Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

24 minutes ago, Zlurad said:

Vise mi se cini da ce kroz koji mesec sve vise da isplivavaju glasovi o istupanju iz Komonvelta, koji se drzao samo iz licnog postovanja prema rahmetli babi i nicemu drugom. Prema Charlsu trecem skoro da niko nema bilo kakve emocije. 

 

A oni se jos 2018 dogovorise da Charles postane odmah i Head of Commonwealth (titula nije nasledna)...

Link to comment

Australija (i NZ) su čekali da kraljica baba umre, pa da krenu reforme o republici. Niko ne može da smisli Čarlsa. Jebi ga, ima te manerizme i osećaj superiornosti da bi ga, da je u Francuskoj, sačekala gilja.  Ovo sa videa, nošenje sopstvene klonje kad putuje, itd.
 

Dajte nekih 6 meseci da se oprostimo od Jelisavete, pa onda republika Australija i republika NZ. 

Edited by dragance
Link to comment



jednom nedeljno i parlamentu i monarhu. s tim sto su u parlamentu prilicno velike sanse da ima podrsku svojih za svaki bashibozluk koji bi mu eventualno pao na pamet.
 
kod monarha mora da se ponasa jer biracko telo nije blagonaklono prema onima koji ne postuju krunu. monarh, naravno, ima mnogo nacina na koje moze pokazati sta misli o premijeru i to bez trunke uplitanja u politiku.


Biračko telo poštuje krunu ali ne i osobu ispod nje? Ne kontam baš ali razumem (taj neki osnovnoškolski kosovski filing)

Znači ako mu ga ova plavuša Lizne, eto nove kraljice de facto



Bobe sohrani i spasi



Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
2 hours ago, dragance said:

Australija (i NZ) su čekali da kraljica baba umre, pa da krenu reforme o republici. Niko ne može da smisli Čarlsa. Jebi ga, ima te manerizme i osećaj superiornosti da bi ga, da je u Francuskoj, sačekala gilja.  Ovo sa videa, nošenje sopstvene klonje kad putuje, itd.
 

Dajte nekih 6 meseci da se oprostimo od Jelisavete, pa onda republika Australija i republika NZ. 

Je l' već započeo neki proces, priča se o tome, ili je tvoja procena da će se to desiti?

 

A Kanada?

Edited by Ptica trkacica
Link to comment
14 hours ago, adam said:

ima tu nesto jako bitno - kraljevska porodica je jedan od stubova sistema i besprekorno radi posao. politicari razjedinjuju a kruna spaja. politicka svrstavanja (posebno oko licnosti) mogu biti jako opasna, pogotovo u vreme kriza. kruna je protivteza, zajednicki sadrzalac i zato se i odrzava i podrzava.

 

if it aint broke, don't fix it.

 

znam sve to i jesi u pravu ali ja govorim o ponizavanju, sam pojam plave krvi omalozava apsolutnu vecinu britanaca, samo postojanje monarhije vredja inteligenciju. ja razumem ove iz severnje koreje ili arape koji nemaju mogucnosti da ukinu monarhiju ali britance ne razumem

 

 

imam neki utisak da ostale evropske zemlje koje su monarhije nekako se stide zbog toga i ne reklamiraju previse svoje kraljevske porodice, cak i njihovi plemici se foliraju kao da zive kao obicni ljudi ali britanci se nekako dice svoje kraljevske porodice koja se ponasa kao da je posebna

 

Link to comment
38 minutes ago, Ptica trkacica said:

Je l' već započeo neki proces, priča se o tome, ili je tvoja procena da će se to desiti?

 

A Kanada?


Proces nije započeo, a i neće ga sad odmah pokrenuti, ali o tome se priča već poduže.

 

Za Kanadu ne znam. Novi Zeland to neće sam pokrenuti, već će čekati Australiju da to odradi prva.

 

https://i.stuff.co.nz/life-style/royals/300684376/parting-ways-with-the-monarchy-an-eventuality-that-will-happen-now-queen-has-gone

Link to comment
49 minutes ago, dragance said:

Novi Zeland to neće sam pokrenuti, već će čekati Australiju da to odradi prva.

 

Da vas ;) vidimo, za početak Симон реко:

 

Australia will mark the death of Queen Elizabeth with a public holiday on Thursday, September 22, as part of a national memorial service to be held in Canberra that day after her funeral in London.

Prime Minister Anthony Albanese announced the public holiday on Sunday morning after consulting state and territory leaders on a day of mourning for people to pay their respects.

 

 

 

 

Link to comment




 
A Kanada?


Kanada će verovatno da ostane poslednji bastion monarhije. U većini država komonvelta, da bi se izaslo iz istog i sklonila kraljevska glava kao "head of state" je dovoljan referendum sa prostom većinom (australija je na poslednjem oko komonvelta glasala sa 45/55 protiv. 1999 godine.). Sa druge strane, da bi se promenio ustav u Kanadi svih 10 provincija mora da bude za promenu ustava plus da parlament glasa za to. Problem sa ovim je što su šanse da sve provincije glasaju ZA vrlo mala jer je kraljica (pa i sama monarhija) imala podršku od 81% u tri regiona/provincije: British Columbia, Ontario, Atlantic Canada. Čak i da taj procenat padne, malo je verovatno da brit kanadjani ne bi glasali za ostanak u komonvelt relmu samo da bi udarali kontru Kvebeku.
  • Hvala 2
Link to comment
10 hours ago, dragance said:


Proces nije započeo, a i neće ga sad odmah pokrenuti, ali o tome se priča već poduže.

 

Za Kanadu ne znam. Novi Zeland to neće sam pokrenuti, već će čekati Australiju da to odradi prva.

 

https://i.stuff.co.nz/life-style/royals/300684376/parting-ways-with-the-monarchy-an-eventuality-that-will-happen-now-queen-has-gone

Hvala za ovo i za link, baš me zanima ova tema.

Link to comment
×
×
  • Create New...