Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

7 hours ago, Roger Sanchez said:

Nigel je zapravo dokusurio Torijevce.

 

Pretpostavljam da je sljedeća faza Nigelovog plana, s visokom vjerojatnošću uspjeha:

 

 

Nigel:

 

1. Brexit

2. 2024 izbori

 

Elitni torijevci mora da ga mrze najvise na svetu.

 

Svojerucno je u mesec dana, od kada je preuzeo kormilo Reform, uzeo 100 mesta torijevcima.

Link to comment

Moji licni utisci:

1. Jeremy Hunt preziveo. Bice to opet bitka racionalnih (Hunt) protiv desnice (Kemy Badenoch) u CON.

 

2. Lokalna politika: Zeleni rasturili Labour u Bristol Central, lepa pobeda.

 

3. LibDems se vracaju korenima Pedija: ekscentricni bogatuni sa juga koji vole prirodu, StoneHedge, paganizam i pristojnity. Ode u istoriju LD Kenedija.

 

4. Osim Korbina, LAB su isgubili cetiri mesta sa velikom muslimanskom populacijom. Ta Gaza je moguca ticking bomb sa posledicama kao sto je iracki rat bio za Blera.

 

5. Lab su dobili nesto vised od 1pp glasova u odnosu na 2019. I to zbog raspada SNPa u Skotskoj, u Engleskoj su ispod rezultata Korbina iz 2019. To daje nesto mesta narativu levice.

 

6. Ovakav izborni  sistem i ritual (svi tu, zajedno broje glasove, odmah se proglasava pobednik, zahvaljuju se kandidati jedni drugima... to je najbolje u svijet) su super za inkluzivnu demokratiju, ali, jebi ga, ne moze sa 34% da se dobije 2/3 mesta u Parlamentu. To je ok u dvopartijskom sistemu, ali ne kada imas pet partija sa potencijalom od vise od 10%. Mislim, dovoljno je pogledati razliku u odnosu na Francusku i slican rezultat LePenove prosle nedelje.

 

7. Neko je postavio da su margine pobede u proseku nikad manje, sto garantuje sou sledeceg puta.

 

  • +1 8
  • Hvala 1
Link to comment

Što se tiče Najdžela, moguće da je mnogima bio protestni glas jer su konzerve svi otpisali i znalo se ko dobija (još pre godinu dana). Kao košarkaš koji ubacuje 15 poena s klupe na minus 30, pitanje je šta će biti kad svaki glas bude važan.

Link to comment
1 hour ago, Venom said:

Što se tiče Najdžela, moguće da je mnogima bio protestni glas jer su konzerve svi otpisali i znalo se ko dobija (još pre godinu dana). Kao košarkaš koji ubacuje 15 poena s klupe na minus 30, pitanje je šta će biti kad svaki glas bude važan.

 

Bice da ce konzeervativci opet da razbiju labour, ako imaju kompetentnog desnicara za lidera.

 

Nije rec o Najdzelu  kao takvom, vec o tome da ni LibDems, ni Lab  nisu dobili glasove koji su konzervativci izgubili. To ije bio slucaj sa Blerom 1997. Samo su dobili glasove koje je SNP izgubio, a i tu je procentualna razlika 35% LAB:  30% SNP, tako da to ne garantuje pobedu na skotskim izborima.

  • +1 1
Link to comment

Polgedajte poslednju  vertikalnu kolumnu od juna 2024. Kako se LAB vote strmopizdio u korelacii sa REF vote.

 

1024px-Opinion_polling_for_the_next_United_Kingdom_general_election_after_2019_%28LOESS%29.svg.png

Link to comment

Pa šta znam, meni se čini da su i Najdžel i ostali slični evropski Najdželi reakcija na jalovost i bezidejnost mejnstrim političkih stranaka. Demagogije konzervativaca i laburista se možda razlikuju, donekle se razlikuju u načini na koje prilaze problemima ali suštinski i jedni i drugi ne nude nikakvu ozbiljnu reformu sistema. A sistemi u svim sistemima na zapadu su poprilično okamenjeni i meni se čini da događaji takvu reformu zahtevaju.

 

Komunizam je bio nekakva alternativa, neuspešna upravo zbog svoje okamenjenosti.  Danas nemaš čak ni teoretske rasprave o alternativi. Pretpostavlja se da je ovo najbolji sistem od svih sistema i da ljudi ne mogu bolje. Najdželi, Trampovi, Lepenove i slični su samo radikalniji zastupnici istog sistema. Ne žele oni nikakve reforme, oni žele povratak na ono nešto naše što nekad bejaše a što u stvari nikada nije bilo.

 

Međutim, narodu se predstavlja slika alternative, povratka na staro, nostalgičnih vrednosti, i narod uglavnom to zna. Problem je u tome što u okamenjenom sistemu ta priča zvuči prihvatljivo ljudima koji osećaju da nešto gube i zbog toga su besni i mrze sistem.

  • +1 5
Link to comment

Gospodar svemira, kakav intro, prvi put nasmejan u emisiji :laugh:

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
18 hours ago, Budja said:

Moji licni utisci:

1. Jeremy Hunt preziveo. Bice to opet bitka racionalnih (Hunt) protiv desnice (Kemy Badenoch) u CON.

 

 

Mozda i nece

 

Jeremy Hunt rules out leadership bid - GB News reportspublished at 10:36

10:36

While the Tories examine what went wrong and look to appointing a new leader - one man who appears to have ruled himself out is the former Chancellor Jeremy Hunt.

GB News political editor Christopher Hope reports Hunt has told him: "That time has passed."

Link to comment
1 hour ago, vememah said:

GRs9KLmXcAAwswD?format=png&name=900x900

 

GRtKQDmXEAEzr2w?format=png&name=small

 

šta znam, meni su luđi američki izbori gde se uredno dešava da predsednik postane kandidat koji ostvoji manje glasova. tipa, tramp je osvojio tri miliona glasova manje od hilari.

Link to comment
×
×
  • Create New...