Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Same here my dear Linus. 

 

Ali pravi problem je u anti-EU delu Tory partije, i odatle ceo strah Camerona i umerenih toryijevaca of UKIP-a i cela priča o referendumu, a ne od UKIP-a samog. Jedan Lib-Dem je lepo primetio da cela predstava treba da se odigra jedino zato da ne bi došlo do "građanskog rata" na britanskoj konzervativnoj sceni. Za sada farage tim ljudima igra kao koristan idiot. Pravi problem koji mislim da Cameron ne shvata (a što se lepo vidi na primeru Škotske) je da referendumi takvog sadržaja iza sebe ostavljaju pustoš i iz korena menjaju političku scenu i iz cele te priče Farage može da izađe znatno ojačan. A Britanija znatno oslabljena. Ali to dolazi posle. Međutim, ta rasprava im tek ne gine ako Labour formira vladu. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Pa ja bih rekao da im donose svih 100% onoga sto imaju, posto ne znam koga bi drugog osim firera mogli da vide, sigurno ne citaju partijske programe. A ta harizma je od one odvratne vrste koja je donosila masovnu podrsku i Musoliniju, Hitleru, Salazaru, tudjmanu, milosevicu, Chavezu, Le Penu, da ne pominjem jos zive i (radio)aktivne balkanske primere... 

 

Ја мислим да њихови потенцијални гласачи врло добро разумеју страначки програм, који је, узгред речено, врло јасан и једноставан, макар у ономе у чему се једино разликију од Торијеваца. Постављање питања имиграције и референдума око чланства у ЕУ не чини некога фашистом.

 

Ako posmatras stvari strogo pragmaticno, u pravu si. Medjutim, izvini, ali ne mogu da precutim duboko osecanje gadjenja - ipak je to zemlja u kojoj sam proveo neke veoma lepe godine i bio sam srecan sto nema niceg ni priblizno slicnog lepenovskim moronima sa druge strane Kanala (BNP je bio sasvim marginalan u to doba)...a sad, nazalost nije vise tako :mad:  

 

И никада тамо ниси дошао у контакт са Little Englanders-има? Узгред, БНП је небитан, УКИП-ови гласачи су бивши конзервативци, а и понеки разочарани лабуриста.

Link to comment

 Постављање питања имиграције и референдума око чланства у ЕУ не чини некога фашистом.

To ne. Ali izjave tipa one od pre godinu dana o tome da ne zeli Rumune u svom komsiluku, te ove skorasnje o tome da hiv-pozitivni emigranti dolaze ovde i zloupotrebljavaju "nas" NHS - cine nekoga fashistom, zamisli. Izjave o tome da employment policies ne treba da budu color-blind (decembar 2013) - cine nekog rasistom. Izjave o tome da ne treba prozivati i kriviti aktivistu stranke koji je gej osobe nazvao "disgusting poofters" - cine nekog homofobom (sto jeste deo fashistickog mentalnog sklopa). 

 

Da ne pominjem brojne totalno rasisticke i fashisticke izjave u Evropskom parlamentu na temu moralne i ekonomske inferiornosti istocne i juzne Evrope. 

 

Inace, naravno da sam u UK - kao i bilo gde drugde - naisao na budale (povodom little englandersa). Ali ne pada mi na pamet da se manje bunim protiv njih u UK nego sto cinim kad su u pitanju Srbija ili bilo koja druga sredina. Dozvoljavajuci da ima i nekih neobavestenih naivcina i zalutalih - bilo ih je i medju Musolinijevim i Hitlerovim i Tudjmanovim i Milosevicevim glasacima - u najvecem broju slucajeva u pitanju su frustrirani i cetvrt-obrazovani budalasi sa periferija gradova (dakle, ne urbani i ne ruralni, nego oni koji su ni tu ni tamo) ili mladi kreteni iz sredina tipa Bradforda, koji vole da se potuku sa imigrantskom omladinom, a frustrirani su sto im je Thatcherka malo smanjila fudbalske dozivljaje, pa negde treba da se izbaci ta negativna energija...  

