Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

ja navijam za b.dž. iz tople fotelje, čisto da bude all fun & games, sudbina britanske politike mi je tu potpuno sporedna stvar. :happy:

Edited by Prospero
Link to comment

Moze da bude sef cirkusa, da ima svoj TV comedy show ili neki drugi vid javne zabave -  ne mora to da radi sa premijerskog mesta,

 

+1

 

sto se mene tice boris i ostali paraziti koji politiku dozivljavaju kao nastavak skolskog kurcenja i nadkurcavanja bez ikakve svesti da to ima uticaja na ljudske zivote bi bas mogli malo i da popuste. 

 

cenim da se to nece desiti za ove izbore ali se nadam da ce sledeci biti brutalni prema ovoj bagri. 

Link to comment

cenim da se to nece desiti za ove izbore ali se nadam da ce sledeci biti brutalni prema ovoj bagri. 

 

Koliko imas kandidata u tvojoj izbornoj jedinici?

 

Ovde, pored uobicajenih 3, su samo jos i Zeleni i UKIP.

Link to comment

i kod mene samo zeleni i UKIP. doduse, UKIP su novi, nisu imali kadnidata za prosle izbore. zeleni su tu odavno, cak nisu ni tako lose kotirani. ne bih se cudio da ovaj put pociste libdem-e.

Link to comment

+1

 

sto se mene tice boris i ostali paraziti koji politiku dozivljavaju kao nastavak skolskog kurcenja i nadkurcavanja bez ikakve svesti da to ima uticaja na ljudske zivote bi bas mogli malo i da popuste. 

 

cenim da se to nece desiti za ove izbore ali se nadam da ce sledeci biti brutalni prema ovoj bagri. 

 

Kako ocenjujes njegovo gradonacelnikovanje?

Link to comment

slabo. ludesa se okolo a nista konkretno nije uradio osim iznajmljivanja bicikala (boris bikes) koje bi uveo ko god da je na vlasti jer se to vec svuda uveliko desava.

 

prdeo je o boljem i jeftinijem prevozu - prevoz nikad skuplji a guzve i spicu nikad gore. jos se, recimo, prosle godine javljao sa savetima tipa - ako bas ne morate, nemojte u podzemnu na odredjenim stanicama, guzve su nesnosne. setajte ili vozite bicikl. naravno, nista nije uradio da biciklisti ne ginu po gradu, standardno ih satiru ko gde stigne, ginu ljudi kao muve. 

 

prdeo je i o gradjenju gajbi za radnicku klasu a sve se svodi na to da negde dovoljno daleko od centra (tamo je vec sve popunjeno) sravni blok prizemnih zgrada, tu napravi visespratnice, u nekoliko stanova smesti te sto je iselio iz prizemnog prostora a ostatak proda po trzisnoj ceni. dobro, mozda dvaes posto toga ode na radnicke gajbe, neki minimum minimuma, cisto da bi prica bila odrziva ali to je to. 

 

prdeo je o pravljenju nekog biciklistickog autoputa, zasto? politicki poeni. to je tako zamisljeno u starti da je neizvodljivo a njegova masinerija plasira u javnosti pricu o borisovoj borbi za cistiji i lepsi lodnon koju miniraju razni koji su protiv njega. 

 

ono na cemu insistira je  - biznis je keva, treba titrati jajca biznisu, to donosi kintu u grad i zbog toga smo face. i u tome nije sasvim neuspesan, gura on to. ali gde i kako se ta kinta koja se dobije od biznisa trosi, sam bog zna.

 

ako bih trebao nekako opisati borisovo doba rekao bih da je to vreme kad su se razni belosvetski hohstapleri s debelom kintom naselili u centar grada i svi dobili dozvole da podzemno prosire posede pa sad po kensingtonu i slicnim centralnim opstinama masovno riju kao krticed i pritom se masovno sude i tuze sto se u najelitnijim delovima grada vise ne moze ziveti od silne gradjevinske buke. naravno, podrazumeva se da je sve ispod trotoara, ulica i zgrada nicja zemlja i ako dovoljno platis opstini mozes to smatrati svojim posedom. veselo....  

 

ja zaista ne znam da se ista pozitivno desilo u londonu tokom borisove vladavine a da on ima veze s tim. 

