Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Konacno! Stvarno se oteglo ovo citanje -on again ... off again- KolberoveI_Am_America_(And_So_Can_You!).jpgali je vredelo! Svaki put kad joj sam se vracao smejao sam se do suza. Sjajna drustveno-politicka satira uz zdravu dozu humora je ispala dobitna kombinacija. Nece mi biti tesko da je ilustrujem (a i time preporucim siroj publici) s Kolber vs Darvin primerom ;)

Hey, Kids! Now you can disprove evolution in your own backyard! Here's what you'll need:One (1) fishbowl; One (1) pitcher of water; One (1) hamster, alive; One (1) hardbound copy of Charles Darwin's Origin of Species... and now here's the experiment!DISCLAIMER: The following demonstration is for educational purposes only, in the sense that you will "only" become "educated" by doing it. In other words: Don't try this at home. (Try it at a PETA rally.)Step1: Fill your fishbowl with the water. I don't want to give anything away, but soon it's going to be a bowl for another kind of animal.Step 2: Drop the hamster (you can call it "Skip") into the fishbowl.Step 3: Cover the fishbowl with Charles Darwin's Origin of Species.Step 4: Seems like a pretty desperate situation Skip has gotten himself into. This would be an ideal time for evolution to kicks in!Step 5: Follow the Scientific Method - observe! Is the hamster "evolving" gills? Has he "evolved" a jackhammer to drill through the fishbowl, or "adapted to his environment" with a tiny hamster flamethrower to burn through Origin of Species? Didn't think so.Step 6: Let the hamster go. Just because Darwin was a sick twist with a God Complex doesn't mean we have to buy into his power trip. (You could also call the hamster "Teddy.")
:Hail: Ovo je bila 1, a jos ima 229 ovakvih strana... :thumbup:
Link to comment
Ovo je bila 1, a jos ima 229 ovakvih strana... :thumbup:
:thumbup: Genijalac. Knijga je Colbert nation u pisanom obliku, ali strava koliko je to duhovito i pronicljivo.Dopiydilo mi čekat da dođe u ovdašnje knjižare, naručila na Amazonu, brzo, lako i jeftino.
Link to comment

preporucujem i audio verziju, idealna je za cekanje u redovima, gledanje mutiranih vesti itd.brojim dane dok ne dodje cika postar da donesebloodBig D. November ’63. He was there that Big Weekend. He caught the BigMoment and took this Big Ride.He was a sergeant on Vegas PD. He was married. He had a chemistrydegree. His father was a big Mormon fat cat. Wayne Senior was jungled upall over the nut Right. He did Klan ops for Mr. Hoover and Dwight Holly.He pushed high- line hate tracts. He rode the far- Right zeitgeist and stayedin the know. He knew about the JFK hit. It was multi- faction: Cuban exiles,rogue CIA, mob. Senior bought Junior a ticket to ride.Extradition job, with one caveat: kill the extraditee.

Link to comment

probaj, sta drugo da ti kazem. ja sam se bunila neko vreme, ali me je uspavljivanje glasom stivena kolbera preobratilo. naravno, treba proveriti ko cita. a jedno slusanje trumana kapotija me je sprecilo da izvrsim neoprostivi zlocin tokom 12-satnog putovanja autobusom sa maman.

Link to comment
preporucujem i audio verziju, idealna je za cekanje u redovima, gledanje mutiranih vesti itd.brojim dane dok ne dodje cika postar da doneseBig D. November ’63. He was there that Big Weekend. He caught the BigMoment and took this Big Ride.He was a sergeant on Vegas PD. He was married. He had a chemistrydegree. His father was a big Mormon fat cat. Wayne Senior was jungled upall over the nut Right. He did Klan ops for Mr. Hoover and Dwight Holly.He pushed high- line hate tracts. He rode the far- Right zeitgeist and stayedin the know. He knew about the JFK hit. It was multi- faction: Cuban exiles,rogue CIA, mob. Senior bought Junior a ticket to ride.Extradition job, with one caveat: kill the extraditee.
Mogu da citiram ovaj sveti post i da kažem da se desilo nešto za mene neverovatno: iščekivanje ove knjige preraslo je po neizdržu išekivanje novog Martina. Pogotovo što se sa Martinom družim duže nego sa bogom. Zapao sam maltene u stanje njegovih junaka, opsesivno sam opsesivan, stalno razmišljam, maštam kako će izgledati, šta će se raditi, gde ću da je čitam, kakav ćemo imati odnos, kako će se na polici uklopiti uz druge dve, šta ću da pijem dok je čitam i slično. Ne smem da razmišljam ni malo o tome kakva će biti. Junior me nije previše dojmio (u elrojevskom vrednosnom sistemu likova), ali Pierre...Takodje sam nedavno shvatio da mi je Pierre 'ladno i bez muke ušao medju najupečaljivije likove svekolike umetnosti. Bez pompe, bez borbe. Uh, kada sam nedavno jednom poznaniku rekao da mi je stil prve dve knjige Underworld USA trilogije bio skroz pitak i razumljiv i da nisam imao nikakvih problema da pratim plot i subplot (i subsub plot i subsubsub...) da je to zato što nisam normalan. Pa, tako je. Nisam i jedva čekam da stigne i da uživam u svojoj nenormalnosti i bogu svih nenormalnosti.
Link to comment
probaj, sta drugo da ti kazem. ja sam se bunila neko vreme, ali me je uspavljivanje glasom stivena kolbera preobratilo. naravno, treba proveriti ko cita. a jedno slusanje trumana kapotija me je sprecilo da izvrsim neoprostivi zlocin tokom 12-satnog putovanja autobusom sa maman.
Okej, da, nisam mislio ništa loše, nego stvarno ne razumem.
Link to comment