Link to comment

Постављање питања имиграције и референдума око чланства у ЕУ не чини некога фашистом.

 

Ne, nije fasista, on je jedan daleki odjek nekadasnje Tory, pa delimicno i Labour, politike (po mom licnom, skromnom misljenju prevezidjene jos tada - posle WW2 - ali nema veze), izolacionasticke prema Evropi, ali otvorene prema svetu, posebno onom anglofonom. To se iz Srbije ne vidi ponekad bas najbolje, ali glasaci potomci ili cak relativno sveze pristigli iz nekadasnjih kolonija to odlicno kapiraju i UKIP ima solidan broj glasaca sa takvim bekgraundom. To je sentiment koji mnogim torijevcima takodje nije uopste stran i tu je opasnost po njihovu partiju. 

Edited by MancMellow
Link to comment

To ne. Ali izjave tipa one od pre godinu dana o tome da ne zeli Rumune u svom komsiluku, te ove skorasnje o tome da hiv-pozitivni emigranti dolaze ovde i zloupotrebljavaju "nas" NHS - cine nekoga fashistom, zamisli. Izjave o tome da employment policies ne treba da budu color-blind (decembar 2013) - cine nekog rasistom. Izjave o tome da ne treba prozivati i kriviti aktivistu stranke koji je gej osobe nazvao "disgusting poofters" - cine nekog homofobom (sto jeste deo fashistickog mentalnog sklopa). 

 

Da ne pominjem brojne totalno rasisticke i fashisticke izjave u Evropskom parlamentu na temu moralne i ekonomske inferiornosti istocne i juzne Evrope. 

 

Inace, naravno da sam u UK - kao i bilo gde drugde - naisao na budale (povodom little englandersa). Ali ne pada mi na pamet da se manje bunim protiv njih u UK nego sto cinim kad su u pitanju Srbija ili bilo koja druga sredina. Dozvoljavajuci da ima i nekih neobavestenih naivcina i zalutalih - bilo ih je i medju Musolinijevim i Hitlerovim i Tudjmanovim i Milosevicevim glasacima - u najvecem broju slucajeva u pitanju su frustrirani i cetvrt-obrazovani budalasi sa periferija gradova (dakle, ne urbani i ne ruralni, nego oni koji su ni tu ni tamo) ili mladi kreteni iz sredina tipa Bradforda, koji vole da se potuku sa imigrantskom omladinom, a frustrirani su sto im je Thatcherka malo smanjila fudbalske dozivljaje, pa negde treba da se izbaci ta negativna energija...  

 

Treba da citas Prezupc.

Nastojeci da budes anti-rasista dajes kultur-rasisticke izjave.

Link to comment

Nemoj molim te na to da ga šalješ. 

 

Mislim da Linus nekako nije uspeo da dešifruje neke od onih kodova (brit)engleskog jezika u komunikaciji koji bi mu pomogli da shvati da neki od ovih stavova koje prebacuje konkretnoj grupi ljudi uopšte nisu ograničeni na nju. Samo što ne proizilazi uvek iz takvih stavova agresivno delovanje, već često i ono iskreno prijateljsko, ali paternalizirajuće koje, na kraju svih krajeva, ima isto ishodište, ali sa drugačijom krajnjom porukom. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Treba da citas Prezupc.

Nastojeci da budes anti-rasista dajes kultur-rasisticke izjave.

Rasizam je dobro definisan pojam u nauci o drustvu. "Kultur-rasizam" je postmoderna levicarska izmisljotina i nije dobro definisan pojam u nauci o drustvu. U tome je sustinska razlika.

 

Ali, odlicno, cak i da sam ja najveci rasista na svetu, da sam licno Piter Bota ustao iz groba, to je irelevantno za ovaj topik. Niti sam tema ja, niti se kandidujem za bilo kakvu javnu funkciju, ni u UK ni bilo gde drugde. Nego ti, deder, kazi svoje misljenje - je li Farage rasista ili nije? 

