Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Како је то замислио?

 

ОК, почиње кампања за вођу лабуриста. По овоме што прича, Умуна је на центру. Ко ће представљати левицу?

Link to comment

Ne znam. Posle ovoga će stranačka levica biti u defanzivi. Ono, daleko od toga da je Milliband vodio neku ne znam kakvu levičarsku kampanju, ali...

 

Mislim, mora se uzeti u obzir i da posle 5 godina van vlasti treba od nečega i finansirati stranački život. 

 

No, napisah u jednoj priv. poruci: ceo biznis establišment se nameračio na Milibanda, vidi se po medijima. Sa tim se teško živi...

Link to comment

Well, videcemo, po onome sto pisu moji poznanici i po recima Tereze Mej, jedne od prvih mera su one koje su LibDems zastavljali:

- dalje smanjenje disability benefits

- slobodniji surveillance program

 

Umunin drugi pasus je ok, prvi je vague.

 

Bler sere oko Skotske. Jerbo, sada se vidi da postoje drugacije vrednosti medijalnog glasaca severno i juzno od Hadrijanovog zida. I tu je Polin Tojnbi u pravu: kako ces istu poruku prodati severu i jugu sa tako razlicitim vernostima?

Cini se da je SNP here to stay.

 

 

 

I sa te strane se vidi da laburisti nemaju odgovor: ili uopsteno serendanje a la Bler ili ideja da su, eto, izbori izgubljeni jos pre dve godine. Nece da bude.

Izbori sa ovakvim rezultatom su u direktnoj vezi sa referendumom i strasnim taktickim greskama laburista u poslednjih godinu dana, a manje u vezi sa centar-levica pricom.

Link to comment

Well, videcemo, po onome sto pisu moji poznanici i po recima Tereze Mej, jedne od prvih mera su one koje su LibDems zastavljali:

- dalje smanjenje disability benefits

- slobodniji surveillance program

 

Umunin drugi pasus je ok, prvi je vague.

 

Bler sere oko Skotske. Jerbo, sada se vidi da postoje drugacije vrednosti medijalnog glasaca severno i juzno od Hadrijanovog zida. I tu je Polin Tojnbi u pravu: kako ces istu poruku prodati severu i jugu sa tako razlicitim vernostima?

Cini se da je SNP here to stay.

 

 

 

I sa te strane se vidi da laburisti nemaju odgovor: ili uopsteno serendanje a la Bler ili ideja da su, eto, izbori izgubljeni jos pre dve godine. Nece da bude.

Izbori sa ovakvim rezultatom su u direktnoj vezi sa referendumom i strasnim taktickim greskama laburista u poslednjih godinu dana, a manje u vezi sa centar-levica pricom.

 

Pa dobro, to je bilo, pitanje je sta dalje. Naravno da je SNP here to stay. Ali nije pitanje kako ih oterati sa političke scene jer je to sada nemoguće, pitanje je kako izboriti 15-20 poslanika u Škotskoj. 

Link to comment

https://home.bt.com/news/uk-news/campaigners-hold-anti-tory-protests-11363980223705 

 

http://www.standard.co.uk/news/politics/whitehall-protest-antiausterity-activists-march-on-downing-street-after-tory-election-victory-10238666.html 

 

 

danas demonstracije, vrlo sturo ispraceno u medijima. malo je neobicna situacija, nisu britanci skloni tome da se bune na ulicama posle izbora. 

 

TOTALLYAWE.png

 

pa, mozda se bar muzika i tv serije poprave  :fantom:

Edited by MancMellow
Link to comment

 

Mr Cameron must recognise that the result in Scotland means it cannot be business as usual – his government must listen and cooperate: anything else would be to defy the democratic will of the people of Scotland.

There are huge issues and challenges ahead – not least the looming question of the UK and Scotland’s place in Europe. A key requirement of the prime minister’s in-out referendum should be a “double-lock” requiring the assent of all four UK home nations before any withdrawal from the EU, and that is a condition I reiterate today.

 

Sturgeon - Guardian

 

Poceli da stizu zahtevi, vidim.

 

Isto Sturgeon, ali u Telegrafu

 

 

I think it is likely, given that Labour are entering a period of introspection and questioning their very purpose in life, the SNP is going to be the principle opposition to the Conservatives,” Ms Sturgeon said.

We will seek to build alliances with others and we will seek to make sure that those issues that we put at the heart of the campaign go to the heart of the Westminster agenda.”

I think Scotland will become an independent country one day. He said he thinks it will be in his lifetime. I hope that’s the case,” Ms Sturgeon said.

