Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

7 minutes ago, Filozof manijak said:

Recimo da je ovih dana u Britaniji nestandardno stanje, pa su malo osetljiviji kod primene zakona o narušavanju javnog reda i mira. 

Da ne kažem, alaj ste se prosrali.

 

Bolje da se proserem nego da imam razumevanja za politicka hapsenja.

  • +1 1
Link to comment

@Meazza

 

Mislim da je Filozof hteo da kaze da je moguce da tokom ovih dana zalosti za monarhom postoje neki stariji zakoni koji se ticu javnog reda i mira. Budalastina svakako, ali kapiram da to forumasi sa ostrva bolje znaju.

Link to comment
35 minutes ago, Filozof manijak said:

Jesi siguran da je političko hapšenje?

 

 

 

 

Ovaj s praznim listom papira je zapravo uhapsen zato sto je ukrao papir. Ili mozda ne.

 

Officer shown telling man he was stopped because he could ‘write stuff on it that may offend people around the King’.

 

Sta vi branite, jezivo.

  • +1 3
Link to comment

Moja logika, da je politicko hapšenje, onda bi hapsili svakog ko javno protestuje i ismeva monarhiju svuda i bilo kada, ne samo dok traju dani žalosti, i ne na ceremoniji krunisanja.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Tsai said:

Ne branimo nista, ne citas pazljivo

 

čemu onda kačenje primera iz 2003. koji nema apsolutno nikakve veze sa ovim šta se sada dogodilo?

 

Meaca vam je najjasnije moguće ukazao na poentu: 

 

4 hours ago, Meazza said:

Izmice vam glavna poenta, a to je da ce efekat biti isti. Ljudi nece smeti da kritikuju velikog vodju. Da, uhapseni ljudi ce bolje proci u UK nego u Severnoj Koreji, problem je sto su uopste jebeno uhapseni. To su fasisticke metode. Isto kao kod nas kad zastrasuju ljude pa neko prokomentarise "jebena Severna Koreja"; ne misli se bukvalno Severna Koreja, valjda ste culi za hiperbolu. 

 

Momenat jeste osetljiv ali uhapšeni apsolutno ništa nije uradio što bi moglo da povredi bilo koga u ovom osetljivom momentu. 

 

 

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Tsai said:

@Meazza

 

Mislim da je Filozof hteo da kaze da je moguce da tokom ovih dana zalosti za monarhom postoje neki stariji zakoni koji se ticu javnog reda i mira. Budalastina svakako, ali kapiram da to forumasi sa ostrva bolje znaju.

 

OK, sve i da je tako opet je politicko hapsenje i opet nemam razumevanja. 

Link to comment
2 minutes ago, Tsai said:

Pa zato sto situacija u Rusiji i UK trenutno nije ista, pa sam povukao paralelu sa momentom kada je UK pokretala rat, a uz rat i masovne proteste

 

Nije ista, ali jasno ti je da na ovakve situacije ne može da se gleda kao na nebitne jer normalizacijom istih ćeš, kad-tad i doći u situaciju da ti društvo bude nalik onom u Rusiji, u manjoj ili većoj meri. 

 

1 minute ago, Filozof manijak said:

 

 

Nema opravdanja ni razumevanja za to hapšenje, osim ako nisi kmetina podanička (a znam da nisi).

 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, copkillah said:

 

Nije ista, ali jasno ti je da na ovakve situacije ne može da se gleda kao na nebitne jer normalizacijom istih ćeš, kad-tad i doći u situaciju da ti društvo bude nalik onom u Rusiji, u manjoj ili većoj meri. 

 

 

Kapiram. Ima smisla. Mozda si me pogresno razumeo, ne gledam na situaciju kao nebitnu nego pokusavam da skontam da li imaju neki srednjevekovni talibanski zakon po kome je u ovih 7 dana to dozvoljeno, ili su samo hapsili na svoju ruku. To je ipak razlika

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, copkillah said:

 

Nije ista, ali jasno ti je da na ovakve situacije ne može da se gleda kao na nebitne jer normalizacijom istih ćeš, kad-tad i doći u situaciju da ti društvo bude nalik onom u Rusiji, u manjoj ili većoj meri. 

 

 

Nema opravdanja ni razumevanja za to hapšenje, osim ako nisi kmetina podanička (a znam da nisi).

 

A kako znaš da će ovakve situacije ući u normalizaciju?

Ni ja ne opravdavam niti branim ovo hapšenje (jezivo je što Venom tako misli), nego reagujem na nonsens izjednačavanja ovog slučaja sa S. Korejom ili Rusijom.

 

 

  • +1 3
Link to comment
×
×
  • Create New...