Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Nije iz 20. veka, nego iz nekog iks-iks veka, zaboravio sam kog... (Bezveze sam napisao...)

 

pa zar to nije isto ?

Link to comment

Pa ne znam za bas Vels, ali "Velsani" sasvim sigurno jesu zauzimali i mnogo vise od pola ostrva jednom. 

 

U stvari, zauzimaju i danas ogroman deo, samo se vise ne zovu Velsani :D 

Link to comment

Plus, ljudi ne treba da poistovećuju stanovništvo sa njegovom vladajućom klasom. Ja ne želim da me neko ocenjuje prema nastupima trenutnog psihopate i raznih goveda pre njega.

 

Meni kažeš, pogotovo kad je daleka istorija u pitanju. Još sam hteo na par navrata da se vratim u diskusiju, pogotovo nakon izliva montipajtona u mozak u mlađim danima ali shvatih na vreme koliko bi to bio suludo uzaludan razgovor. Možda i jeste generacijski jaz u pitanju, ali meni je smejurija³ i sama pomisao da mi je, dok sam kao klinac gledao "Mućke" '90-te i mlatio glavom na Clash, prva asocijacija na to valjda trebala biti Knez Pavle i britanski obaveštajci.

Link to comment

Zapravo su Britanci o nama imali vrlo dobro mišljenje, od Prvog svetskog rata do Srebrenice, uprkos Tačerkinom kroatofilstvu (a i to je bilo jer je Srbe videla kao komunjare). Mejdžor, Karington, Rifkind, Herd, kasnije Oven i Portiljo... Teško da je postojala zapadna država koja je imala više stpljenja za naša sranja. Ali, jbg, Srebrenica je sve promenila. Na to se onda nadovezala potreba laburista da grade prekoatlantske koalicije, sranje na Kosovu...

 

Verovatno će simpatije prema Srbima ponovo rasti kako Evropa bude išla više u desno, ali ćemo mi tada biti duboko u švapskom čmaru, bez ikakvih ciljeva, želje, samopouzdanja i plana šta da radimo sa sobom, u večitom iščekivanju da se neko poglavlje otvori ili zatvori... 

Link to comment

Verovatno će simpatije prema Srbima ponovo rasti kako Evropa bude išla više u desno, ali ćemo mi tada biti duboko u švapskom čmaru, bez ikakvih ciljeva, želje, samopouzdanja i plana šta da radimo sa sobom, u večitom iščekivanju da se neko poglavlje otvori ili zatvori... 

 

 

Pitanje je. Možda prosto desnica okrene protiv svih nižih vrsta, dakle i migranata/izbeglica, muslimana državljana ali i Istočnoevropljana en general, pa Srbi ostanu s one strane simpatija.

Link to comment

Verovatno će simpatije prema Srbima ponovo rasti kako Evropa bude išla više u desno, ali ćemo mi tada biti duboko u švapskom čmaru, bez ikakvih ciljeva, želje, samopouzdanja i plana šta da radimo sa sobom, u večitom iščekivanju da se neko poglavlje otvori ili zatvori... 

 

Establišmenta ili običnog avridž Džoa na ulici? Što se establišmenta tiče, naša sudbina kod svih zapadnih establišmentova™ je verovatno bila zapečaćena vezivanjem Miloševića uz raspadali SSSR, od tada bi bilo potrebno 10-15 godina najboljeg post-2000 PR-a i mudrog vođenja inostrane politike, dok smo mi svakom godinom od te 1990-te uz mali brejk od par godina nakon 2000-te činili sve što možemo pa i iznad maksimuma da samo unazadimo naše stanje. A dok smo mi unazađivali taj nivo 10 ili 15 godina, svi naši, hm, "regionalni konkurenti" su unapređivali svoje pozicije, alijanse i veze. I uglavnom se prosečni Pera mršti na to, jer oni valjda time "igraju nekako prljavo", a mi ne.

 

"Simpatije" prema Srbima, po nekom mom mišljenju, u širini pučanstva ne postoje, pozitivne ili negativne. Em što nemaju pojma tačno ko smo od svih istočnoevropljana (ne baš na američkom nivou, ali opet nemaju), ali i oni koji znaju za nas otprilike misle "hmm da, tamo je tokom devedesetih bilo nekog sranja, Srbi su jedni, neki od njih". Da, naravno da postoji deo ljudi koji tačno pamti i opsadu Sarajeva i Srebrenicu i Kosovo, ali ja sam spreman da se opkladim da takvi nisu ni blizu bilo kakve većine. Ono što je nama jako teško da shvatimo jer smo mi svi preživeli sve to a i živećemo sa posledicama narednih 100 godina je da je to drugim ljudima već daleka istorija, i da postoji distanca od 15-20 godina. Meni je malo smešno misliti da prosečni Englez na ulici ume da razluči između 6 balkanskih i 20 istočnoevropskih plemena koji mu svako zvuče smešno i strano koliko i nama kineska imena.

