Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Oni bi valjda glasali u formi za/protiv poništenja European Communities Act 1972.

 

Ne verujem da bi torijevci sada išli kontra Brexita, a nisam siguran ni da bi laburisti pod Korbinom masovno glasali protiv. Ostaju SNP, libdemovi, ovih par manjih poslanika, svakako deo laburista i možda maleni deo torijevaca, mislim da je to u zbiru premalo.

 

Cenim da je zato i borba da se smeni Corbyn, pre svega. Velika vecina Torijevaca nece protiv Brexita, ali njihova vecina u parlamentu je tanka, cak i sa UKIP-om i ostalim srodnicima nije nesto impresivna, bilo bi preznojavanja

Link to comment

Možda ali mislim da nema šanse da laburisti kao blok glasaju za blokadu Brexita, sve i da Korbin ne bude lider (što nije baš verovatno). Gomila će prosto ukalkulisati sentimente svojih lokalnih birača i reći "ma neću da se zajebavam".

Link to comment

Možda ali mislim da nema šanse da laburisti kao blok glasaju za blokadu Brexita, sve i da Korbin ne bude lider (što nije baš verovatno). Gomila će prosto ukalkulisati sentimente svojih lokalnih birača i reći "ma neću da se zajebavam".

 

Tako je, ni oni ne bi bili 100%. Ali dovoljno je da 40-tak Torijevaca deflektuje i bila bi prpa. 

Link to comment

meni se cini da sto se FRA tice to je definitivno, a sto se GER tice da bi bilo ono: oooo, dobrodosli, vidite oni opt-outs...e pa, zaboravite na njih.

Zna se ko je stub EU bio, ostao i biće :fantom:

Link to comment

...

German economy minister Sigmar Gabriel has said that Britain must not be allowed to “keep the nice things” that come with EU membership without taking responsibility for the fallout from Brexit.

As Theresa May called a cabinet meeting to discuss the UK government’s Brexit strategy on Wednesday, Gabriel warned if the issue was badly handled and other member countries followed Britain’s lead, Europe would go “down the drain”.

“Brexit is bad but it won’t hurt us as much economically as some fear – it’s more of a psychological problem and it’s a huge problem politically,” he told a news conference.

 

The world now regarded Europe as an unstable continent, said Gabriel, who is the deputy to chancellor Angela Merkel in Germany’s governing coalition.

“If we organise Brexit in the wrong way, then we’ll be in deep trouble, so now we need to make sure that we don’t allow Britain to keep the nice things, so to speak, related to Europe while taking no responsibility,” Gabriel said.

...

Link to comment

Oni bi valjda glasali u formi za/protiv poništenja European Communities Act 1972.

 

Ne verujem da bi torijevci sada išli kontra Brexita, a nisam siguran ni da bi laburisti pod Korbinom masovno glasali protiv. Ostaju SNP, libdemovi, ovih par manjih poslanika, svakako deo laburista i možda maleni deo torijevaca, mislim da je to u zbiru premalo.

 

I o ovome su govorili , ne mogu da odbace dosadašnji pravni okvir koji je toliko isprepletan sa evropskim prostim poništenjem tog akta. 

Link to comment

Pa mogu da donesu novi krovni zakon kojim premoscavaju postojanje usvojenih pravnih normi do njihovih izmena ocekivanim buducim zakonima, a da ostave proces Brexita da tece.

 

Neka budu malo kreativni.

Link to comment

 

Nine Black Lives Matter protesters arrested after City airport travel chaos

Dozens of flights are cancelled as police struggle to remove group of white activists from runway in east London

 

Groteskno.

Edited by Budja
Link to comment

Da, bas je problem Britancima da pretoce ustavne i zakonske norme iz jednog oblika u drugi :D pa oni su sampioni u tome.

 

Pa da, nemaju pisani ustav pa premijerka može da odluči da neće da pita parlament šta misli o referendumu. :) 

Link to comment
×
×
  • Create New...