Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Izjava dostojna ujedinitelja bez vizije kakav i jeste. Najvažnije je ne drmati kavez da neodlučni ostanu na tvojoj strani ili razočarane konzerve kod kuće. Kad uzjaše živ nisam šta planira da sprovede da svi budu zadovoljni. Najbolje ništa, mada ni to nikog neće usrećiti.

  • +1 1
Link to comment

Labour is set to win a general election landslide with a majority of 170, according to an exit poll for the BBC, ITV and Sky.

If the forecast is accurate, it means Sir Keir Starmer will become prime minister with 410 Labour MPs – just short of Tony Blair's 1997 total.

The Conservatives are predicted to slump to 131 MPs, their lowest number in post-war history.

The Liberal Democrats are projected to come third with 61 MPs. 

The Scottish National Party will see its number of MPs fall to 10, while Reform UK is forecast to get 13 MPs, according to the exit poll. 

The Green Party of England and Wales is predicted to double its number of MPs to two and Plaid Cymru are set to get four MPs. Others are forecast to get 19 seats.

The exit poll, overseen by Sir John Curtice and a team of statisticians, is based on data from voters at about 130 polling stations in England, Scotland and Wales. The poll does not cover Northern Ireland.

At the past five general elections, the exit poll has been accurate to within a range of 1.5 and 7.5 seats.

Link to comment

Rishiju ako se posreci da bude unseated, ne mora da daje ostavku i moze vec prekosutra da bude u Americi. 

  • +1 1
Link to comment

Koliko moraš da budeš grozan da ovoliko izgubiš od 1 Kira Starmera.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, jms_uk said:

Moje izborno mesto

 

Mrzi me da citam wikipediju ali zasto u ovim exit polovima ovoliko hvale Reform UK i Faraza da ce da dobije seat? Whats a big deal ako ima 13 poslanika da bude u parlamentu? And wtf is Westminster seat? (to vec mogu da pretrazim ali me mrzi)...secam se da je sistem nesto narocicot zajeban ako se ne ucestvuje...

Link to comment
8 minutes ago, Baldrick S. said:

 

Mrzi me da citam wikipediju ali zasto u ovim exit polovima ovoliko hvale Reform UK i Faraza da ce da dobije seat? Whats a big deal ako ima 13 poslanika da bude u parlamentu? And wtf is Westminster seat? (to vec mogu da pretrazim ali me mrzi)...secam se da je sistem nesto narocicot zajeban ako se ne ucestvuje...

 

Zato što će sad verovatno prvi put uspeti da postane poslanik iz 8. pokušaja

Link to comment
11 minutes ago, Baldrick S. said:

 

Mrzi me da citam wikipediju ali zasto u ovim exit polovima ovoliko hvale Reform UK i Faraza da ce da dobije seat? Whats a big deal ako ima 13 poslanika da bude u parlamentu? And wtf is Westminster seat? (to vec mogu da pretrazim ali me mrzi)...secam se da je sistem nesto narocicot zajeban ako se ne ucestvuje...

 

Westminster seat = mesto u UK parlamentu.

Link to comment
4 minutes ago, vememah said:

 

Zato što će sad verovatno prvi put uspeti da postane poslanik iz 8. pokušaja

 

1 minute ago, jms_uk said:

 

Westminster seat = mesto u UK parlamentu.

 

Ukapirao oba ali kakve veze ima njegovo jedno mesto u parlamentu, posle 7 pokusaja pored toliko glasova za Labor? Labor ce da kreira Vladu, sta uopste torijevci i ostali mogu da rade osim da miniraju sednice i da izazivaju "ordeeeeer"...

Link to comment
×
×
  • Create New...