 

Ne znam koliko puta sam se ubeđivao sa prijateljima iz Srbije koji tvrde da u finalu Vimbldona Federer-Đoković ljudi navijaju protiv Đokovića jer je Srbin i jer nas ne vole a ne za Federera. Jbt kad su igrali Mari i Federer u finalu, pola Vimbldona je navijalo za Federera (samo sad čekam nekog mudraca da kaže da je to zato jer je Mari Škot). To nije ništa drugo nego to uvreženo mišljenje u dobrom delu populacije koja pojmi vladajuće klase a i celokupne populacije određenih država kao kolektivni borgovski hajv-majnd koji misli unisono, i ima predstavu o lukavom Englezu koji živi da nas sjebe gde god stigne. Otprilike nivo komentara čitalaca na Blicu koji "znaju" da je to zato jer je major Vojislav Tankosić išamarao Čerčila.

Link to comment

Meni kažeš, pogotovo kad je daleka istorija u pitanju. Još sam hteo na par navrata da se vratim u diskusiju, pogotovo nakon izliva montipajtona u mozak u mlađim danima ali shvatih na vreme koliko bi to bio suludo uzaludan razgovor. Možda i jeste generacijski jaz u pitanju, ali meni je smejurija³ i sama pomisao da mi je, dok sam kao klinac gledao "Mućke" '90-te i mlatio glavom na Clash, prva asocijacija na to valjda trebala biti Knez Pavle i britanski obaveštajci.

 

Jeste generacijski jaz, a suština priče nije u "mućkama" već u činjenici da se, iz neke moje vizure, na njih gleda sa nekakvim simpatijama u tom političkom smislu baš u tim generacijama, jer im u Evropi nema ravnih, prvo Brits pa onda deset mesta prazno pa onda niko. Što svakako mora da ima implikacije i na sutrašnje traženje partnerprotektora i spoljnopolitičke odnose, a vi ste, dame i gospodo, ljudi čijih pet minuta upravo dolazi i koji će u narednih 10-15 godina voditi ovu državu. Zato sam i pit'o, ko pita taj ne skita.

 

Ne mora ništa da znači, ali jeste (između ostalog) nekakav indikator.

Link to comment

Jeste generacijski jaz, a suština priče nije u "mućkama" već u činjenici da se, iz neke moje vizure, na njih gleda sa nekakvim simpatijama u tom političkom smislu baš u tim generacijama, jer im u Evropi nema ravnih, prvo Brits pa onda deset mesta prazno pa onda niko.

 

Sa tvojom vizurom ne mogu da se ubeđujem jer moj ekvivalent nje ne postoji. Zapravo, suviše mi je koncepcijski potpuno strano na nekom osnovnom nivou rangiranje evropskih država, tj njihovih vladajućih klasa po bilo kakvim simpatijama. Kako se to tačno radi? Kako može tačno da se napravi amalgam Tačerke, Hitha, Mejdžora, Blera, i Kamerona i kao takav vrednuje prema ekvivalentu zbira Miterana, Sarkozija i Širaka? Ne zezam se, ozbiljno pitam, mada to meni liči na neku veliku FRP igru inače ne mogu da zamislim uopšte kako to funkcioniše.

 

Takođe, zar ne bi ta tvoja vizura značila da u toj generaciji postoje valjda neke velike simpatije za Tonija Blera?

Link to comment

^^Nemoj da si lud. Niko nece voditi drzavu. Ljudi koji se ovde hvataju politike u ovom vremenu (a i za druga nije totalno razlicito, doduse jeste malo, samo malo) hvataju se da bi uzeli pare, sigurno ne da (niti oni koji bi da) prozivljavaju neke decacke simpatije. Politiku ovde vode samo dve generacije. Generacija lopova i generacija ludaka. Dobro je kad lopovi pobede.

Edited by MancMellow
Link to comment

Mislim na običan svet. Za establišment smo nebitini, sve i da imamo neku ideju šta da radimo da poboljšamo svoju poziciju. Takođe, laburisti su veoma ponosni na svoju misiju oslobađanja Kosova, i uz baronesu Helić koja truje torijevce, uglavnom ćemo biti na ledu, u najboljem slučaju. To nije bilo tako ni za Miloševića, pomenuo sam simpatije koje su posebno torijevci gajili prema Srbima. Srebrenica je stvari preokrenula a Kosovo zapečatilo.

