Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Pa to, pretpostavio sam da ima nešto što je dominiralo u tim nekim godinama formiranja, a da je iz njihove kuhinje.

Link to comment

BTW. Može li mi neko od urbanih beogračića iz generacije X što su prvi seks imali u doba Ante Markovića objasniti oduševljenje i bolećivost spram Londona i ostrva u toj društvenoj grupi? Čisto kao sociološki fenomen, pošto sam ga primetio kod par primeraka te vrste, pa stekao utisak da je opšteraširena pojava.

 

konkurencija britosima u Evropi je mrsava do nikakva. 

Link to comment

Pfff, tough love.

 

Nije poenta u konkurenciji, mi milenijalsi što smo prvi seks imali u Godinama Raspleta smo se oduvek ložili na Amer'ku, ali nas je kučka u nezgodno vreme ujela za srce, te je tu ljubavi bio kraj.

 

Vi vašu nikako da prežalite, iako vas i dalje vrti oko prsta kako ona hoće.

Link to comment

ja sam do pre par nedelja bio prilicno opusten, mislio sam nema sanse da leave pobedi. sad mi se vec cini da ce biti tesno ali sam i dalje optimista. u principu je tesno u engleskoj ali bih rekao da ostatak uk-a generalno nije za izlazak. slusao sam pre neki dan na radiju izvestaj iz irske. severnim ircima nije drago da im neko opet dize granice sa irskom a tesko da se to ne bi desilo ako bi izasli jer je u tom slucaju granica sa irskom spoljna eu granica. zejeban momenat. skotska slusa snp tako da je i tu manje-vise sigurno. vels isto naginje eu. bitka se vodi na jugu. 

Link to comment

@Manč

 

A iiiima.

Nije to samo kulturni uticaj, to je ceo set usvojenih civilizacijskih vrednosti, bukvalno mentalni sklop, što nemož' da prođe bez refleksije na političke stavove. Obaška i jaka emigracija ka tamo upravo u narečenoj socijalnoj grupaciji, s početkom raspada pokojne države.

 

Ja recimo, kad pomislim na njih, prvo što mi padne na pamet je da je Knez Pavle 1939. godine naredio ODZu da ne prati njihove agente po zemlji. I onda kaazzaaaa!

 

Ološ.

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

@Manč

 

A iiiima.

Nije to samo kulturni uticaj, to je ceo set usvojenih civilizacijskih vrednosti, bukvalno mentalni sklop, što nemož' da prođe bez refleksije na političke stavove. Obaška i jaka emigracija ka tamo upravo u narečenoj socijalnoj grupaciji, s početkom raspada pokojne države.

 

Ja recimo, kad pomislim na njih, prvo što mi padne na pamet je da je Knez Pavle 1939. godine naredio ODZu da ne prati njihove agente po zemlji. I onda kaazzaaaa!

 

Ološ.

 

Pa ne moze, al to nema veze sa konkretnom zemljom onda vise, nego sa tim vrednostima. A ko da su nesto bitno drugacije i "amricke". 

 

A ovaj drugi bold - jbg, x,y,z. Kake veze ima Bobby Robson sa knezom Pavlom? Ili Prodigy? To sto pricas, to nema veze ni sa cim.

Link to comment

ja sam do pre par nedelja bio prilicno opusten, mislio sam nema sanse da leave pobedi. sad mi se vec cini da ce biti tesno ali sam i dalje optimista. u principu je tesno u engleskoj ali bih rekao da ostatak uk-a generalno nije za izlazak. slusao sam pre neki dan na radiju izvestaj iz irske. severnim ircima nije drago da im neko opet dize granice sa irskom a tesko da se to ne bi desilo ako bi izasli jer je u tom slucaju granica sa irskom spoljna eu granica. zejeban momenat. skotska slusa snp tako da je i tu manje-vise sigurno. vels isto naginje eu. bitka se vodi na jugu. 

 

jbg, krajisnici

Link to comment

Pa ne moze, al to nema veze sa konkretnom zemljom onda vise, nego sa tim vrednostima. A ko da su nesto bitno drugacije i "amricke".

 

A ovaj drugi bold - jbg, x,y,z. Kake veze ima Bobby Robson sa knezom Pavlom? Ili Prodigy? To sto pricas, to nema veze ni sa cim.

konkurencija britosima u Evropi je mrsava do nikakva.

 

OK, neka bude da nema :)

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

Nisam siguran za Wales, meni se cini da preovladjuje misljenje da treba napustiti EU...Obrazlozenja idu od "da vidimo sta ce da se desi", pa do precutkivanja zbog toga sto ne zele da mi kazu u lice sta misle o najezdi EU imigranata...A verovatno misle ono cime ih mediji bombarduju svaki dan, u fazonu "u 2015. godini 800.000 EU imigranata uslo u UK, jos dva puta toliko neregistrovano..."

Licno mislim da ce da bude tesno, sto rece neko gore...

Link to comment

Mozda i tu zavisi od regiona (u kom si kraju?) U mom komsiluku, Powys, ja ne sticem takav utisak.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Britanija se oko Balkana pita koliko i za kineski svemirski program. Zna se čiji je Balkan zabran.

 

nazalost

 

ja bi realno radije Her Royal Majesty nego Die Beste

Link to comment

Samo onaj ko je i sam bio okupiran može da razume teret okupacije :fantom:

 

A od neintegrisanih smo u povijesti redovno dobijali cvetka, pa ne razumem otkud taj mazohizam, sem eto izliva montipajtona u mozak u mlađim danima.

Link to comment

nazalost

 

ja bi realno radije Her Royal Majesty nego Die Beste

 

+1000

 

Samo onaj ko je i sam bio okupiran može da razume teret okupacije :fantom:

 

A od neintegrisanih smo u povijesti redovno dobijali cvetka, pa ne razumem otkud taj mazohizam, sem eto izliva montipajtona u mozak u mlađim danima.

 

Ah, naravno, neko nas je zajebo...

 

Najgore što nekome može da se desi je da bude pod nemačkom kontrolom. Čak su i Poljaci, Česi i Hrvati to shvatili pa beže pod američke skute. Mi, naravno, kasneći 20 godina, se trpamo jebenim Švabama.

Link to comment

Samo onaj ko je i sam bio okupiran može da razume teret okupacije :fantom:

 

A od neintegrisanih smo u povijesti redovno dobijali cvetka, pa ne razumem otkud taj mazohizam, sem eto izliva montipajtona u mozak u mlađim danima.

 

Cekaj brate, ako smo od Britanca redovno dobijali cvetka, sta smo onda dobijali od Nemaca redovno? Bukake?

 

Da se razumemo, ja bi najradije da se za nas region ne pita niko osim nas samih, ali ako moram da biram spoljasnjeg regionalnog hegemona, Nemci su negde otprilike na poslednjem mestu

Link to comment
×
×
  • Create New...