bas zvucim strogo, a :lol: jasno mi sta pricas, i ja sam se godinama pitala ko to slusa ako ne mora, neki prijatelj me cak ubedjivao da je savrseno za voznju, a ja sve mislim da bih sigurno zakuntala da slusam nekog kako prica satima. ali eto, konvertit sam postala.a moze i intelektualno. dzojs tezak za drzanje u ruci, moras da se usredsredis, a ovako ti lepo citaju bata i seka, pravo zadovoljstvo.

Link to comment

ja moram da priznam da sam odustala od jednog delila zato sto je 900 strana bilo dosta nedrzivo. tako da mozda ima smisla to sa audiom. da je heath ledger ziv, mislim da bih citala sve sto on izgovori. steta.now reading - dosta nostalgicnog recikliranja, izmedju ostalog punk darka glavana (opet pokojnik :(). zapocela i svi sahovi ljudi, zanimljivo, pitko, a sa dovoljno cinjenica i uverljivosti.jel neko mozda citao biciklisticke dnevnike dejvida birna?

Link to comment

Pročitala konačno Baretićevog Osmog povjerenika.Prva polovina mi se otegla ko gladna godina, uopšte mi nisu prijali mladoliderski tripovi, i ostavila sam knjigu na dve nedelje.I slučajno iz dosade uzmem da je dovršim- druga polovina i više nego nadoknadjuje ono što me je u prvoj sve vreme nerviralo.Dobar. Preporuka.Moguće da ni prva polovina nije baš toliko loša- nahvalili su mi knjigu najstrašnije, pa sam verovatno zbog toga očekivala ko zna šta.Btw, jel čitao neko Jergovićeve Dvore od oraha? I o tome sam se naslušala oda.

Link to comment

Već neko vreme nisam "prijavljivala" pročitano, a nije da ga nije bilo. Bilo i preterivanja u količini i brzini. :blush: Al' da pomenem samo najbitnije: drugi deo Osterovog Otkrivanja samoće je :Hail: : Hail: (skoro kao Albahari ;) ).Pre deset minuta završila Bazduljev (Muharem Bazdulj) omaž i Osteru generalno (i Albahariju indirektno) i Bruklinskoj trilogiji - (isto trilogija) Tranzit, kometa, pomračenje. Utisak: :Hail: (možda zbog sličnosti - ne i tematske! - sa pomenutim drugim delom). Neću reći o čemu je (a i kao da je to lako), vidite sami. Izdavač je Ajfelov most. Čim operem prozore :P bacam se na sledeću knjigu iz "korpice". :wub:

Edited by FranziskaKafka
Link to comment

Naletela na LOM-ovo izdanje Bore Ćosića, Priče o zanatima i Uloga moje porodice... u jednoj knjizi.Počela da čitam Priče jer ranije nisam, pa nisam stala ni kod Porodice, obnavljam.Prija nasmejati se nečemu ovih dana.

Link to comment

Kod mene u kuci su te knjige u dva odvojena toma stajale na vrhu police sa knjigama koja se nije mogla dohvatiti bez merdevina. U napadu dosade sam ih nasao kada sam imao 12-13 godina i tada su mi bile zabavne. POsle sam ih procitao jos jednom i bile su mi jos bolje.Mhm, mogao bih da ih dohvatim opeta.

Link to comment
Naletela na LOM-ovo izdanje Bore Ćosića, Priče o zanatima i Uloga moje porodice... u jednoj knjizi.Počela da čitam Priče jer ranije nisam, pa nisam stala ni kod Porodice, obnavljam.Prija nasmejati se nečemu ovih dana.
Uh, citao na moru ove godine, polako gustirao da ne zavrsim prebrzo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...