Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Snage haosa i bezumlja  ^_^

 

Лоше је за СНП што се већ узима здраво за готово да ће се правити коалиција са лабуристима.

Link to comment

hehehe.... oni i libdemi su snage reda, rada i discipline. 

 

jedva cekam da ih vidim veceras mada nisam siguran koliko cu izdrzati. mene obuzme zestoka nelagoda kad ih vidim onako nasminkane i plasticne kako pricaju svoje uvezbane price pokusavajuci da izgledaju iskreno i posteno - kao losa dramska sekcija. od starta krenem da se jezim i obicno vrlo brzo prebacim program, transfer je neizdrziv. 

 

Ко преноси дебату?

Link to comment

Лоше је за СНП што се већ узима здраво за готово да ће се правити коалиција са лабуристима.

 

pa sami su rekli, niko ih nije terao (sort of...)

 

Zar se nije Cameron povukao iz te debate?

Edited by MancMellow
Link to comment

Ко преноси дебату?

 veceras bbc, dimblbi vodi.

 

da, nema kamerona. bio je sinoc u newsnight-u (bbc 2 udarne vecernje vesti) - mlako i jadno. 

Edited by adam
Link to comment

hehehe.... oni i libdemi su snage reda, rada i discipline. 

 

jedva cekam da ih vidim veceras mada nisam siguran koliko cu izdrzati. mene obuzme zestoka nelagoda kad ih vidim onako nasminkane i plasticne kako pricaju svoje uvezbane price pokusavajuci da izgledaju iskreno i posteno - kao losa dramska sekcija. od starta krenem da se jezim i obicno vrlo brzo prebacim program, transfer je neizdrziv. 

 

Ja nemam stomak za to.

 

A nemam ni TV pa mi je lakse ako ne moram da ih namenski jurim na iPlayer-u :D

Link to comment

Ja nemam stomak za to.

 

A nemam ni TV pa mi je lakse ako ne moram da ih namenski jurim na iPlayer-u :D

 

ja se svaki put ponadam da ipak mozda imam pa se ispostavi suprotno. vrlo kratko trajem. 

Link to comment

ja se svaki put ponadam da ipak mozda imam pa se ispostavi suprotno. vrlo kratko trajem. 

 

serblish  :D

Edited by MancMellow
Link to comment

prvo - ja cvrsto verujem u to da obrazovanje (ukljucujuci i visoko) treba biti besplatno i dostupno svima da bismo kao civilizacija isli napred. drugo - ako si skoro svu industriju iz evrope prebacio u treci svet, sta se desava sa radnicima tih industrija i njihovim potomcima ako im ne omogucis stepen obrazovanja koji ce ih uhlebiti - znaci profesionalno, visoko obrazovanje? sede na socijali i/ili se bave kriminalom. pri tom ljudi iz tradicionalnog radnickog miljea jos uvek dobrim delom imaju mentalnu barijeru (ne pomisljaju o studiranju, to im je kao let na mesec) koja ih generacijski odrzava u okviru siromastva. uvodjenjem skolarina se ova mentalna barijera jos jace ucvrscuje a drustvo sve vise polarizuje. ne mislim da je ovo dobro po drustvo ni kratkorocno ni dugorocno. 

 

 

 

Mentalna barijera, po mom sudu, ima male veze sa time da li se skolarina placa ili ne.

 

I ta mentalna barijera treba da se otkloni pre GSCE i A levels.

 

Sto nas dovodi do sustine: ne regenerise se nejednakost na fakultetskom nivou, vec na, koliko shvatam, ocajnom drzavnom skolstvu (osim grammar schools).

 

Politika "svi na fakultet" i "ziveo Megatrend" (politehnike prekrstene u univerzitete) koju su forsirali New Labour nije dovela da pada nejednakosti vec samo do pada standarda univerzitetskog obrazovanja. 

Link to comment
×
×
  • Create New...