Link to comment

Ne, nije fasista, on je jedan daleki odjek nekadasnje Tory, pa delimicno i Labour, politike (po mom licnom, skromnom misljenju prevezidjene jos tada - posle WW2 - ali nema veze), izolacionasticke prema Evropi, ali otvorene prema svetu, posebno onom anglofonom. To se iz Srbije ne vidi ponekad bas najbolje, ali glasaci potomci ili cak relativno sveze pristigli iz nekadasnjih kolonija to odlicno kapiraju i UKIP ima solidan broj glasaca sa takvim bekgraundom. To je sentiment koji mnogim torijevcima takodje nije uopste stran i tu je opasnost po njihovu partiju. 

Hmmmm, mislim da si ti preveliki optimista. Nije to samo ta "stara skola". Cak i u poznijim danima kolonijalne imperije, u velikim segmentima privrede i drustva zaposljavanje je postalo efektivno "color-blind", otuda je vec tada bio znacajan broj ljudi zaposlenih na raznim mestima, pa i drzavnih cinovnika i u kolonijama, ali i u matici koji su bili hindu, tamilskog, malajskog, afrikanerskog, pa i arapskog porekla. To je, dakle, bila tekovina liberalizacije jos jako davno, mnogo pre ovoga sto se danas naziva globalizacijom, i pre pojave ljudskih prava kao integralnog dela medjunarodnog prava, pre informaticke revolucije, itd. Dakle, sada kad sve ovo potonje imamo i kad je kolonijalizam propao, pricati da zaposljavanje ne treba da  bude color-blind nije samo pokusaj da se tocak istorije vrati unazad, vec ja tu vidim i nesto daleko gore i malignije. 

Link to comment

mislio sam na ono južna/istočna evropa, ne na commonwealth. imaju oni pristalice iz tih zemalja, a i bez obzira na to, znam da indo-pakistan itsl. populacija najmanje ljubi Poljake, Litvancov, i slične. Konkurencija, jbg. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Rasizam je dobro definisan pojam u nauci o drustvu. "Kultur-rasizam" je postmoderna levicarska izmisljotina i nije dobro definisan pojam u nauci o drustvu. U tome je sustinska razlika.

 

Ali, odlicno, cak i da sam ja najveci rasista na svetu, da sam licno Piter Bota ustao iz groba, to je irelevantno za ovaj topik. Niti sam tema ja, niti se kandidujem za bilo kakvu javnu funkciju, ni u UK ni bilo gde drugde. Nego ti, deder, kazi svoje misljenje - je li Farage rasista ili nije? 

 

Nemam uvid u njegov mozak. Ono stomogu da zakljucim iz javnih nastupa je wink-wink sa rasizmom, ali bez otvorenog rasizma.

Struktura clanstva UKIPa je, koliko shvatam, prilicno razlicita od one u BNPu.

Link to comment

na ovom topiku vecina ljudi bi na proslim izborima galsala ili za klega ili za ukip, tako da ne treba ocekivati neki produbljeni nivo diskusije.

 

ipak vas molim da ne lupetate o SNPu i tvrdite da je njihova politika 'sto gore, to bolje' i da tajno prizeljkuju torijevce na vladi. jasno je da do sledeceg referenduma (ako ga uopste bude) ima da prodje najmanje 15ak godina, zato je fokus SNPa na tome da se bore za uticaj u westminsteru kako bi osigurali sto bolji zivot gradjanima skotske. stratesko prestrojavanje na vestiminster bilo je ocigledno odmah posle referenduma. salmond je ustupio polozaj nikoli sturgeon delom i zato sto je on idealan za tu vrstu politicke borbe i parlamentarnog vredjanja i nadvikivanja, nikola je sasvim sposobna da se nosi sa drugim skotskim partijama a njen polozaj izvan vestminstera daje joj idealnu PR platformu za sminkanje imidza partije koju mnogi negativno percipiraju zbog dogadjaja iz proslosti, ciji je salmond kao partijski veteran u neku ruku simbol ne samo za one van skotske, nego i ovde.