 

Situacija je nešto bolja kod običnih ljudi. Zvuči možda čudno ali kod Britanaca postoji živo istorijsko pamćenje, makar je tako kod ljudi koje ja znam. Britanci znaju protiv koga su ratovali a ko su im bili saveznici. To posebno važi za obrazovan svet i za torijevce. 

Link to comment

Jeste generacijski jaz, a suština priče nije u "mućkama" već u činjenici da se, iz neke moje vizure, na njih gleda sa nekakvim simpatijama u tom političkom smislu baš u tim generacijama, jer im u Evropi nema ravnih, prvo Brits pa onda deset mesta prazno pa onda niko. Što svakako mora da ima implikacije i na sutrašnje traženje partnerprotektora i spoljnopolitičke odnose, a vi ste, dame i gospodo, ljudi čijih pet minuta upravo dolazi i koji će u narednih 10-15 godina voditi ovu državu. Zato sam i pit'o, ko pita taj ne skita.

 

Državu će i u narednih 10-15 godina voditi nepismena ekipa koja Englesku ne bi znala da pokaže na mapi, a na TVu nije stigla dalje od nekih lošijih nastavaka Žikine dinastije. Nemaj brige.

Link to comment

Jeste generacijski jaz, a suština priče nije u "mućkama" već u činjenici da se, iz neke moje vizure, na njih gleda sa nekakvim simpatijama u tom političkom smislu baš u tim generacijama, jer im u Evropi nema ravnih, prvo Brits pa onda deset mesta prazno pa onda niko. Što svakako mora da ima implikacije i na sutrašnje traženje partnerprotektora i spoljnopolitičke odnose, a vi ste, dame i gospodo, ljudi čijih pet minuta upravo dolazi i koji će u narednih 10-15 godina voditi ovu državu. Zato sam i pit'o, ko pita taj ne skita.

 

Ne mora ništa da znači, ali jeste (između ostalog) nekakav indikator.

 

Sti lood? Kad bi ti napisao ko ovde radi za Engleze, odmah bi prestao da se brineš.

Link to comment

Državu će i u narednih 10-15 godina voditi nepismena ekipa koja Englesku ne bi znala da pokaže na mapi, a na TVu nije stigla dalje od nekih lošijih nastavaka Žikine dinastije. Nemaj brige.

 

Premijer je prodavao čavle u Londonu, molim lepo.  :fantom:

Link to comment

Sa tvojom vizurom ne mogu da se ubeđujem jer moj ekvivalent nje ne postoji. Zapravo, suviše mi je koncepcijski potpuno strano na nekom osnovnom nivou rangiranje evropskih država, tj njihovih vladajućih klasa po bilo kakvim simpatijama. Kako se to tačno radi? Kako može tačno da se napravi amalgam Tačerke, Hitha, Mejdžora, Blera, i Kamerona i kao takav vrednuje prema ekvivalentu zbira Miterana, Sarkozija i Širaka? Ne zezam se, ozbiljno pitam, mada to meni liči na neku veliku FRP igru inače ne mogu da zamislim uopšte kako to funkcioniše.

 

Takođe, zar ne bi ta tvoja vizura značila da u toj generaciji postoje valjda neke velike simpatije za Tonija Blera?

 

Što bi se to vezivalo za pojedinačne ljude uopšte, ne razumem? Povežeš viševekovno srpsko inaćenje i britansku potrebu da s vremena na vreme izigravaju evropsku silu i kontriraju Nemcima, što veoma mudro odrade tako što im ga uvale u interes™. Srpsko partnerstvo sa Britancima je oduvek bilo slučajno, onda kad se njima namesti.

 

A to kako se rangiraju, neam pojma, po ličnim simpatijama i usvojenim stavovima valjda. Ja pitah samo zato što mi zaličilo da postoji obrazac™ u jednom delu populacije.

 

^^Nemoj da si lud. Niko nece voditi drzavu. Ljudi koji se ovde hvataju politike u ovom vremenu (a i za druga nije totalno razlicito, doduse jeste malo, samo malo) hvataju se da bi uzeli pare, sigurno ne da (niti oni koji bi da) prozivljavaju neke decacke simpatije. Politiku ovde vode samo dve generacije. Generacija lopova i generacija ludaka. Dobro je kad lopovi pobede.

 

A daaaj jbt, sama će da se vodi ili će postojeći da sede doveka. Država, najuže definisana, ima 30.000 ljudi bez vojske i policije u sebi. Od portira do diplomata.

Link to comment
×
×
  • Create New...