Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

to niko ne zna, čak je moguće i da neko dobije u apsolutnom broju nešto više glasova, a da ima nešto manje poslanika. zato i ovi pollovi koji pokazuju tako male razlike ne vrede puno. ako se niko ne odlepi na bar 5 poena biće apsolutno nepredvidivo do dana izbora. Još ni ne mogu da provalim da li je ovaj Ashcroftov izveštaj samo mamac ostalima ili stvarno više ne pravi pollove samo za torijevce... biće zabavno :)

Edited by MancMellow
Link to comment

Pao je UKIP, skocili Torijevci.

 

Nema teorije da Labour dobiju izbore, a najgori scenario u smislu stabilnosti bi bio da ih konzerve dobrano potuku ali ne mogu da formiraju vecinu a LAB, SNP i LD nekako mogu da sklepaju vecinu.

 

Mislim da nema sanse da se pravi vlada bez najvece stranke u parlamentu, to se desava jako retko u vestminsterskim sistemima, nije u duhu tradicije i prakse i glasaci lose reaguju na to.

 

Ako Konzervativci budu 1., ali bez vecine, bice ili opet nekakve koaliciona vlada sa njima ili ce biti manjinska vlada. Ako ovo drugo ne bude funkcionisalo, bice opet izbori za tipa godinu dana.

Link to comment

Nisu ni koalicije u duhu tradicije, pa se 2010 desila jedna.

 

SNP insistira da ce dati podrsku laburistima. Ako se to ponavlja i ponavlja, percepcija sta je to pobeda moze biti sasvim razlicita.

Ako konzerve imaju, recimo, 10 mesta vise od laburista, a SNP sam, recimo, 35, a LibDems 20, tu je sve moguce.

 

Ako konzerve, pak, imaju 30+ vecinu prica o legitimitetu prve partije dobija na tezini.

Link to comment

Koalicija 1. i 3. stranke je jedno, a ,,loser's coalition" 2., 3., i 4. nešto sasvim treće.

 

Ako torijevci budu bili 1., ili će sklepati koaliciju ili će dobiti mandat za manjinsku vladu. Ovo što ti zamišljaš može da se desi jedino ako manjinska vlada konzervativaca bude nestabilna, pa padne za godinu dana, a na ponovljenim izborima bude opet isti rezultat i raspored snaga u parlamentu.

Link to comment

pa ne vidim problem da vladu formira neko ko ima 3-4 poslanika manje od prvog. dobro, slazem se, ako ima tipa 15-20 poslanika manje to je onda drugo

Edited by MancMellow
Link to comment

Ovo postaje sve ludje, sinoc na Channel 4 prvo emisija The Romanians are Coming!; a odmah posle toga Immigration Street.

 

A ovo o Rumunima kao treba da prikaze kako oni imaju tezak zivot, kako su vredni i slicno (i narator je Rumun), ali je efekat upravo suprotan. Prva reakcija ce da bude, sta su koji k dolazili ako spavaju ispod mosta. A scene iz Rumunije su takve da se Rumunija prikazuje kao Somalija devedesetih, pa onda reakcija ide sta su koji k primljeni u EU. I na kraju, sta mi onda trazimo u toj EU, daj referendum.

 

Odgledah sinoc malo od obe emisije. Emisija o Rumunima uopste ne treba da ih prikaze pozitivno, covek je nasao decka koji je alkoholicar i narkoman, spava u parku, i to su sad neki Rumuni koji dolaze. Mogao je isto tako nekog Britanca narkomana da nadje, i to ne nekog iz immigration streeta, nego pravog, pa da pricamo o tipicnim Britancima. Vrlo podla emisija, pre svega gadno mi je kako su kinjili onog momka koji je bolestan i bespomcan realno, da bi provukli neku svoju poentu.

Link to comment

 

 

Sol Campbell may run as Tory candidate in seat to be vacated by Malcolm Rifkind

Former England star declines to rule out standing in Kensington, the London seat being vacated by peer embroiled in cash-for-access claims

Link to comment

poruka u ENG - nemojte da glasate za Labour, rasturiće državu

poruka u SCO - nemojte da glasate za Labour, ućiće u koaliciju sa nama

 

cunning 

Link to comment
×
×
  • Create New...