грешим, откуд знам.

 

Mentalna barijera, po mom sudu, ima male veze sa time da li se skolarina placa ili ne.

 

I ta mentalna barijera treba da se otkloni pre GSCE i A levels.

 

Sto nas dovodi do sustine: ne regenerise se nejednakost na fakultetskom nivou, vec na, koliko shvatam, ocajnom drzavnom skolstvu (osim grammar schools).

 

Politika "svi na fakultet" i "ziveo Megatrend" (politehnike prekrstene u univerzitete) koju su forsirali New Labour nije dovela da pada nejednakosti vec samo do pada standarda univerzitetskog obrazovanja. 

 

Занима ме твоје мишљење, да ли је нека од тих политехника достигла макар пристојан ниво? John Moores? MMU?

Link to comment

Mentalna barijera, po mom sudu, ima male veze sa time da li se skolarina placa ili ne.

 

I ta mentalna barijera treba da se otkloni pre GSCE i A levels.

 

Sto nas dovodi do sustine: ne regenerise se nejednakost na fakultetskom nivou, vec na, koliko shvatam, ocajnom drzavnom skolstvu (osim grammar schools). 

 

Politika "svi na fakultet" i "ziveo Megatrend" (politehnike prekrstene u univerzitete) koju su forsirali New Labour nije dovela da pada nejednakosti vec samo do pada standarda univerzitetskog obrazovanja. 

 

naravno da se mentalna barijera ne uklanja besplatnim skolovanjem vec se na tome radi mnogo ranije, temeljnije i u sirem okviru od skolskog ali se barijera skolarinama ucvrscuje. - to je jos jedan razlog (i to nimalo naivan) vise da se o studiranju u nekim slojevima drustva i ne pomislja. to je velika lova za mnoge. 

 

dosta skandinavaca, kanadjani, istok... praktikuju tu politiku svi na fakultet i nesto mi se ne cini da je to tako lose. da, treba poraditi na pravom nacinu postizanja cilja ali ne bih sam cilj menjao. 

 

edit - i to je jos uvek nova politika tako da se ne moze govoriti o njenoj propasti, treba nekoliko decenija da se to sredi, standardizuje i proradi. na duge staze ima sanse da smanji nejednakost.

Edited by adam
Link to comment

Ипак мислим да би то могло да демотивише доста гласача који се двоуме између СНП и лабуриста да гласају за СНП, што значи да би могли да изгубе нека посланичка места где је неизвесно. Ваљда је циљ СНП да се на овим изборима позиционирају као глас Шкотске у Вестминстеру, и у тој намери су им лабуристи највећи противници. Можда и грешим, откуд знам.

 

Meni se čini da ovako jasno stavjjaju do znanja da glas dat njima, nikako ne ide na uštrb generalno leve politike koja bi se vodila iz Westminstera, nego, na protiv, u korist. Dakle da oni u škotskoj koji glasaju za njih ne samo da glasaju za "Škotsku", nego i još sigurnije za levicu nego ako glasaju za Labour. Dao sam onomad link pre par meseci gde je Salmond još rekao da koalicija sa Tory ne dolazi u obzir. Mislim da ovako sebi u Škotskoj grade još jaču poziciju u odnosu na Labour nego kad bi odbijali da se izjasne unapred. Jedino što možda nisu hteli baš ovako decidno da to urade, al naterala ih ona priča o Sturgeon i onom francuzu. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Ипак мислим да би то могло да демотивише доста гласача који се двоуме између СНП и лабуриста да гласају за СНП, што значи да би могли да изгубе нека посланичка места где је неизвесно. Ваљда је циљ СНП да се на овим изборима позиционирају као глас Шкотске у Вестминстеру, и у тој намери су им лабуристи највећи противници. Можда и грешим, откуд знам.

 

 

Занима ме твоје мишљење, да ли је нека од тих политехника достигла макар пристојан ниво? John Moores? MMU?

 

Pogledaj koji god hoces  ranking, bilo teachinga ili researcha.

Link to comment

naravno da se mentalna barijera ne uklanja besplatnim skolovanjem vec se na tome radi mnogo ranije, temeljnije i u sirem okviru od skolskog ali se barijera skolarinama ucvrscuje. - to je jos jedan razlog (i to nimalo naivan) vise da se o studiranju u nekim slojevima drustva i ne pomislja. to je velika lova za mnoge. 

 

dosta skandinavaca, kanadjani, istok... praktikuju tu politiku svi na fakultet i nesto mi se ne cini da je to tako lose. da, treba poraditi na pravom nacinu postizanja cilja ali ne bih sam cilj menjao. 

 

edit - i to je jos uvek nova politika tako da se ne moze govoriti o njenoj propasti, treba nekoliko decenija da se to sredi, standardizuje i proradi. na duge staze ima sanse da smanji nejednakost.

 

 

Ovo je prilicna generalizacija, da li postoji istrazivanje bas o posledicama takve politike?