 

zadnjih godinu, dve uglavnom se vise i ne bavi gradom vec je fokus prebacio na guranje tog projekta aerodroma u thames estuary, ono sto je margot navela, sto se, naravno nikad nece desiti. kad ce se opet ukljuciti u relevantnu gradsku pricu, ne zna se. cenim da se nece tim vise baviti, zinulo mu dupe na vise funkcije, grad je izgustirao.

Link to comment

Boris je više onako lik iz nekog drugog vremena. On mi liči na one karaktere što su u prošlosti bili pomalo šašavi mlađi brat uspešnog političara iz neke aristokratske kuće. Što kaže Arbeitmann, ako ništa, bilo bi "fun".

[emoji38] odlično si ga opisao.
Link to comment

Vrlo zanimljivo - nisam znao da je g. Dzonson bio najblizi saradnik lidera fashisticke partije (malo je premlad za Oswalda Moseleya), da je pretio genocidom susednim narodima i manjinama, da je lepio natpise "Ulica <masovnog ubice i ratnog zlocinca>", da je kao ministar informisanja doneo zakon po kome se mediji kaznjavaju suludim novcanim kaznama u roku od 48 sati, da su za vreme njegovog ministrovanja ubijani novinari, da je proglasavao britanski parlament sigurnom kucom za optuzene pred medjunarodnim sudovima. Ovo je za mene sasvim novo i voleo bih da dobijem vise informacija o tome... :blink:

 

Seriously speaking, u velikoj konkurenciji, ovo boldirano je jedan od krupnijih idiotizama, cak i za internet.

 

A cak i da si kojim ludilom u pravu, "razlika u licnosti i obrazovanju" nekima od nas znaci mnogo - zapravo mozda i sve. "Karakter je coveku njegov usud" kao sto napisa mudri Heraklit pre dve i po hiljade godina. 

 

pa te uslove koje ti navodis ne bi ni predsednik BNPa mogao da zadovolji. naprosto, pojavni oblik populistickog mudrosera i narcisa uslovljen je drustveno-istorijskim okolnostima.

 

to sto boris ima malo vise slifa koji je stekao vaspitanjem/obrazovanjem je ovde nebitno, jer mi ne pricamo o tome da li bi se s njim druzili vec da li bi mu dali da upravlja drzavom. da je vucic isao u takve skole, ne bi se drao na ljude i histerisao javno. pritom boris jos ima harizmaticne crte, koje ga cine jos opasnijim jer je u stanju da na taj nacin nabaci dobar broj glasova.

Link to comment

slabo. ludesa se okolo a nista konkretno nije uradio osim iznajmljivanja bicikala (boris bikes) koje bi uveo ko god da je na vlasti jer se to vec svuda uveliko desava.

 

prdeo je o boljem i jeftinijem prevozu - prevoz nikad skuplji a guzve i spicu nikad gore. jos se, recimo, prosle godine javljao sa savetima tipa - ako bas ne morate, nemojte u podzemnu na odredjenim stanicama, guzve su nesnosne. setajte ili vozite bicikl. naravno, nista nije uradio da biciklisti ne ginu po gradu, standardno ih satiru ko gde stigne, ginu ljudi kao muve. 

 

prdeo je i o gradjenju gajbi za radnicku klasu a sve se svodi na to da negde dovoljno daleko od centra (tamo je vec sve popunjeno) sravni blok prizemnih zgrada, tu napravi visespratnice, u nekoliko stanova smesti te sto je iselio iz prizemnog prostora a ostatak proda po trzisnoj ceni. dobro, mozda dvaes posto toga ode na radnicke gajbe, neki minimum minimuma, cisto da bi prica bila odrziva ali to je to. 

 

prdeo je o pravljenju nekog biciklistickog autoputa, zasto? politicki poeni. to je tako zamisljeno u starti da je neizvodljivo a njegova masinerija plasira u javnosti pricu o borisovoj borbi za cistiji i lepsi lodnon koju miniraju razni koji su protiv njega. 

 

ono na cemu insistira je  - biznis je keva, treba titrati jajca biznisu, to donosi kintu u grad i zbog toga smo face. i u tome nije sasvim neuspesan, gura on to. ali gde i kako se ta kinta koja se dobije od biznisa trosi, sam bog zna.

