Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

jesi mi sad lupio krose desnicom ili izjavio ljubav?duduk sam za role playing. ali obecavam da cu 25. decembra poceti da citam. tad prestaju sve muke na neko vreme. a i laksi je od kinga, 640 prema 1040.taj. amazon.com.trolic: nedavno smo racunali (vise mozgova, pa je matematika uspesnija). cak i sa eventualnim haracem poste/carine, ispadne bar par stotina dinara jeftinije nego u ovdasnjim knjizarama. posebno kada su nove knjige u pitanju, em amazon smanjuje cenu hcovima, em ako je dobra (tezinska i vrednosna) kombinatorika, sigurno bude jeftinije. a stize bez problema -- od 2001 naovamo, dva paketa nisu stigla, za oba vracena lova.
faaaalaaaaaa...
Link to comment

sad sam malo gledao knjige u bordersu:novi Pynchon, po koricam mirise na neku surfersku literaturu zatim Krakauerova knjiga o Patu Tillmanu, to je onaj NFL igrac sto se javio da ide u rat gde su ga roknuli prijateljskom vatrom, Bowieva nova biografija....

Link to comment

eugen di kresenco.predsokratovci.napolitanski zajebant i kurvin sin!1 zajebant!1 mediteransko kopile!malo sam pivolok.izvinjavam se!!!al nije los ovaj kurvin sin

Edited by bradilko
Link to comment

Taj De Krešenco je lud kao strujčina. Mada je najbolja antika, predsokratovci i posle Sokrata. Ne znam koliko su sve te budalaštine proverene, a koliko rekla-kazala, ali je mega zanimljivo. Ja to studentima na prvoj dajem.

Edited by Buck Naked
Link to comment
Možda sam ovu knjigu spominjalasgk48m.png
Nešto izvandredno. Ae nek još neko pročita ovo, da cokćemo zajedno. :blush:
ja malo pijanko pa ko cika fokner nepismen itd
malo sam pivolok.izvinjavam se!!!
:lol: bradilko, ovaj ptf izvuče svu poročnost iz tebe?
Link to comment

Boris Akunjin: Brojanice od žadaPravih detektivskih old skul ostvarenja nikad dosta!Iako se računa u 11. (i, šmrc, završni) deo sage o Erastu Fandorinu, nije roman koji se hronološki nastavlja na prethodne, već je zbirka priča koje su se odigravale paralelno sa pustolovinama prikazanim u romanima. Deluje kao zbirka nacrta za neke buduće romane koji nisu imali priliku da se razvijaju i ostali su samo na skici. Pročitala sam ih tek nekoliko i moram reći da mnogo više volim romane. Ovde se sve prebrzo završi- taman se uživim u priču, kad ono kraj. To bi bila jedina zamerka, jer su i junaci i zapleti i raspleti i stil izuzetni. Vreme je odlično oslikano u romanima: devetnaesti vek, tj. sam njegov kraj u svoj svojoj raškoši, optimizmu i veri u napredak i razvoj civilizacije, pa se ta atmosfera preliva i na ove priče*. Ima dosta fotografija iz tog perioda koje su remek dela za sebe.Jedva čekam da dođem do priče u kojoj Erast Petrovič i Šerlok Holms tragaju za Arsenom Lupenom. cool.gif Jedino, mislim da ko nije čitao romane ne može uživati ni u ovoj zbirci vankulisnih dešavanja.*

Na početku prve knjige stoji:U spomen na devetnaesto stoleće, kada je književnost bila velika, vera u napredak beskrajna, a zločini vršeni i otkrivani otmeno i sa stilom.

Link to comment
meni zao i sto akunjinova pelagija postoji u samo tri boje :(
Da, Pelagija je lutka jedna. Mada meni treći, Crveni, čini mi se, deo nije pasovao kao prva dva. Ali mislim da će se nastaviti. Nemam nikakve informacije, samo nagađam.
Link to comment

Moralo me baciti na roditeljski dialup da bih konacno pocela nesto da citam. :blush:The Dome, Kingov- nekih stotinak stranica into it, za sad super, sve ono sto volim kod Kinga: srednji zapad, vukojebina, Isus, vanredna situacija, dajner, lepo se vidi ko je dobar a ko los.Merry Xmas to me :DAko ikada uspem da se ulogujem ponovo- Aleksija, baci utiske o Ekovoj Ruznoci. thnx:)Mada pretpostavljam da je zanimljivo.