Link to comment

Meni se čini da ovako jasno stavjjaju do znanja da glas dat njima, nikako ne ide na uštrb generalno leve politike koja bi se vodila iz Westminstera, nego, na protiv, u korist. Dakle da oni u škotskoj koji glasaju za njih ne samo da glasaju za "Škotsku", nego i još sigurnije za levicu nego ako glasaju za Labour. Dao sam onomad link pre par meseci gde je Salmond još rekao da koalicija sa Tory ne dolazi u obzir. Mislim da ovako sebi u Škotskoj grade još jaču poziciju u odnosu na Labour nego kad bi odbijali da se izjasne unapred. Jedino što možda nisu hteli baš ovako decidno da to urade, al naterala ih ona priča o Sturgeon i onom francuzu. 

 

+ 1

 

Ta prica stavlja Labour u procep, a u procepu su zbog sopstvene krivice: kampanja u Skotskoj se svela na glasa za SNP, glas za CON. 

I onda dodje SNP i kaze, ok, ajmo u koaliciju a na to se nakace CON sa koalicijom haosa.

 

Da su LAB rabili drugaciju strategiju u Skotskoj, tipa, mi smo levica, evo, Skotska je primer za Englesku, to cemo i mi u Engleskoj (na fonu ovoga sto pisu Margot i Adam), bilo bi prilicnot teze SNPu da se pozicionira.

 

Ali Laburisti jos uvek namiguju i levo i desno, i potpuno su pogubljeni. Jos zive u strahu od Majkla Futa i Tonija Bena da bi svaki iskorak u levo znacio politicki brodolom.

Link to comment

Znam, New Labour uopšte nije mrtav. A tek sad kad su faktički izgubili Škotsku (bar na ovim izborima, to je 100%) moraju da gledaju kako da ćape glasače LibDemsima ili čak Toryjevcima, a i da paze da im nešto "od pozadi" ne otkine UKIP i zato izgleda kao lutanje. 

 

Elem, konačno nešto i od "mog omiljenog" torija

 

 

No one seems to be able to win elections nowadays. I belong to the Conservative party that usually won elections! Before 1992, the Conservative party had been the national governing party of the country for most of my lifetime. And most elections I fought the Conservative party had won. And now we haven't been able to win an election for 23 years.

AC: What's that down to?

Well, it's become much too right-wing. Which I hope David will continue to seek to redress in coming times.

 

http://www.newstatesman.com/politics/2015/04/exclusive-ken-clarke-warns-tories-against-blank-cheques-and-silly-pledges-could

Link to comment

dosta skandinavaca, kanadjani, istok... praktikuju tu politiku svi na fakultet i nesto mi se ne cini da je to tako lose. da, treba poraditi na pravom nacinu postizanja cilja ali ne bih sam cilj menjao. 

 

U Kanadi se placaju nemale skolarine, narocito za unosna zanimanja/smerove (inzenjeri, biznis skole, a o medicini, MBA i pravo i da ne pricam), tj. sistem je upravo onakav kakav sam opisao kao pozeljan (eto nisam originalan - zalazem se za kanadski sistem :D).

Link to comment

Politika "svi na fakultet" i "ziveo Megatrend" (politehnike prekrstene u univerzitete) koju su forsirali New Labour nije dovela da pada nejednakosti vec samo do pada standarda univerzitetskog obrazovanja. 

 

+1

 

Ali to je panevropski fenomen - Bolonja. Univerziteti sada dele bachelore koji su jednaki diplomama sa vise skole. Master je ono sto je nekada bilo dipl. nesto, dakle izgubilo se (tamo gde je postojalo, nije postojalo svugde) trostepeno akademsko obrazovanje, izgubila se magistratura kao nesto iznad osnovne akademske diplome i doktorata (to, kao Master, jos uvek postoji u Americi i Kanadi) - mislim da je to lose i da je imalo los uticaj na trziste rada.

 

U sustini, dobrim delom se to svodi na to da je broj univerzitetski obrazovanih napumpan tako sto je za univerzitetske diplome proglaseno nesto sto su ranije bile diplome visih strukovnih skola. I naravno, vise skole su podobnije za ispumpavanje veceg broja novoobrazovanih nego univerziteti (po svojoj strukturi i svrsi kao takvoj - nemam nista protiv visih skola naravno). Fejk akademizacija.

 

Mada to nije samo evropski problem, evo u Kanadi se godinama pojavljuju clanci na temu "is the Bachelor's degree the new high school diploma?" itd.

Link to comment

U Kanadi se placaju nemale skolarine, narocito za unosna zanimanja/smerove (inzenjeri, biznis skole, a o medicini, MBA i pravo i da ne pricam), tj. sistem je upravo onakav kakav sam opisao kao pozeljan (eto nisam originalan - zalazem se za kanadski sistem :D).

 

Nije rec o skolarinama u debati sa Adamom, vec politici "svi na faks".

Link to comment

Znam. Ali zato sam uzeo i da poentiram, "svi na faks" moze i sa skolarinama i bez, to su 2 odvojene price. Nas dvojica smo diskutovali oko skolarina pre koju stranu.

Edited by hazard
Link to comment
×
×
  • Create New...