 

ako bih trebao nekako opisati borisovo doba rekao bih da je to vreme kad su se razni belosvetski hohstapleri s debelom kintom naselili u centar grada i svi dobili dozvole da podzemno prosire posede pa sad po kensingtonu i slicnim centralnim opstinama masovno riju kao krticed i pritom se masovno sude i tuze sto se u najelitnijim delovima grada vise ne moze ziveti od silne gradjevinske buke. naravno, podrazumeva se da je sve ispod trotoara, ulica i zgrada nicja zemlja i ako dovoljno platis opstini mozes to smatrati svojim posedom. veselo....  

 

ja zaista ne znam da se ista pozitivno desilo u londonu tokom borisove vladavine a da on ima veze s tim. 

 

zadnjih godinu, dve uglavnom se vise i ne bavi gradom vec je fokus prebacio na guranje tog projekta aerodroma u thames estuary, ono sto je margot navela, sto se, naravno nikad nece desiti. kad ce se opet ukljuciti u relevantnu gradsku pricu, ne zna se. cenim da se nece tim vise baviti, zinulo mu dupe na vise funkcije, grad je izgustirao.

 

Hvala!

Ima u ovom postu vise materijala zasto bi bio los premijer od "sasavosti".

Link to comment

Ono što mi pak izgleda verovatno je da je najsigurniji način da Boris jednog dana postane premijer taj da Labour bude 5 godina na vlasti sa SNP-om koji ih svako malo ucenjuje nekim uslovima vezanim za Albu. Realno, jedina prava pobeda za Labs bi bila ako bi nekako uspeli da namaknu dovoljnu većinu za formiranje vlade sa Lib-Dems (mislim, pošto je out of question da sami osvoje 326 poslanika), a to će jako teško ići. I u tom smislu Cameron (ali i Salmond) je(su) majstorski izabrao datum prošlogodišnjeg referenduma.

Link to comment

zakljucujes o uzroku na osnovu posledica, zaboravljajuci da niko nije mogao da predvidi tacno kakve ce biti posledice referenduma po raspolozenje glasaca.

 

govorilo se i ovde o tome, ako se dobro secam bio je poseban topik. mnogi strucnjaci su predvidjali SNPu da ce kad puknu na referendumu (sto je bilo izvesno) zavrsiti marginalizovani kao sto se desilo posle referenduma na kvebeku. medjutim, kad je podrska nezavisnosti naglo porasla 2 nedelje pred referendum, torijevci su izvukli laburiste da im vade kestenje iz vatre i obecavaju kule i gradove, obecali su fakticki devo max ali od toga nije bilo nista. libdemovi vec odavno pucaju zbog toga sto su sa torijevcima u vlasti, i eto razloga da glasaci te 2 partije, koje su nekad bile dominantne u skotskoj, sada prelaze SNPu.

 

a sto se datuma tice, SNP je obecavao referendum jos kad je imao manjinsku vladu i hteo je onomad da to bude 2010, ali im 2009 ukaz o referendumu nije prosao u parlamentu, povukli su ga jer nisu bili u stanju da pridobiju podrsku ostalih partija. od 2011 imaju vecinsku vladu i rade na ozbiljnoj pripremi referenduma. postoje neke price da im je 2014 bila zgodna zbog 700te godisnjice bitke kod banokberna i da su se nadali da ce im pogodovati pozitivna atmosfera koja ce uslediti posle komonveltskih igara u glazgovu, na kojima delovi UK nastupaju posebno.

 

tvoja tvrdnja jeste tacna - laburistima ce svakako biti bolje da prave koalicionu vladu s libdemima, posto su to beskicmenjaci koji su spremni da pogaze sopstvene principe samo da bi bili u vlasti. ako bi manjinska laburisticka vlada vodila doslednu socijalnu politiku, mislim da ne bi bilo prevelikih problema oko izglasavanja zakona jer bi ih SNP u tome podrzavao. najveci kamen spoticanja u tom scenariju bio bi trident, od koga bi laburisti tesko odustali, ali na daleke staze moguce je kompromisno resenje da ga prebace u vels.

Link to comment

zakljucujes o uzroku na osnovu posledica, zaboravljajuci da niko nije mogao da predvidi tacno kakve ce biti posledice referenduma po raspolozenje glasaca.