Link to comment

na ovom topiku vecina ljudi bi na proslim izborima galsala ili za klega ili za ukip, tako da ne treba ocekivati neki produbljeni nivo diskusije.

 

ipak vas molim da ne lupetate o SNPu i tvrdite da je njihova politika 'sto gore, to bolje' i da tajno prizeljkuju torijevce na vladi. jasno je da do sledeceg referenduma (ako ga uopste bude) ima da prodje najmanje 15ak godina, zato je fokus SNPa na tome da se bore za uticaj u westminsteru kako bi osigurali sto bolji zivot gradjanima skotske. stratesko prestrojavanje na vestiminster bilo je ocigledno odmah posle referenduma. salmond je ustupio polozaj nikoli sturgeon delom i zato sto je on idealan za tu vrstu politicke borbe i parlamentarnog vredjanja i nadvikivanja, nikola je sasvim sposobna da se nosi sa drugim skotskim partijama a njen polozaj izvan vestminstera daje joj idealnu PR platformu za sminkanje imidza partije koju mnogi negativno percipiraju zbog dogadjaja iz proslosti, ciji je salmond kao partijski veteran u neku ruku simbol ne samo za one van skotske, nego i ovde.

 

pa...ne bukvalno, nego da i u slucaju torijevske vlade u Londonu to nije totalno bez prednosti, ne za Skotsku (to jeste) nego za stranku. zao mi je sto nisam idealista, jbg :)

 

da tacno, 2010 bih glasao za Clegga, 2015-te vec ne. 

 

"produbljeni nivo diskusije" se nece desiti jer mislim da vecini ucesnika u diskusiji nije ideja da se napravi 1 navijacki topik

Edited by MancMellow
Link to comment

na ovom topiku vecina ljudi bi na proslim izborima galsala ili za klega ili za ukip, tako da ne treba ocekivati neki produbljeni nivo diskusije.

 

ipak vas molim da ne lupetate o SNPu i tvrdite da je njihova politika 'sto gore, to bolje' i da tajno prizeljkuju torijevce na vladi. jasno je da do sledeceg referenduma (ako ga uopste bude) ima da prodje najmanje 15ak godina, zato je fokus SNPa na tome da se bore za uticaj u westminsteru kako bi osigurali sto bolji zivot gradjanima skotske. stratesko prestrojavanje na vestiminster bilo je ocigledno odmah posle referenduma. salmond je ustupio polozaj nikoli sturgeon delom i zato sto je on idealan za tu vrstu politicke borbe i parlamentarnog vredjanja i nadvikivanja, nikola je sasvim sposobna da se nosi sa drugim skotskim partijama a njen polozaj izvan vestminstera daje joj idealnu PR platformu za sminkanje imidza partije koju mnogi negativno percipiraju zbog dogadjaja iz proslosti, ciji je salmond kao partijski veteran u neku ruku simbol ne samo za one van skotske, nego i ovde.

"Produbljeni nivo diskusije" je redak bez obzira na temu; zaliti se na nekom internet forumu na to je nova definicija donkihotizma, odnosno borbe sa vetrenjacama. 

 

Medjutim, ni ja ne vidim sta je tacno problematicno u glasanju za Klega - od politicara koji su po defaultu g...a, nezavisno od orijentacije, on zaista deluje kao najmanje zlo. 

 

A isto tako ne vidim zbog cega, ako prezirem jednu vrstu nacionalista (ukip), treba da imam ista bolje misljenje o drugoj vrsti nacionalista (SNP). Jeste da nemaju tu rasisticku crtu kao ukipovski sheshelj, ali sustinski, kad sklonimo sve te fasade, sve je to isti prevazidjeni nacionalizam, nezavisno od toga da li se krije pod maskom desnicarske ili levicarske zvake. Naravno da cu sve nacionaliste i separatiste da "negativno percipiram", pa bez obzira kako se zovu ili kako se takticki pozicioniraju - barem misleci ljudi poreklom sa Balkana imaju odlicne razloge za to. 

Link to comment
×
×
  • Create New...