Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

pa ne biraju između ne znam kakvih veličina i fantastičnih političara. Biraju između lošeg i goreg.

 

Ma, kapiram to samo mi je malo zasmetalo ovo o ozbiljnosti. Kakvi li su tek drugi. :(

Link to comment

 

Kevin Schofield @PolhomeEditor

Corbyn: "Our Jewish friends are no more responsible for the actions of Israel than our Muslim friends are for the self-styled Islamic State"

12:24 PM - 30 Jun 2016

 

Odlično je kada se originalna izjava 'prilagodi' twitovanju, jer što da ne.... preprič u 140 karaktera

 

a ovako je zaista izrečeno:

 

Mr Corbyn had said: "Our Jewish friends are no more responsible for the actions of Israel or the Netanyahu government than our Muslim friends are for those various self-styled Islamic states or organisations."

 

Edited by akibono
Link to comment

Ovo sa Borisom je poprilično dobro. Boris je odradio svoje, sad neka ide u penziju. Bio je sasvim solidan gradonačelnik, učinio uslugu oko EU, ali sam vrlo skeptičan kakav bi bio premijer.

 

Teriza Mej je vrloooo zajebana. Uvek je bila žestoko anti-imigracija, a to smo mi non-eu osetili više puta. I to baš direktno od nje. Sad će konačno moći da sjebava EU-pasošlije, što joj je verovatno vlažni san. Pre referenduma sam očekivao da će ona da vodi leave kampanju, a ona kao bila za ostanak. Ali bi bila bolja premijerka nego Boris, ako ništa bar odaje dozu ozbiljnosti i nije cirkuzant. Gove je bolji izbor od Borisa, ali je i on cirkuzant. Ono gde je bolji od Mej je što je fleksibilniji, čak iako je bio u leave kampu.

 

Mej je dete vikara. Toliko

Link to comment

Odlično je kada se originalna izjava 'prilagodi' twitovanju, jer što da ne.... preprič u 140 karaktera

 

a ovako je zaista izrečeno:

 

Pa nije ništa izgubljeno u prevodu ("or Netanyahu government" i množina od "Islamic states")

 

Izjava je naravno potpuno tačna, bojim se da je politički blesava, rečena je u sred promocije izveštaja o antisemitizmu. Naravno da postoji efekat komparacije, ako ne postoji što je onda uvučen IS u priču, što se širio kontekst na taj način.

 

http://www.youtube.com/watch?v=L-KKJrt8IXs

Edited by Prospero
Link to comment

? :blink:

 

Bice najbolji PM od ponudjenih. Ima samodisciplinu, ali ce morati da bude fleksibilna tj fleksibilnija nego sto je navikla. 

Link to comment

Pa nije ništa izgubljeno u prevodu ("or Netanyahu government" i množina od "Islamic states")

 

Izjava je naravno potpuno tačna, bojim se da je politički blesava, rečena je u sred promocije izveštaja o antisemitizmu. Naravno da postoji efekat komparacije, ako ne postoji što je onda uvučen IS u priču, što se širio kontekst na taj način.

 

zato što se množinom misli na postojeće prave islamske države, a ne na onu jednu tj. nepriznati 'kalifat'...

 

evo još jednog twita od istog autora o tome

 

Link to comment

i meni se tako cini. 

 

boris je lud al nije glup. video covek da bi najebao i povukao se do sledece prilike. ne bih ja njega jos potpuno odbacio iz igre, bar ne u sledecih desetak godina. 

 

gove je mali, bedni govnar koji je u onim djubretu od kampanje video svoju sansu da se nametne pa sad gura do kraja. iskreno se nadam da nece proci jer ako se to desi, ladno bi mogla nastati uso majmun u tenak situacija. 

 

koliko god tvrda i nefleksibilna, tereza nije neodgovorna i svesna je toga da je vodjenje drzave ozbiljan posao i da su kompromisi neophodni sto niko od ovih ostalih tupana koji su se kandidovali nema. 

 

jebote - dosao sam dotle da navijam da mi ona bude premijer. stvarno zadnje doba... 

 

edit - nadovezujem se na manca al ulete akibono. 

Edited by adam
Link to comment

^^ Super, nek napiše traktat o tome, ili nek otpusti onog ko mu je savetovao da je to smart.

 

 

 

 

 

 

Nego, šarlatan na naslovnoj šarlatanske novine danas:

 

003e222b_medium.jpg

Link to comment

boris je lud al nije glup. video covek da bi najebao i povukao se do sledece prilike. ne bih ja njega jos potpuno odbacio iz igre, bar ne u sledecih desetak godina. 

 

gove je mali, bedni govnar koji je u onim djubretu od kampanje video svoju sansu da se nametne pa sad gura do kraja. iskreno se nadam da nece proci jer ako se to desi, ladno bi mogla nastati uso majmun u tenak situacija. 

 

koliko god tvrda i nefleksibilna, tereza nije neodgovorna i svesna je toga da je vodjenje drzave ozbiljan posao i da su kompromisi neophodni sto niko od ovih ostalih tupana koji su se kandidovali nema. 

 

jebote - dosao sam dotle da navijam da mi ona bude premijer. stvarno zadnje doba... 

+1

 

Hm, jesi li siguran da nije neodgovorna? Ne govorim da će da pravi ludaka od sebe, ali nemam pojma šta da mislim o njoj. Odgovorna? Neodgovorna? Di znam, pojma nemam. Sve se nešto plašim da će pokušavati da bude veća Tačerka od Tačerke, što može da se završi...

Edited by Marvin (Paranoid Android)
Link to comment

+1

 

Hm, jesi li siguran da nije neodgovorna? Ne govorim da će da pravi ludaka od sebe, ali nemam pojma šta da mislim o njoj. Odgovorna? Neodgovorna? Di znam, pojma nemam. Sve se nešto plašim da će pokušavati da bude veća Tačerka od Tačerke, što može da se završi...

pa ne znam ni sam ali dugo je u igri, dugo na odgovornim pozicijama a nije do sad imala nekih gafova, valjda je to neki kakav takav pokazatelj. pre nekih godinu, godinu i po je vec bila pominjana kao moguca naslednica kamerona. da je htela, mogla se uvaljati u ovu kaljugu od kampanje al se nije zajebala, i to nesto govori. nekako koliko god se duboko i iskreno ne slazem s njenim stavovima, nemam osecaj da je sklona rizicima a to je bitno s obzirom da nam predstoje pregovori sa eu. 

 

a mozda sve to nije ni previse bitno jer kako stvari stoje, eto nama izbora do kraja godine. 

Link to comment

pa ne znam ni sam ali dugo je u igri, dugo na odgovornim pozicijama a nije do sad imala nekih gafova, valjda je to neki kakav takav pokazatelj. pre nekih godinu, godinu i po je vec bila pominjana kao moguca naslednica kamerona. da je htela, mogla se uvaljati u ovu kaljugu od kampanje al se nije zajebala, i to nesto govori. nekako koliko god se duboko i iskreno ne slazem s njenim stavovima, nemam osecaj da je sklona rizicima a to je bitno s obzirom da nam predstoje pregovori sa eu. 

 

a mozda sve to nije ni previse bitno jer kako stvari stoje, eto nama izbora do kraja godine. 

 

Ima smisla.

Link to comment

Telegraph iscupao 5-6 Gove izjava u poslednjih godinu i kusur gde kaže o sebi kako nema kvalitet da bude PM ili lider stranke, nema ni kapacitet, ni talenat. :D

Link to comment
×
×
  • Create New...