 

Pa vi sad saradjujte  :lolol:

kao i divan tekst iz Politike Ekspresiste novine

 

 

If the Union did come to an end, it would be a tragedy, especially for the Scots. But it will be easier to avoid such an outcome if the Scots realise that the are strict limits on the average Englishman's susceptibility to blackmail, financial or emotional.
Edited by MancMellow
Link to comment

Au, vosi gori od Tadica i belolisticara.

 

 

 

Alan Sugar is quitting Labour, denouncing the party’s perceived shift to the left in the runup to last week’s general election, as two potential leadership candidate

 

 

 

David Miliband launches stinging attack on brother Ed’s election campaign

Former foreign secretary rules himself out of Labour leadership race as he says voters delivered clear verdict on failure to embrace ‘aspiration and inclusion’

 

Jebo ih Bler-Braun podela. 

Jebala ih aspiracija.

Jebao ih Tristam Hunt sa paternalistickim "John Lewis/Waitrose aspirational voters."

 

 

Ne vodi se politika tako sto se za 3% centralnih glasaca zrtvuje potencijalnih 3% sa leve strane koji ce glasati za zelene, next time.

Link to comment

S tim u vezi, Zeleni su dali predlog da sledeći put izađu na izbore nešto kao Demokratska Opozicija Engleske, da se ne bi rasipali glasovi :D Da se unapred dogovore ko će gde da bude kandidat i onda da svi glasaju za njega. Prvo sam se smejao imajući u vidu o kojoj zemlji pričamo, a onda bi u fazonu...ovo je toliko šašavo da možda i može da uspe, ko zna...mada naravno to se nikad neće desiti

 

Ovo oko 3%. Pa ne znam. Zato što, ako bi tvoja računica bila tačna - pošto ja mislim da na centru mogu da uzmu i više - jeste da gube 3% na jednom kraju, ali to uglavnom ne ide nikome ko može da im otme seat, dok bi ovih 3% s druge strane mogli da idu direkt na štetu konzervativaca. Njihova ideja, naravno, je da uzmu i jedne i druge, što će biti možda moguće samo ako Tories svetski zabrljaju u narednih 5 godina. 

 

Johnny Bravo™ je totalno bez veze lik. Kao prvo, čovek je promašio stranku. Kao drugo, i prilično razočaravajuće - milion puta se izblamirao, par puta čak na temama iz "struke".  

 

I, naravno, Cameron pomera referendum u 2016-tu. Shvatio je da će otherwise cela zemlja biti u neprekidnoj kampanji 5 godina. Šta li će da ispregovara sa Merkel i Hollandeom živo me zanima... Tipujem na maksimum skidanja onoga da se momentalno može tražiti socijalna zaštita. Ali biće tu stvari i za buduće članove kako sam čitao pre nekog vremena. Tipa da nema slobodnog kretanja radne snage dok GDP per capita ne dostigne neki procenat prosečnog u EU, samo čekajte  ^_^ Taman da podrška u Srbiji padne negde na 19%

Edited by MancMellow
Link to comment

S tim u vezi, Zeleni su dali predlog da sledeći put izađu na izbore nešto kao Demokratska Opozicija Engleske, da se ne bi rasipali glasovi :D Da se unapred dogovore ko će gde da bude kandidat i onda da svi glasaju za njega. Prvo sam se smejao imajući u vidu o kojoj zemlji pričamo, a onda bi u fazonu...ovo je toliko šašavo da možda i može da uspe, ko zna...mada naravno to se nikad neće desiti

 

 

Ко би ту ишао? Лабуристи + зелени? Има смисла, тих 3-4% које су повукли Зелени би много значило у огромном броју изборних јединица где је било тесно. Могли би да се огребу за неких 20-так посланика. Како се уопште третирају коалиције у УК?

Link to comment

Ко би ту ишао? Лабуристи + зелени? Има смисла, тих 3-4% које су повукли Зелени би много значило у огромном броју изборних јединица где је било тесно. Могли би да се огребу за неких 20-так посланика. Како се уопште третирају коалиције у УК?

 

Bila je Lib-SDP koalicija 1983. Dakle, moze.

 

Ne bi bila formalna, nego tamo gde su Lab nema zelenih i obratno.

 

Kalkulaciju malo jebe to sto su zeleni jako upravo protiv LAB (Bristol, Norvic) a ne protiv konzervi. Dakle, LAB bi trebalo da kazu evo vam sigurna mesta zarad vasih 3% u nekim marginals sto moze, ali i ne mora da upali.

 

LAB-LD koalicija ima mnogo vise birackog potencijala na jugu.

Link to comment

Ja mislim, da ne proveravam sada, da su mislili i na LD. 

 

Moje misljenje onako na drugu loptu je da bi to imalo sanse da upali. 

 

Zasto se sve vreme prica o vecini od 12 poslanika, kad Tory imaju 331, a vecina je 323?

Edited by MancMellow
Link to comment
×
×
  • Create New...