Link to comment

@joshua: odlozila na kratko eka, ne bih li se pozabavila nekim neodloznim trilerima.za sada mi izgleda zanimljivo najvise zbog referenci, dosta odlomaka i ilustracija - teasera za ozbiljnije posvecivanje ruznoci.

Link to comment

Elem, pre jedno mesec dana Vuk Drašković beše davio po novinama i TV-u o svom novom romanu "Dr Aron" i ja ispričah gospođi dare legendarnu priču u Ludom Vesku tj. prof. Veselinu Saviću psihijatru koga je davno pominjala Cher Fidel u svojim minijaturama na topicima foruma B92...Tu ti ja zainteresovah dragu mi gospođu i ona me zamoli, da u mojim pohodima na fantastiku, pazarim njoj Draškovića, a starijoj ćeri nekog Haleda Hoseinija...I tako i bi...Radoznao i alav po prirodi, uzeh ja prvo Draškovića u šake, iako nisam baš njegov fan, jer od onoga što pročitah, jedino mi se donekle svideo Sudija koga sam čitao kao student... Knjiga je 1100 dindži i lepo ukoričena da liči na nešto staro i vredno, a slova krupna i čitljiva na radost staračkoj dalekovidosti...Prve dve četvrtine knjige su priče, anegdote i dešavanja koja nam je CherFidel davno pokazala u svojim minijaturama, a Danica Drašković, takođe davno objavljivala u feljtonu Srpske Reči. Naravno, likovi imaju druga imena i deo anegdota je pripisan drugim likovima, ali je priča suštinski ista i onako feljtonski dokumentarno, vrlo duhovita i laka za čitanje... Iskreno mi je žao, što je u priči preskočen lik i delo mlađanog Filareta, koji po meni definitivno ne zaslužuje da bude zaobiđen... Međutim religiozni Vuk iz poštovanja prema crkvi preskoči Filareta i njegove jahače...U trećoj četvrtini knjige, pisac i junak mu, već kolko tolko identifikovani sa čitaocem, ulaze u priču starosti, uzaludnosti napora za većim idealima tokom života i propuštenim starim ljubavima, zbog gordosti mladosti im... Elem, sve je to protkano kroz Jerusalemsko hodočašće Dr.Arona, kome je preminula ljubav iz mladosti, sa poslednjom željom da bude sahranjena u Izraelu... Ako ste ljubitelji tog dela istorije, prijaće vam i to hodočašće, ako ne udaviće vas i to je to...U poslednjoj četvrtini knjige lajtmotiv je ljubav... Sudbinska ljubav koja posle 70-tak godina nalazi svoj put, kroz druge, a opet iste ljude... Ne bih dalje, da zainteresovani imaju o čemu da čitaju...Naravno kroz celu priču je protkano prokletstvo sudbine Jugoslavije, komunista i "naših naroda i narodnosti" kroz fragmente ličnih sudbina profesorovih prijatelja i pacijenata... Takođe postoji i fantastično obojeni deo priče koji će nekima možda biti jeftin, a po meni je negde u trouglu Jerotića, Borhesa i Ludog Todora, ako možete zamisliti takvu kombinaciju... Ali meni nije za verovati, jer ja svakakve fantastike čitam, pa mi sve dođe nekako blisko, samo da je čitljivo...I tako... To vam je iz mog ugla... Knjiga je kao što rekoh vrlo čitljiva i brzo je završih...

Edited by dare...
Link to comment
Plakao sam nad tužnom sudbom. Ali, držim te za reč: 25. počinješ, a ja te 26. u podne zovem da razmenimo utiske. :)
pocela sam i da mi nije uletelo par smarackih obaveza, sad bih traktat raspisivala.ali na pola vec tvrdim da je najbolji elroj do sada (bez obzira sto my dark places nosim sa sobom u grob), najbolja recenica do sada (iako bar 50 iz tabloida mogu da izrecitujem u pola noci,) da pridevi i prilozi ne smetaju (iako za white jazz i dalje mislim da je najsavrseniji moderni engleski, cak i po cenu da raskinem sa luciusom dragim) itd.javljam se za par dana.u medjuvremenu nisam odolela da ne sazvacem stotinak strana under the dome.jebote, sto volim kad dignutonosi kriticari moraju da priznaju da je kralj kralj.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...