Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Oću i ja te Gravesove mitove.Možda sam ovu knjigu spominjalasgk48m.pngSranje je kad knjigu koja ti je baš po tematici i svemu apsolutni wub čitaš, čitaš i čitaš, ali nikako s guštom. Kvaka je, mislim, u jednoličnom i anemičnom početku, kad čekaš ka' ozebao sunce da te nešto zaintrigira, a ništa se ne događa. Samo čekaš. I kad priča konačno prerasta u nešto, shvatiš da čitaš jedan sjajan triler, sa fino portretiranim likovima, i obratima tipičnima za špijunske romane par ekselans. Što Stvoriteljeva karta i je.Autor je neki zanimljiv lik. Putovao, živio posvuda, da bi, svojevoljno, postao društveni izopćenik, otišao živjet na Filipine, razočaran u zapadnjački establišment. A dobro.Vidim sad, guglajući, NY Times kaže da je Karta proglašena dostojnom nasljednicom Da Vincijeva koda. Da su knjige živa bića, ova bi se, cijenim, nakon ovoga, osjećala gotovo silovano. Prljavo u svakom slučaju.

Edited by Eidyia
Link to comment
Oću i ja te Gravesove mitove.Možda sam ovu knjigu spominjalasgk48m.pngSranje je kad knjigu koja ti je baš po tematici i svemu apsolutni wub čitaš, čitaš i čitaš, ali nikako s guštom. Kvaka je, mislim, u jednoličnom i anemičnom početku, kad čekaš ka' ozebao sunce da te nešto zaintrigira, a ništa se ne događa. Samo čekaš. I kad priča konačno prerasta u nešto, shvatiš da čitaš jedan sjajan triler, sa fino portretiranim likovima, i obratima tipičnima za špijunske romane par ekselans. Što Stvoriteljeva karta i je.Autor je neki zanimljiv lik. Putovao, živio posvuda, da bi, svojevoljno, postao društveni izopćenik, otišao živjet na Filipine, razočaran u zapadnjački establišment. A dobro.Vidim sad, guglajući, NY Times kaže da je Karta proglašena dostojnom nasljednicom Da Vincijeva koda. Da su knjige živa bića, ova bi se, cijenim, nakon ovoga, osjećala gotovo silovano. Prljavo u svakom slučaju.
ma sve je stvar poriva.meni prijateljica sa klasicnih nauka kaze da joj je gravesovi mithovi 1 smor.verovatno ja to citam kao neku bajku.stigo sam do ahilove smrti.da ne smaram.u pravu si.prvih nekoliko stranica je oo Loord skoro kod svih cenjenih.ja malo pijanko pa ko cika fokner nepismen itd.ma literatura ko muzika prati raspolozenja
Link to comment
mika waltari : sinuh egipcanin.jedan od boljih istorijskih romana.volela bih i "etruscanina", ali nemam :( poz
ladno nikad nisam citao sinuha egipcanina. eto jednog new years resolutiona...
Link to comment
ladno nikad nisam citao sinuha egipcanina. eto jednog new years resolutiona...
Kako je to lepa knjiga, a i dogadja se za vreme vladavine Amenofisa IV, Ehnatona...krvi do kolena, limfe do ramena! Ako mozes dokopaj se hrvatskog prevoda, ima tu brixyjevskih momenata...pisar Sinuhe, obracajuci se ponekad dosadnom robu Kaptahu (koji ima smaragd umesto oka, ako se dobro secam), govori mu "Tvoje rijeci su kao zujanje muha u mojim usima" :lol:
Link to comment

blago si ga svima vama. kod kuce me cekaju dve cigle, novi king i novi elroy, i jos ih samo mirisem i povremeno listam, a nema se vremena. (lazem malo, gutam vec nedeljama serijal o jacku reacheru tirler cara. ko da citam 24 uz neophodne dodatke krajma, noara i akcijasenja)ali zato, posle prvog uranjenog novogodisnjeg poklona, stigao i drugi.politicko-grobjpg.jpgiako za sad samo listala, zanimljivo i pitko, kao i svaki slava djukic do sad. dosta autobiografski, puno pricica o legendarnom bermudskom trouglu beogradskog/srpskog novinarstva, moze da posluzi i kao svojevrsni who is who od kraja rata naovamo.svako ko voli da mrsomudi o ovdasnjoj politici, trebalo bi da je ima, pa makar kao podsetnik.mislim da cu prvo da prosledim maman da ima koga da psuje dok je zavejana na hacijendi.

Link to comment

e, i ja dobila poklon, jos za oktobarski rodjendan108.jpgi sve do skora odlagala, strepeci od laguniodnosti, al prijatno iznenadjenje. nurejev u svom perverznom sjaju, zanimljiva segmentarna struktura, poglavlja upadljivo stilski razlicita, a skoro svako majstorski napisano.

Link to comment
blago si ga svima vama. kod kuce me cekaju dve cigle, novi king i novi elroy, i jos ih samo mirisem i povremeno listam, a nema se vremena.
Što bi ti rekli MMORPGovci - omg, slacker fail. :( Edited by Lrd
Link to comment
blago si ga svima vama. kod kuce me cekaju dve cigle, novi king i novi elroy, i jos ih samo mirisem i povremeno listam, a nema se vremena.
koji novi elroy? bas novi novi elroy? u originalu? gde si ga pazarila? negde u bgd? bolje govori dok ne preduzmem jedan home invasion u stilu narecenog pisca :)mislim govorimo o ovoj knjizi?blood_s_a_rover_jacket_cover-9793f.jpgili ne?
Link to comment
Ako mozes dokopaj se hrvatskog prevoda, ima tu brixyjevskih momenata...pisar Sinuhe, obracajuci se ponekad dosadnom robu Kaptahu (koji ima smaragd umesto oka, ako se dobro secam), govori mu "Tvoje rijeci su kao zujanje muha u mojim usima" :lol:
nista, verovatno, nije slucajno. prevodioci su mira i drago gervais. s talijanskog :lol: koliko znam, to je i jedini prevod, otokar kersovani, '56.stampan je na biblijskoj hartiji pa ne mogu da skeniram, fotokopiram :( a tako bih.poz
Link to comment
Što bi ti rekli MMORPGovci - omg, slacker fail. :(
jesi mi sad lupio krose desnicom ili izjavio ljubav?duduk sam za role playing. ali obecavam da cu 25. decembra poceti da citam. tad prestaju sve muke na neko vreme. a i laksi je od kinga, 640 prema 1040.
koji novi elroy? bas novi novi elroy? u originalu? gde si ga pazarila? negde u bgd? bolje govori dok ne preduzmem jedan home invasion u stilu narecenog pisca :)mislim govorimo o ovoj knjizi?ili ne?
taj. amazon.com.trolic: nedavno smo racunali (vise mozgova, pa je matematika uspesnija). cak i sa eventualnim haracem poste/carine, ispadne bar par stotina dinara jeftinije nego u ovdasnjim knjizarama. posebno kada su nove knjige u pitanju, em amazon smanjuje cenu hcovima, em ako je dobra (tezinska i vrednosna) kombinatorika, sigurno bude jeftinije. a stize bez problema -- od 2001 naovamo, dva paketa nisu stigla, za oba vracena lova.
Link to comment
jesi mi sad lupio krose desnicom ili izjavio ljubav?duduk sam za role playing. ali obecavam da cu 25. decembra poceti da citam. tad prestaju sve muke na neko vreme. a i laksi je od kinga, 640 prema 1040.
Plakao sam nad tužnom sudbom. Ali, držim te za reč: 25. počinješ, a ja te 26. u podne zovem da razmenimo utiske. :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...