Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

isak babelj - crvena konjicazahvaljujuci vuduovom postu o oktobru i lokalnoj knjizari-antikvarnici...(u kojoj sam btw pazario i knjigu klima izdaje endrju bojla - zurnalisticki ali temeljan pregled delovanja tzv. spijuna s kembridza. knjigu sam vec citao ali eto sad je i posedujem sto u meni uvek budi nezna osecanja)

Link to comment

Justejn Gorder, Devojka s pomorandžama

Roman o Georgu, petnaestogodišnjem dečaku, čiji se život u potpunosti menja kada dobije pismo od oca, koji je umro kad je dečak imao četiri godine. Uzbudljivo i zabavno pismo o misterioznoj devojci s pomorandžama, zapravo je prelepa i dirljiva ljubavna priča. Kroz pitanja koja otac postavlja sinu, Gorder se i u ovoj knjizi bavi večitim pitanjima o nastanku sveta i čoveka, o tajni univerzuma. 'Devojka s pomorandžama' je svojevrsna oda životu, priča o potrazi za pravom ljubavi i o hrabrosti da se u životu biraju oni teži putevi za postizanje ciljeva.

stavih ovo u spojler čisto ako nekoga zanima tematika, lično nijesam ništa naročito oduševljena romanom. mislim, lepo je, fino, pitko, mada me to malo i odbija kod tih 'takvih' savremenih pisaca...no, ne mislim da je izgubljeno vreme.

Link to comment
Uuuu, aj pogodite sta trenutno citam!Samo cu vam reci da (me) knjiga jebe™.
dezulovića- jebo sad 1000 dinara. sludge, jesi ti izgubio neku okladu pa već više godina čitaš samo FAK-ovce?
Link to comment
crvenkapu? :lolol:
E jbg, u pravu si, sve njegove knjige jebu™, al' ova penetrira bas jako™ i do samog kraja™.
dezulovića- jebo sad 1000 dinara. sludge, jesi ti izgubio neku okladu pa već više godina čitaš samo FAK-ovce?
To sam citao, ima vec podosta vremena. Nisam se kladio, ali stvarno u zadnje vreme dosta citam ove sa nasih prostora.
Link to comment
da prijavim da sam zavrsila trilogiju milenijum stiga lasona (muskarci koji mrze zene, druga sam zaboravila kako se zove, nesto sa sibicama, i treca knjiga je kula od karata). meni je to 1600 strana impresivnog trilerskog stiva: zapleti, likovi, prica, sve je na svom mestu, nijedne rupe nema, evenutalno bih zamerila piscu sto je umro pre nego sto je to objavljeno, eto, da je jos malo poradio s urednikom... odavno nisam imala ovako uzbudljivo citalacko iskustvo, to je ono kad se stegne zeludac i kad lupa srce i kad se navija i kad se cita 100 strana na sat i kad se odahne kad pravda pobedi i posle svega ostanes ushicena:)lizbet salander je uteha za kad god sam se osecala bespomocna kad bi neki muskarac osetio da ima prava da mi dobaci da sam kurva, nedojebana, ruzna i sve vec sto ide iz tog uobicajenog repretoara, a ja ne znam sta cu s tim, jer ne umem da se bijem. lizbet zna. i vise od toga. moj drug reko da je milenijum ko dostojevski na tripu. e pa tako nekako.
Da prijavim i podsetim. Vredi.Završila drugi deo, Devojčica koja se igrala vatrom, i hitam da otaljam poslove i bacim se na treći jer se priča iz drugog nastavlja. Potvrđujem ovo što darling kaže. Ljubitelji lepih misli i prefinjenog izraza neka zaobiđu, jer ovo su knjige koje se čitaju zbog priče. Edited by stormy
Link to comment
Blood Meridian - Cormac McCarthy 'bem ti, taman kada sam pomislio da znam engleski, ovaj me dotukao u tri i po strane... kada zanemarim da mi je svaka osma rec nepoznata, a svaka treca misao nerazumljiva, knjiga i nije tako losa...ne znam bas o cemu je, ali nije uopste losa (a ima i kauboja i indijanaca, krvi do kolena i beba obesenih o drvo, dakle 'full monty")
Izašlo!
Link to comment

Ova najnovija Vidojkoviceva knjiga mu je ubedljivo najgora do sad. Zdrljao na brzinu da stigne za sajam, 100%. Sad citam Jergovicevu zbirku prica Mama Leone. Price su mu jos dosadnije od romana, a ne znam koji me to mazohizam tera da ga citam vise. Sto je najveci stos, ima da izguram knjigu do kraja, z'inat!

Link to comment

Jelena Novak - Opera u doba medija, teorijska studija. -_-

Knjiga 'Opera u doba medija' je pionirska rekonstrukcija postistorije opere. Ona je rasprava o kljucnim promenama koje su zahvatile svet opere u poslednjih tridesetak godina, sprovedena oko ostvarenja najuticajnijih savremenih operskih stvaralaca - Filipa Glasa, Roberta Vilsona, Luja Andrisena, Pitera Grinaveja, Džona Adamsa, Pitera Selersa, Stiva Rajša, Beril Korot, Mišela van der A. U razmatranim operama pokazani su rituali poznog kapitalistickog drustva u kome se granice između masovne kulture i visoke umetnosti brisu. U pitanju je istrazivanje prestupnickih operskih dostignuca od vremena kada se opera 'Ajnstajn na plazi' Glasa i Vilsona pojavila kao prelomna tacka u zapadnoj operskoj tradiciji. Istrazene su teme problematizovane muzickim teatrom u vremenu ekstremno razvijene tehnologije. Otvorene su polemike o smrti dive, prijemcivosti postminimalne operske muzike i dekonstruisanju prikazivanja operom. Sa poglavljima o operi i njenoj elektronskoj/digitalnoj reprodukciji, kao i operi kao medijskom spektaklu, knjiga 'Opera u doba medija' pokazuje kako su digitalni video, film, televizija, DVD i virtuelna realnost promenili operski svet.

Link to comment

Čika Berni Šlink :wub: i Povratak kući. Taman 'tela da se ušuškam i udubim i "smažem" je za jedan dan, kad iskrsnu nešto nešto veliko i bitno (ali podjednako zanimljivo) za raditi. Nisam ni prijavila desetak pročitanih knjiga, a nije da nisu vredele - ne stiže se.Nekako mi je "iscepkan" utisak o povratku, ali mislim noćas da ga "zalepim" (jedva čekam).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...