Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ne kazem da nije ali prodaju onaj famozni ugovor 0℅ kao rijesenje za sve probleme. Ipak nije sve tako ruzicasto kao sto se prica, prvo brexit pa onda ovo. Naravno u fr je situacija jos gora.

 

Jbo ih zero hours contract, ko da ljudi rade da bi radili a ne da bi primali platu.

Link to comment

Pa cela prica o brexitu - oni koji znaju zasto su glasali, ne budale koji suglasali zato sto eto tako, da ga sukni nekome (u najvecoj meri samima sebi) je upravo oko toga. Posredni produkt je sto je idiotima koji bi da tuku strance receno da su oni zapravo odgovorni clanovi drustva, al jebiga sad mora i neka cena da se plati...

Link to comment

Kako sam ja shvatio, potpises ugovor i firma te moze zvati kad god joj si potreban. Kad ne radis za njih, nisi placen. Jednog dana mozes da radis 8h, drugi 0, treci 2 itd. Mozda grijesim pa nek me isprave.

Link to comment

Nama u fr prodaju (uglavnom novinari) taj 0h ugovor kao "produit miracle".

 

Ne znam da li se može usaglasiti sa francuskim zakonom o radu. 0h ugovor jeste verovatno dobar za početnike, mlade, za low-skill poslove i verovatno bi doprineo smanjenju nezaposlenosti kod mladih, što je i najveći problem.

Link to comment

Nemam neko misljenje o tom ugovoru. Vjerovatno si u pravu. Meni je zanimljivo ovo sto se desava u svijetu.

Colombani (fr novinar) se u jednom clanku cudio kako ameri mogu da glasaju za Trampa i Bernia a ekonomski im super ide (to je on napisao), pa su se onda cudili zasto su britanci glasali za brexit. Ne znam ili su ljudi deplorables™ ili je nesto drugo u pitanju.

Link to comment

To je to. Obično low skill jobs (McDonalds, Tesco, Sports Direct...)

 

To je ono što je potrebno da bi konačno Mc Donalds, Tesco i Sports Direct dobili radnike koji će da im vrte hamburgere i pune police. Do sad je zapadna ekonomija kaskala a ovi poslovi stajali neobavljeni.

Link to comment

Po zero hour ugovorima ni zaposleni ne mora da prihvati kada ga kompanija pozove. Ta opcija ima svoje prednosti i daje potrebnu fleksibilnost nekim grupama stanovnistva kao sto su studenti. Medjutim mora se bolje regulisati da bi se izbegla zloupotreba koja je vrlo cesta. Potpuna zabrana nema mnogo logike.

Link to comment

 


New Britain

 

Open capitalist economy, pro-immigration, pro-single market, supportive of a low tax economy. Business friendly, internationalist, compassionate view of society.

Link to comment
×
×
  • Create New...