Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

UKIP je rasturio izvan Londona, u Londonu tanko. Laburisti pokupili London, ali meni nije jasno da li je u pitanju lokalni faktor ili nesto drugo.

 

pa ja mislim upravo cene nekretnina (i sve što uz to ide, normalno...)

Link to comment

da li je moguce da bi torijevci isli sa ukom post 2015 da formiraju vecinu?

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

ali kako?

 

Salford

 

BoVERN2IUAEziwj.jpg

 

 

Pretoceno u "odbornike" Lab 17 Con 3 :D Većinski sistem je zakon  ^_^

Edited by MancMellow
Link to comment

At Kimby

 

U UK je first past the post sistem i na parlamentarnim. A UKIP i Tory se bore za telo koje se oko 1/3 preklapa (ocigledno). Znači, jednostavno Torijevci moraju da ubede UKIP glasace na EU izborima, da glasaju za Tory na parlamentarnim, a istovremeno da ne napadaju srž UKIP politike. Zajebato. Ali ne i nemoguće. 

Edited by MancMellow
Link to comment

At Kimby

 

U UK je first past the post sistem i na parlamentarnim. A UKIP i Tory se bore za telo koje se oko 1/3 preklapa (ocigledno). Znači, jednostavno Torijevci moraju da ubede UKIP glasace na EU izborima, da glasaju za Tory na parlamentarnim, a istovremeno da ne napadaju srž UKIP politike. Zajebato. Ali ne i nemoguće.

ok. hvala.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

 

The BBC has now produced figures for what it thinks the House of Commons would look like of today's results were replicated at a general election.

Labour: 322 seats

Conservatives: 255

Lib Dems: 45

They are very similar to the Sky figures. (See 4.21pm.)

 

Znam, naravno, da se rezultati sa lokalnih, a posebno sa EP izbora ne preslikavaju tek tako na parlamentarne, ali ako se UKIP-ovi glasači stvarno budu u mnogo vecem procentu iduce godine držali svojih UKIP ubeđenja, može im se dogoditi jedna, za britanske uslove, najproevropskija moguća vlada :D Autogol ko vrata. 

 

Edit: Trafford Council ostao konzervama. Jedini njihov council u Greater Manchesteru. 

Edited by MancMellow
Link to comment

Znam, naravno, da se rezultati sa lokalnih, a posebno sa EP izbora ne preslikavaju tek tako na parlamentarne, ali ako se UKIP-ovi glasači stvarno budu u mnogo vecem procentu iduce godine držali svojih UKIP ubeđenja, može im se dogoditi jedna, za britanske uslove, najproevropskija moguća vlada :D Autogol ko vrata. 

 

Edit: Trafford Council ostao konzervama. Jedini njihov council u Greater Manchesteru. 

 

Ne verujem da ce se to desiti, i u slucaju takve opasnosti bice strateskog glasanja.

 

Takodje, personalni rejting Kamerona je jos uvek daleko iznad Milibandovog, to nije faktor za potcenjivanje.

Link to comment

Ne verujem da ce se to desiti, i u slucaju takve opasnosti bice strateskog glasanja.

 

Takodje, personalni rejting Kamerona je jos uvek daleko iznad Milibandovog, to nije faktor za potcenjivanje.

 

I ekonomski. Ed je generalno bio jako los izbor, no to im je sto im je. No, ja ne kazem da ce se to desiti, nego su juce na izbornom programu BBC-ja (u koji, ajde, ne moram po ovom pitanju nesto mnogo da sumnjam) pokazali poll koji kaze da je utrostrucen (negde na oko 40%) procenat glasaca UKIP-a koji su rekli da ce i iduce godine glasati za UKIP na parlamentarnim izborima. Takodje, UKIP najvise ima uspeha na severu, sto govori da bi mogao da povredi i Laburiste. "Nezavisne" novine vec rade punom parom na namicanju vode na svoju vodenicu: 

 

 

Ukip isn't surging. The party's actually slipped back a bit.

The votes are still being counted. But those outstanding votes are in the main in London and the other metropolitan areas where Ukip hasn’t performed as well.

And the facts are clear. Ukip has done slightly worse in these elections than it did in the local elections 12 months ago.

Yes, they have secured gains in Labour areas, and that has surprised some people. But according to Ukip experts Robert Ford and Matthew Goodwin, Ukip is supposed to do better in Labour heartlands than Tory ones. That’s why they’ve identified Labour seats as the most attractive targets in next year’s election. In addition, Ukip has benefited this year from the “pull” of the European elections, and the additional attention those elections have generated.

So despite all the hysteria and hype, Ukip isn't surging. In reality, it's going backwards.

http://blogs.telegraph.co.uk/news/danhodges/100272921/ukip-isnt-surging-its-actually-slipped-back-a-bit/

 

Ipak, vec vise godina 20 i kusur % glasaca kaze na pollovima da ce glasati za UKIP na parlamentarnim. Ako se to i obistini, Tories hoce biti u problemu. 

 

Cameron je vec poceo da pljuje po sopstvenoj koaliciji i kaze da deli frustraciju istom sa UKIP glasacima... A Laburisti ce, ako budu mogli, sigurno napraviti vladu sa Lib-Dems iako recimo sada slave njihovo izbacivanje iz pojedinih lokalnih councila. Moze se i Konzervativcima desiti, isto kao i Laburistima da imaju najvise poslanika, ali ne i apsolutnu vecinu. Ono sto je sigurno - bice stvarno tesno. 

Edited by MancMellow
Link to comment

I ekonomski. Ed je generalno bio jako los izbor, no to im je sto im je.

Vratice se stariji brat iz Ameriku taman na vreme za general elections ;)

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk.

Link to comment

Nevoljeni u skoli, tako izgledaju.

BNP kao izgradnja licnog identiteta i self empowerment.

Meni tuzno.

 

 

+1

 

Kao neki naci adrijan molovi.

Link to comment
×
×
  • Create New...