Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Sve je to verovatno tacno, ali je zajebano zato sto te sam izborni sistem prosto tera na te siroke koalicije koje jesu same po sebi neprirodne i u samoj sustini su koalicije "protiv", a ne "za". 

Link to comment

ono sto sam siguran je da ce PLP clanstvo ovo da odigra prilicno prljavo jer im je to jedina sansa za opstanak na parlamentarnoj sisi. naravno, opet ce imati podrsku kompletnog establishmenta i medija i nece gledati gde udaraju. mnoga ce karijera vec u toj borbi biti zapecacena. njih boli patka i za drzavu i za clanstvo i za radnicka prava. lepo su se ushushkali u razna parlamentarna tela i komisije, uz to imaju plate, troskove, jake penzije i ako krene da se rusi oni sve to gube. bice vrlo vrlo ruzno i vrlo bolno za svakog ko se tu bude isticao. zato su i poturili ovu mucenicu a ne nekog za koga je clanstvo makar culo. 

 

inace, onaj trac za brata milibanda je krenuo od mendelsona, kazu da se nesto zajebavao na nekoj zurci, kao, evo vraca se mali, idu bolji dani. cista sprdnja, koliko cuh. a miliband je blerov dacic, retka stetocina. i bas zato se diglo clanstvo da te blerovce/novolaburiste napokon razjuri. 

 

i jedno licno zapazanje - meni je hilari ben kao onaj aligrudic sto se kurcio po nasoj skupstini. od onakvih oceva tako mizerni potomci. tuga...

 

edit - i posto iskuckah ovo, upalim tv (bbc news) campbell prica o korbinu. mazanje govnima je vec pocelo i naravno prvo su njega izvukli. kad vidim ko je protiv korbina, cini mi se da bi raspad bio najbolje resenje. 

Edited by adam
Link to comment

ovaj korbin nešto ko čeda kod nas a :fantom:

nategnuta paralela al mozda ima slicnosti s cedom posle atentata kad je imao sansu da nesto pokrene. ne govorim o ljudima vec o situaciji. 

 

eno sad dosao blanket da mraci. ziv nisam da vidim ko je sledeci. skupljaju se blerovci kao muve na govno. podrazumeva se da je bbc ovde govno. 

Link to comment

+1

Worldwide.

Salonska levica je sjebala levicu.

 

Pa jeste ali nisu samo oni nego nesto nije valjalo i sa onom starom levicom. Mislim, sta oni imaju da simpatisu sa raznim Cavezima...

http://islingtonnow.co.uk/2013/03/07/islington-mp-jeremy-corbyn-pays-tribute-to-hugo-chavez/

Case za modernu levicu je veoma jasan - socijalna pravda kroz sto globalnije procentualno fer oporezivanje kapitala, transakcija/trgovine, firmi i radnika i drasticno kaznjavanje izbegavanja poreza (ono sto je New Labour izbegavao), a sa druge strane jasan neprijateljski stav prema autoritarnoj levici/populistima. Ima jos uvek da uce od Orvela...

Link to comment

Korbin je "levije" od Sandersa

 

tako nekako, Korbin ima integritet za razliku od mnogih.

 

ja malo pratim na LFC :) forumu, ono glas naroda i najvise mu se zamera da nije preduzimljiv tj. zameraju mu sto ne gleda vise UK, vec se onako zezaju/sprdaju da verovatno sad razmislja o pro-palestinskom marsu i sl. da nosi rusku kapu ili sta vec, da je zamrznut u 70-tim.

Link to comment

Pa jeste ali nisu samo oni nego nesto nije valjalo i sa onom starom levicom. Mislim, sta oni imaju da simpatisu sa raznim Cavezima...

http://islingtonnow.co.uk/2013/03/07/islington-mp-jeremy-corbyn-pays-tribute-to-hugo-chavez/

Case za modernu levicu je veoma jasan - socijalna pravda kroz sto globalnije procentualno fer oporezivanje kapitala, transakcija/trgovine, firmi i radnika i drasticno kaznjavanje izbegavanja poreza (ono sto je New Labour izbegavao), a sa druge strane jasan neprijateljski stav prema autoritarnoj levici/populistima. Ima jos uvek da uce od Orvela...

