Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Posted (edited)

jel i ovdje svejedno ko ce dobiti jer svisuisti i postideologija?

 

doduse britanci su izmislili postideologiju. pa evo kako je zavrsilo, kao i uvijek ona dolazi zdesna.

 

sad malo postpostideologije.

 

 

Edited by morgana
Link to comment
1 hour ago, morgana said:

jel i ovdje svejedno ko ce dobiti jer svisuisti i postideologija?

 

doduse britanci su izmislili postideologiju. pa evo kako je zavrsilo, kao i uvijek ona dolazi zdesna.

 

sad malo postpostideologije.

 

 

 

ima toga al ne dovoljno da se letargija ozbiljno primi i ozbiljno odrazi na izlaznost - uglavnom zato sto imas dobar komad populacije koja tradicionalno glasa za svoje pa taman govna jeli. klasna identifikacija je cudo. 

 

faraz i populisti rade posao kod onih koji su predugo pusteni nizvodu a svisuisti ekipa napokon moze da glasa za koga zeli jer je ishod skoro sto posto izvestan. 

 

ortak koji volontira na jednom od birackih mesta upravo javio da je guzva vec pocela. 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, morgana said:

zar nije da ce laburisti da razbiju? tako citam.

verovatno se nisam dobro izrazio - da, sve govori da ce razbiti. na to sam mislio kad sam napisao da je ishod skoro sto posto izvestan.

 

mislim da prvi deo nisam objasnio kako valja. ovaj komad populacije koji se klasno identifikuje je otprilike polovina glasackog tela (rekao bih onako odokativno) sto je dosta visok procenat. ali kad se podeli na crvene i plave, a vise je crvenih, ostaje nekih dvadesetak posto hardkor torijevaca i to ce pokupiti sta god se desilo. od ostalih glasaca tesko da ce nakupiti bogznasta jer su toliko bezocno krali i lagali da vecina jedva ceka da im vidi ledja nezavisno od toga ko preuzima kormilo. 

 

tako da kad se sve zbroji, da, sve su sanse da ce laburisti razbiti. 

  • Hvala 2
Link to comment

ja sam se malo salila na temu nepostojanja ideologije i teze da je svejedno je li vlast lijeva ili desna. jeste da je bler pionir treceg puta, a i gidens koji ga je koncipirao je britanac, ali torijevska vlada je jedan od dokaza da nikako nije svejedno. 

Link to comment
6 minutes ago, morgana said:

ja sam se malo salila na temu nepostojanja ideologije i teze da je svejedno je li vlast lijeva ili desna. jeste da je bler pionir treceg puta, a i gidens koji ga je koncipirao je britanac, ali torijevska vlada je jedan od dokaza da nikako nije svejedno. 

debil, nisam ukapirao.... previse sam uzbudjen od jutros, mozak na rezervi ako upste funkcionise. :isuse:

 

jedva cekam da krenu da objavljuju rezultate. 

 

apropo blera - mi koji smo ziveli u njegovo doba znacemo kako i koliko nam se zamerio al istorija ce najverovatnije zapamtiti devoluciju i mirovni sporazum s ircima (koji je odradila mo mowlam al nje se vise niko ne seca) tako da ce najverovatnije pokupiti lovorike u istorijskom smislu. 

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment
Posted (edited)

ma nisam se jasno izrazila, do mene je :)

 

ja ne volim taj tzv treci put. jasno mi je u kojim je uslovima nastao ali ucestvovao je u vucenju scene udesno. not good.

na kraju je naravno pojeo samog sebe. i sredina je ostala desnije nego sto je bila, skala se pomjerila.

 

Edited by morgana
Link to comment
5 minutes ago, morgana said:

ma nisam se jasno izrazila, do mene je :)

 

ja ne volim taj tzv treci put. jasno mi je u kojim je uslovima nastao ali ucestvovao je u vucenju scene udesno. not good.

na kraju je naravno pojeo samog sebe.

 

tu se potpuno slazemo. pri tom nije bio neophodan za pobedu na izborima 97. situacija je bila jako slicna trenutnoj, bio tu, video, doziveo. narodu su se torijevci toliko smucili da bi glasali za marksa licno samo da im vide ledja. taj blerov potez je vise bio usmeren na unutra, da uspostavi apsolutnu kontrolu unutar partije i da se resi onih koji bi mu mogli drmati kavez. al nije bio glup ko starmer koji je potpuno blokirao levo krilo stranke nego je ostavio par teskasa iz te kategorije pa im dao i ministarske funkcije sve nadajuci se da ce ih lobisti kupiti sto se i desilo pa onda vise nisu mogli nazad. naravno, one najopasnije je skrajnuo (tony benn i ken livingstone), znao da nisu potkupljivi. 

 

al i to je bolje nego sljam koji dodje i unisti sve pred sobom da bi napunili dzepove sebi i ekipi pa se pozdrave uz osmeh do sledece prilike. 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, adam said:

tu se potpuno slazemo. pri tom nije bio neophodan za pobedu na izborima 97. situacija je bila jako slicna trenutnoj, bio tu, video, doziveo. narodu su se torijevci toliko smucili da bi glasali za marksa licno samo da im vide ledja. taj blerov potez je vise bio usmeren na unutra, da uspostavi apsolutnu kontrolu unutar partije i da se resi onih koji bi mu mogli drmati kavez. al nije bio glup ko starmer koji je potpuno blokirao levo krilo stranke nego je ostavio par teskasa iz te kategorije pa im dao i ministarske funkcije sve nadajuci se da ce ih lobisti kupiti sto se i desilo pa onda vise nisu mogli nazad. naravno, one najopasnije je skrajnuo (tony benn i ken livingstone), znao da nisu potkupljivi. 

 

al i to je bolje nego sljam koji dodje i unisti sve pred sobom da bi napunili dzepove sebi i ekipi pa se pozdrave uz osmeh do sledece prilike. 

 

ma da, bolje i takvi laburisti nego ovo sad.

 

citam jutros da starmer kaze da za njegovog zivota uk nece nazad u eu.

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...