Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

"Produbljeni nivo diskusije" je redak bez obzira na temu; zaliti se na nekom internet forumu na to je nova definicija donkihotizma, odnosno borbe sa vetrenjacama. 

 

Medjutim, ni ja ne vidim sta je tacno problematicno u glasanju za Klega - od politicara koji su po defaultu g...a, nezavisno od orijentacije, on zaista deluje kao najmanje zlo. 

 

A isto tako ne vidim zbog cega, ako prezirem jednu vrstu nacionalista (ukip), treba da imam ista bolje misljenje o drugoj vrsti nacionalista (SNP). Jeste da nemaju tu rasisticku crtu kao ukipovski sheshelj, ali sustinski, kad sklonimo sve te fasade, sve je to isti prevazidjeni nacionalizam, nezavisno od toga da li se krije pod maskom desnicarske ili levicarske zvake. Naravno da cu sve nacionaliste i separatiste da "negativno percipiram", pa bez obzira kako se zovu ili kako se takticki pozicioniraju - barem misleci ljudi poreklom sa Balkana imaju odlicne razloge za to. 

 

Problem je sto se tako moglo misliti 2010. Nakon ucesca u Vladi u kojoj gotovo nista od svojih glavnih ciljeva nisu ostvarili ostaje samo da guslaju o "koalicionom potencijalu", sto znaci da su idejno mrtvi.

 

Stoga ce se glasovi LD preliti delom LAB (sever), delom CONS i Zelenima (jug).

Link to comment

New statesman ima sakato kindle izdanje.

 

Najbolje je kad na naslovnoj strani najavljuju neki tekst a onda ga nema među tekstovima

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Samo kažem onako. Ne polemišem sa tobom :-)

 

Nego sam dobio sinoć novo izdanje pa sam se setio toga.

Samo si me asocirao.

Nije mi jasno u čemu je fora sa tim...

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Oni su pro labour list? Ima super tekst o labour shadow foreign secretary koji se u škotskoj boji da će izgubiti mesto od devojke od 20 godina koja je do nedavno pijana lupala na tviteru.

Zanimljivo kako izgleda vdv kampanja u gb.

 

Ne mnogo bolje nego ovde

 

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment
×
×
  • Create New...