Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Tereza Mej ladno može da ode kući, zatvori se i .... moli se Sotoni, i da sačeka da Lidsomova pokopa samu sebe.

 

Moram ja, pošto je Brave Margot drugojačije okupirana ovih dana: Tereza Mej je Sotona. 

 

Što, imajući u vidu da je ona najbolji izbor od svih ponuđenih - zapravo, ne najbolji izbor, koliko najmanje zlo - dosta govori o tome koliko je duboko dno kace i kako je zastrašujuće stanje na političkoj sceni jadnoga ostrva. A s obzirom da su Laburisti u rasulu i da se ispostavilo (ili je barem nekima od nas posalo tek sad očigledno) da je Korbin potpuni ludak, te sve da i sam Isus postane lider stranke neće moći da se osove još neko vreme - smeška se još barem deset godina Torijevske milosti, za koje vreme će sve otići u tri lepe. 

Edited by MaryPoppins
Link to comment

Moram ja, pošto je Brave Margot drugojačije okupirana ovih dana: Tereza Mej je Sotona. 

 

Zašto? (Nisam upućena u britansku scenu, tek sad oko brexita sam prvi put čula za nju.)

Link to comment

Korbin nije ludak i on bi mozda imao mnogo vise izgleda za uspeh u drugacijim vremenima, ali ne postoji nikakva sansa (sto se vec i vidi) da vodi uspesan napad na Torijevce kad budu izbori. Ti izbori nece biti o klasnim pitanjima, jer je to u ovakvoj klimi nemoguce. Ti izbori ce biti o Brexitu i ekonomskoj i politickoj situaciji koja ce biti povezana sa Brexitom. A te situacije 99% nece biti dobre. Da je pobedio Remain on bi bio prilicno dobro pozicioniran da vodi Labour. Mogao bi da dobije nazad workere koji su gasali za Leave jer je 1) bio mnogo manje glasan nego Cameron 2) bavio bi se realnim stvarima, a ne, kao UKIP, necime sto je porazeno i stavljeno ad acta 3) ne bi bilo problema ni sa drugim delovima Labour glasackog tela jer - jeste bio mlak, ali je ipak bio za Remain. 

 

Ovako, obzirom da je pobedio Leave, workeri koji su glasali za Leave nece mu verovati da ce dosledno braniti ono za sta su oni prevashodno glasali - imigracija - posto je ipak bio Remainer. Ovi ostali, da kazem, liberalniji Labour glasaci vecinom vec sada umereno do znacajno ne mogu da ga vide. Torijevci ce ga napasti da je neki lenjinisticki ludak, plus da mu nije najvaznije da cuva rezultate referenduma (linija koju su obe Tory kandidatkinje vec svesrdno usvojile). On se trenutno bori protiv "istorije", sto je plemenito, ali je beznadezno. Njegove teme nema nikakvog trika da nametne za prve sledece izbore, bili oni za 6 meseci ili za 3 i po godine (jer ce Brexit + Skotski referendum minimalno upravo toliko i trajati). Da je razmisljao ispravno legao bi svom mogucom snagom protiv Brexita jer je pobeda Remain bila jedina njegova sansa da se Torijevci bace u rasulo, jer, bez obzira na torijevske MPs, glasaci te stranke su velikom vecinom Leavers. 

 

Ovako kako je, i sa temama koje prosto politicka realnost namece, jedina smislena linija napada na torijevce je - vi ste nas u ovo uvalili, pojma niste imali sta cete i kako cete, zemlja se raspada, pirvreda trpi kao rezultat referenduma koji ste organizvali zbog vasih unutarstranackih prepirki, obecali ste ljudima "plan" i sigurnost i evo sta su dobili. Za taj napad Korbin je jako lose ideoloski pozicioiran, a to je jedina linija napada koja ima nekakve sanse da dobije izbore. Jer sledeci izbori nece biti o klasicnim klasnim pitanjima. Da bi to bio slucaj, bilo je potrebno da pobedi Remain. A nije. 

Edited by MancMellow
Link to comment

nek je sve tako, ja se opet pitam zasto mu niko, ali bas niko, od tih vidjenijih parlamentarnih laburista koji su od starta protiv njega, nije izasao na crtu? nego su napravili frku pa sad poturaju onu mucenicu koja tek nema sanse. ja bih mozda donekle i razumeo sta rade da su se skupili, dogovorili, nasli nekog od iskusnijih laburista i da su s njim izasli u borbu. realno, te picke nisu zasluzile da vode kera u park a ne partiju, o drzavi da ne govorimo. ako to krilo uspe da otera korbina, puci ce kao libdemi na sledecim izborima i tek tad ce im trebati jedno tri kruga izbora da dodju sebi. za labour je u ovom trenutku bolje da sacekaju da korbin odradi jedne izbore pa kad/ako izgubi da ga puste da ode. to je jedini nacin da ne propadnu na jako dugo. ili da se cepaju. ako cemo pravo, to je najbolje resenje za glasace. 