 

govorilo se i ovde o tome, ako se dobro secam bio je poseban topik. mnogi strucnjaci su predvidjali SNPu da ce kad puknu na referendumu (sto je bilo izvesno) zavrsiti marginalizovani kao sto se desilo posle referenduma na kvebeku. medjutim, kad je podrska nezavisnosti naglo porasla 2 nedelje pred referendum, torijevci su izvukli laburiste da im vade kestenje iz vatre i obecavaju kule i gradove, obecali su fakticki devo max ali od toga nije bilo nista. libdemovi vec odavno pucaju zbog toga sto su sa torijevcima u vlasti, i eto razloga da glasaci te 2 partije, koje su nekad bile dominantne u skotskoj, sada prelaze SNPu.

 

a sto se datuma tice, SNP je obecavao referendum jos kad je imao manjinsku vladu i hteo je onomad da to bude 2010, ali im 2009 ukaz o referendumu nije prosao u parlamentu, povukli su ga jer nisu bili u stanju da pridobiju podrsku ostalih partija. od 2011 imaju vecinsku vladu i rade na ozbiljnoj pripremi referenduma. postoje neke price da im je 2014 bila zgodna zbog 700te godisnjice bitke kod banokberna i da su se nadali da ce im pogodovati pozitivna atmosfera koja ce uslediti posle komonveltskih igara u glazgovu, na kojima delovi UK nastupaju posebno.

 

tvoja tvrdnja jeste tacna - laburistima ce svakako biti bolje da prave koalicionu vladu s libdemima, posto su to beskicmenjaci koji su spremni da pogaze sopstvene principe samo da bi bili u vlasti. ako bi manjinska laburisticka vlada vodila doslednu socijalnu politiku, mislim da ne bi bilo prevelikih problema oko izglasavanja zakona jer bi ih SNP u tome podrzavao. najveci kamen spoticanja u tom scenariju bio bi trident, od koga bi laburisti tesko odustali, ali na daleke staze moguce je kompromisno resenje da ga prebace u vels.

 

Bold 1 - sve pogrešno. Prvo, apsolutno je lako predvideti da će se samo 7-8 meseci posle referenduma zadržati politička dinamika koja je uspostavljena na jednom tako polarizujućem pitanju kao što je nezavisnost. Šta god da je glasao SNP ranije, na određivanje ovog konkretno datuma referenduma veliki uticaj je imao Cameron. A i da nije, tačno je i je SNP-u bilo jasno da im odgovara druga polovina 2014-te 

 

Dalje, Parti Quebecois daleko od toga da je odmah "marginalozovana". Čak tri godine posle referenduma glat su dobili izbore sa neznatno manje glasova nego na prethodnim.

 

Bold 2 - veomaje teško, da ne kažem nemoguće u UK tj Engleskoj voditi "dosledno socijalnu politiku" i ostati na vlasti. Mislim da ti je to prilično jasno. Ali i bez obzira na to, sama činjenica da za svaku odluku, posebno važniju, moraju da se dogovaraju sa SNP-om delovaće užasno na imidž kod mnogih "graničnih" glasača (i to ne samo gračničnih pre Tory i Lib-Dems, nego i graničnih prema UKIP, a i toga ima). Tory, naravno, već odavno igraju na to:

 

 

Michael Gove, the Conservative chief whip, has been responding to the Labour manifesto launch. This is what he told the BBC.

It’s got no credibility at all. We know every page in Labour’s manifesto will be subject to sign off by Alex Salmond and Nicola Sturgeon. 

 

Ergo, moraju da napadnu torijevske kolebljivce žestoko, ako misle da imaju smislenu vlast. Dakle NHS, NHS, NHS + ovakve stvari kao što su non-dom tax koje se malo koga ko glasa tiče, onda ovo sa vozovima, energy bills, etc i masu drugih stvari koje nisu previše oštre "klasno" i da imaju poverenju u svoje da ih neće izdati. Osim Škotske, ali to je ionako izgubljena bitka, bolje je boriti se za 20-25 poslanika u Engleskoj, nego za eventualno dodatnih 5-6 u Škotskoj.  

Edited by MancMellow
Link to comment
×
×
  • Create New...