Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ma i Kurta i Murta se udruzili proti Korbina.

 

Problem je, zapravo, sto Korbin jedino govori o politici dok ostali govore o vlasti. 

Napadi na Korbina nisu vezani za njegove policies, vec zato sto se time ne dobija vlast.

No, catch 22 je kako do dodjes do vlasti ako samo o njoj govoris, ceo narativ je takav, pa se tu potpuno izgubi autenticnost.

I tu je taj problem koji se vrti jos od Blera.

Link to comment

To i meni upalo u oko. Preko svih "brodšitova" cela priča o tome šta da uradimo da budu za nas. Pa, ono, čekaj, niste vi fudbalski klub pa da privlačite klince ovakvom ili onakvom igrom ili pojačanjem/poslabljenjem :D

 

 

 

Napadi na Korbina nisu vezani za njegove policies, vec zato sto se time ne dobija vlast.

 

a da, i ovo. naravno da nisu vezane za policies, zato što bi napadima na te policies, boreći se za marginalne izgubili pola hard-core glasača.

Edited by MancMellow
Link to comment

I, sad, Margaret Beket kaze, zeznula sam se sto sam mu dala podrsku.

 

Kao, da nema Korbina sve bi bilo bajno. Kao da neocekivana podrska Korbinu nije simptom i kadrovskog sivila i bezidejnosti u poredjenju sa Zelenima, SNPom i naravno Torries koji izgledaju kao Akademija Nauka u smislu generisanja ideja u odnosu na Labour.

 

Realno, LAB bi dupe dali da imaju nekoga kao Caroline Lucas u svojim redovima.

Edited by Budja
Link to comment

Da jbt, otkud sad Corbyn? A nije u partiji ni jedno četres godina :D (mislim, ne znam, nisam proveravao, ali po godini proizvodnje ne bi me čudilo da je bio član pre nego što su se ovi i rodili)

Edited by MancMellow
Link to comment

Pa nije labour party jugoslavija pa da je uništi jedan čovek

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

levica vec dugo nema za koga da glasa osim za zelene ali u ovom sistemu zeleni nemaju bas sanse osim na lokalu. malo su se ljudi ponadali kad je miliband obecavao otklon od blerista pa clanstvo glasalo za njega nadajuci se da ce povesti partiju iz centra ulevo ali jebiga. sad se evo opet uzdaju u corbyna, koliko opravdano, to niko trenutno ne zna.

 

nisam bas siguran da bi laburisti bili na vecem gubitku kad bi napravili rez, odjebali blerovu ekipu i prestali da se uvlace sitiju u gujscu. cenim da nije lose vreme za to. kameron zateze na svim poljima, smesi nam se i povecanje kamata, kaze carney kako sad izgleda krenuce od kraja godine tako da ni ova ljubav glasaca prema konzervativcima nece dugo trajati. mozda corbyn u ovom trenutku i nije tako losa ideja, eno snp je zivi dokaz da levica moze biti i te kako uspesna. jos ako razjure trenutnu vrhusku, mozda imaju sanse da dobiju vise glasova nego sto ce izgubiti. jebiga, ko ne reskira, ne profitira. ako nastave ovako, nemaju ama bas nikakve sanse. ne mogu pobediti torijevce na njihovom terenu u njihovoj igri. 

Link to comment

meni je corbyn super. nidje problem. ali razni znalci, politicki analiticari itd. tvrde da ce laburisti da propadnu ako krenu iz centra ulevo. pa im se iz meni nepoznatog razloga veruje na rec. kao da sad dobro stoje s glasacima pa bi bila steta da talasaju. 

Link to comment

Hamlete, jedan čovek ne može uništiti, ali Labour je odavno na samrti. Ona farsa gde ih je samo 40ak glasalo protiv na prvom citanju, protiv kresanja benefita ih je dokrajčilo. A i način biranja lidera je debilan. Previše uticaja daje sindikatima, kao da im nije bilo dosta iskustvo sa Milibandom. Corbyn je kao Sanders u Americi, ali takvi likovi ne pobedjuju na izborima.

Link to comment

Pitam zato sto ne poznajem scenu, a paralelno pratim jedan britanski forum gde se sprdaju sa Corbynom, a forumasi uglavnom nisu hard core desnicari. Nije mi jasno da li je to zato sto je covek mozda klovn, tj. ne veruju mu da bi u slucaju dolaska na vlast probao da implementira svoje ideje ili je mozda dominantno shvatanje da levicarske ideje nemaju smisla, te ih ne treba ni uzimati u razmatranje.

 

Neke od stvari koje sam citirao su diskutabilne (living wage, visi porezi), ali nisu takve da bih ih a priori odbacio pre nego sto cujem argumente. Zato me iznenadio opsti konsenzus da jer Corbyn los izbor. Tek im pomak u levo ne bih zamerio, laburisti nemaju izbora osim da pobegnu iz spektra kojim dominiraju snalazljivije svinje zivotinje.

ne mozda bas nemaju smisla nego se veruje da su levicarske ideje ekstremne i neostvarive, takoreci utopija. zato je toni ben dok je bio aktivni politicar bio skrajnut i smejalo mu se onoliko pa mu je naglo porastao ugled kad je prestao da se aktivno bavi politikom. livingston (red ken) isti slucaj. zajebavalo ga onoliko, gurali ga u stranu, cak je, kad se kandidovao za gradonacelnika izbacen iz partije, bila frka, toliko nisu verovali da moze doci na vlast, pa kad je izglasan vratilo ga u partiju. sad je na red dosao corbyn. 

Link to comment

Corbyn nije nista veća garancija katastrofe od bar dva ostala kandidata. Niko živ ne zna kako će izgledati izborni teren 2020-te. 

Link to comment

Sta je problem sa Corbynom? Ovo sto pise na Wikipediji zvuci sasvim dobro:

 

Old school soc-dem.

Stampanje para za infrastrukturne projekte, drzavna razvojna banka...

Link to comment

Hamlete, jedan čovek ne može uništiti, ali Labour je odavno na samrti. Ona farsa gde ih je samo 40ak glasalo protiv na prvom citanju, protiv kresanja benefita ih je dokrajčilo. A i način biranja lidera je debilan. Previše uticaja daje sindikatima, kao da im nije bilo dosta iskustvo sa Milibandom. Corbyn je kao Sanders u Americi, ali takvi likovi ne pobedjuju na izborima.

 

Docim su Burnam, Kuper i Kendal dokazani election winner-i.

Link to comment

Nisu Budjo, Ne postoji niti jedna harizmatična ličnost, ni na vidiku, sa realističnim idejama u Labouru. Zato i kažem da su gotovi.

Edited by dragance
Link to comment

Brate, sledeći izbori su 2020. Do tada, ko živ, ko mrtav. Šta se dešavalo sa konzervativcima od 97 pa dugo, dugo...

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment
×
×
  • Create New...