Link to comment

nek je sve tako, ja se opet pitam zasto mu niko, ali bas niko, od tih vidjenijih parlamentarnih laburista koji su od starta protiv njega, nije izasao na crtu? nego su napravili frku pa sad poturaju onu mucenicu koja tek nema sanse. ja bih mozda donekle i razumeo sta rade da su se skupili, dogovorili, nasli nekog od iskusnijih laburista i da su s njim izasli u borbu. realno, te picke nisu zasluzile da vode kera u park a ne partiju, o drzavi da ne govorimo. ako to krilo uspe da otera korbina, puci ce kao libdemi na sledecim izborima i tek tad ce im trebati jedno tri kruga izbora da dodju sebi. za labour je u ovom trenutku bolje da sacekaju da korbin odradi jedne izbore pa kad/ako izgubi da ga puste da ode. to je jedini nacin da ne propadnu na jako dugo. ili da se cepaju. ako cemo pravo, to je najbolje resenje za glasace. 

 

E sad to - da, slazem se da, na njihovu zalost, nije se iskristalisao i izasao na crtu nijedan kvalitetan protivkandidat. I to je zaista jedna unutrasnja tragedija Labour. Burnham me je uzasno razocarao, on mi se sada cini kao jedini koji bi mogao da vodi partiju do uspeha. 

Link to comment

Profesorka™ razvalila

 

 

Like many other polities gripped by a sense of extreme flux and/or decline, the UK in recent decades has succumbed more obviously to a cult of strong or at least charismatic leadership. It has been striking how much of the language surrounding the current Tory leadership contest has harped on the need for a new Margaret Thatcher. By the same token, while Jeremy Corbyn is hardly a conventionally charismatic politician, many of those at grassroots level who are still passionately devoted to him seem to believe, quite as much as do old and new Thatcherites on the other side, that all that is needed is to get the right kind of individual at the top. Yet, thus far, Corbyn’s expressed ideas for a renovated UK hardly seem to be very imaginative or wide-ranging – or sufficient.

Nor, probably, are Theresa May’s. A clever, thoughtful and careful politician, the essence of her appeal – and why she will probably become prime minister – is that she is so obviously cast as the nation’s nanny. She will be tough but fair. She will stand for no nonsense. She will calm down the nursery and bandage up knees. But what if that is no longer enough?

 

https://www.theguardian.com/commentisfree/2016/jul/10/britain-needs-more-than-theresa-may-to-reshape-democracy

Link to comment

I kraj trke za novog lidera Torijevaca
 

 

Andrea Leadsom is expected to pull out of the two-way contest to become the next Conservative Party leader and UK prime minister, the BBC understands.

A source close to the energy minister said "the abuse has been too great".

Mrs Leadsom was up against Home Secretary Theresa May in the race to succeed David Cameron as prime minister.

She apologised to Mrs May on Monday after suggesting being a mother made her a better candidate for the job.

 

Link to comment

Ne znam šta je Linekeru, nabija ih za sve pare

 

:0.6:

 

Inače, evo pokaznog primera "kako praviti uvod u distopijsku priču gde evil villain preuzme vlast bez izbora". Džordž Lukas se sad verovatno fejspalmuje što nas je ukupno 7 sati smarao sa onom glupom trilogijom prikvela da bi doveo Palpatina na presto Imperije sad kad vidi ovo.

 

Ne znam šta da mislim. Od svega ponuđenog od konzvervativaca, Tereza stvarno izgleda najb najmanje loše, samo već dve nedelje imam utisak da smo već udarili u ledeni breg, a da sad biramo dirigenta onog orkestra. Sa Ledsomovom bi verovatno za 5 godina sprejisali "V" po zidovima, no nešto mislim da sa Mejovom možda budemo ispisivali "Maggie wake up, they have gone mad". U svakom slučaju, sprej bolje da odmah kupimo.

 

edit: primetio typo "konzvervativaca" koji je majke mi uleteo slučajno, al ipak neću da ga diram. Freudian slut, očigledno.

 

edit 2: Freudian slip.

Edited by Marvin (Paranoid Android)
Link to comment
×
×
  • Create New...