 

Pa nije New Labour džabe nastao, nisu mogli 18 godina da dođu na vlast. Mislim, ja nemam ništa spec protiv New Labour ideološki, ali u praktičnoj politici su zasrali sve što su mogli. Mada nije tačno da Sever nije video koristi od njih, to su zaista preterivanja. 

Link to comment

Conservative MP Ken Clarke says an an early general election could result in a "a silly, hung-up Parliament".

He tells Sky News: "if you had a general election right now, the two main parties have made themselves look so ridiculous, and the mood of the public is so angry and confused, I think UKIP would do very well in the north of England and I think the Liberal Democrats would come back in the south.

"All the MPs are terrified of it."

Fellow Tory Nadine Dorries says: "A general election isn't happening. No candidate wants a general election."

 

http://www.bbc.com/news/live/uk-politics-36570120

Edited by vememah
Link to comment

Sve je to verovatno tacno, ali je zajebano zato sto te sam izborni sistem prosto tera na te siroke koalicije koje jesu same po sebi neprirodne i u samoj sustini su koalicije "protiv", a ne "za". 

 

Sve to stoji ako se kao stranka pocepaju na 2, ali ako antikorbinovski deo ode u libdemse onda nemaju taj problem (mislim, libdemsi su etablirana stranka koja redovno uzima dosta poslanika).

 

 

Inace, slusao sam malo Skotski parlament. Mislim da ovako stoje stvari; ako UK ne dogovori clanstvo u EEA sa svim pravima i obavezama mogu 100% da se pozdrave sa Skotskom. Posto i oni koji nisu za refrendum to pravdaju time da Skotska mora da se potrudi da UK dogovori EEA. Bez toga samo je pitanje meseca kad ce rederendum. I to su bas naglasavali slobodan protok radne snage jer, kao, skotskoj privredi je to neophodno. 

 

Sad nek gledaju sta ce

 

 

 

Zbog pritiska iz Skotske i privrede ostaju u EEA, a kada leaver-sko glasacko telo shvati da su zajebani, UKIP razvaljuje na sledecim izborima i formira se nekakav frankenstajn od koalicione vlade, SNP-Libdem-Lab1-Lab2 a mozda i deo torijevaca.

Edited by hazard
Link to comment

 

Conservative MP Ken Clarke says an an early general election could result in a "a silly, hung-up Parliament".

He tells Sky News: "if you had a general election right now, the two main parties have made themselves look so ridiculous, and the mood of the public is so angry and confused, I think UKIP would do very well in the north of England and I think the Liberal Democrats would come back in the south.

"All the MPs are terrified of it."

Fellow Tory Nadine Dorries says: "A general election isn't happening. No candidate wants a general election."

 

http://www.bbc.com/news/live/uk-politics-36570120

 

 

Oni de facto vec imaju hung Parliament za ono sto Brexiters hoce da ugovore (nonsens poznat pod imenom Norway+)

Link to comment

Zbog pritiska iz Skotske i privrede ostaju u EEA, a kada leaver-sko glasacko telo shvati da su zajebani, UKIP razvaljuje na sledecim izborima i formira se nekakav frankenstajn od koalicione vlade, SNP-Libdem-Lab1-Lab2 a mozda i deo torijevaca.

 

Jbg. Za razliku od Amerike gde mediji razvaljuju i ono što vide previše levo od mejnstrima i ono što vide previše desno od mejnstrima, u Engleskoj razvaljuju samo ono što vide previše levo od mejnstrima. Oni se, bukvalno, pogotovu sad posle referenduma, nece vratiti na, ne normalan, nego bar uravnotežen politicki život dok neko ne počisti ona sranja od uređivačke politike Suna i Maila i ostalog. To nije demokratija, to je perverzija demokratije i slobode govora.

Edited by MancMellow
Link to comment
×
×
  • Create New...