Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Poslalo mi iz Slovenije. Grohotom se smejem dok čitam.
E jebiga, bio dolje, kupovao knjige na trafici i procijenio da bi ova mogla biti njesra. Odma pišem da mi kupe rodijaci.
Link to comment
da bi ova mogla biti njesra. Odma pišem da mi kupe rodijaci.
Možda će ti i biti njesra. Nemoj posle mene da kriviš što sam te naveo na sumnjivu investiciju. Na koricama ove moje piše petnes ojra.
Link to comment
daj, molim te, nama koji ovo sigurno necemo citati prepricaj u par recenica i odaj taj zapanjujuce kreativan i jasan odgovor na ovo najstarije pitanje na svetu. opste informisanosti radi, pliz.
"credo in unum deum, patrem omnipotentem, factorem ceali et terrae..."ako ti je imalo poznat kršćanski nauk, ovo je otkrivanje tople vode
Link to comment

kenzaburo oe, jednostavan zivot. pomalo cudan roman, lezerne strukture, skoro prisecanje, sa svim grananjima, digresijama i repetitivnoscu koje ima secanje. prijatno i smireno stivo, iako poneka poglavlja na prvi pogled deluju pre kao nezavisni eseji nego glave romana (recimo, ono o stalkeru i tarkovskom). ne znam sta je jos prevedeno na srpski od oea (lepo prezime za menjanje po padezima). ili da probam u originalu.procitala u medjuvremenu i neku gomilu knjiga mladjih hrvatskih i bosanskih pisaca. svi govore o vremenu danasnjem, ratovima i tranzicijama, pa su mi se malo pomesali.

Edited by Aleksija
Link to comment

mnogo bre volim ove nase cigane sto robom sa djubrista popunjavaju prazne tezge beogradskih pijacajuce sam divan pazar napravioprvo nasao stajnbekove skice iz montreja za koje pojma nisam imao da su ikada prevedene kod nas - cannary row u originalu - i veceras se na to bacamto je bilo i najskuplje, 100 dindziostalo je bilo po 10 dinaraliv ullman, mijenjanje (changing), edicija zlatni paun, otokar kersovanirobert grejvz, opsada i pad trojei odiseju(ove dve poslednje jer sam opasno posenilio na temu sta se stvarno tamo desavalo... vreme je za podgrevanje izlapelih celija)

Link to comment
prvo nasao stajnbekove skice iz montreja za koje pojma nisam imao da su ikada prevedene kod nas - cannary row u originalu - i veceras se na to bacam
prevedeno, i to maestralno
Link to comment
Poslalo mi iz Slovenije. Grohotom se smejem dok čitam.
i ja to upravo procitala. odlicno prevedeno na srpski, rende izdao.nije maj kap of ti, ali sam izdrzala i na kraju nisam bila nezadovoljna.
Link to comment

pomislila kako je krajnje vreme da pokleknem i prestanem da se probijam kroz sve deblje barikade no brain chick lita, ne bih li naisla na nesto sto nije za stampanje na toalet papiru.rosastp.jpgmucno. prvi put odlozila posle 30. strane da predahnem od teskobe, pa nastavila i teracu do kraja, jer vredi.

Briljantnim nagrađivanim prvijencem mlada autorica Heike Geißler osvojila je njemačku publiku. Romanom o djevojci koja ostavlja svoju tek rođenu bebu jer osjeća da gubi kontrolu nad vlastitim životom i željama, autorica pripovijeda o generaciji izgubljenih. Njezina junakinja Rosa sanja bolji svijet koji pokušava pronaći u Berlinu i New Yorku bježeći od majčinstva. Tragajući za srećom i svijetom u ružičastom ona traži sebe. Roman Rosa uznemirujuće je precizan i detaljan psihogram mlade žene na životnoj prekretnici. Rosa je veličanstven prvijenac, senzibilan, istinit, ostavlja bez daha. Brigitte Iako suosjećamo s junakinjom, istodobno čitajući znamo mnogo više od nje. Prije svega to da se Rosa strahovito zavarava. Jednostavno se dobro osjećamo što poznajemo nekoga tko još slabije upravlja vlastitim životom nego mi sami. Die Tageszeitung

ali se nikako ne bih slozila s poslednjom recenicom iz spojlera :mellow:edit: risajz

Edited by Cruella De Ville
Link to comment

The unknown terrorist by Richard FlanaganIce station by Matthew ReillySrpski rulet - Nebojsa JevricIstaknuti Boshnjaci (1994) - Hafiz Mahmud Traljic Dani (spec izdanje) Sjecas-Li-Se-Sarajeva

Ponovo sam stigao u Sarajevo ujesen 1997. Moj brat od strica Vasko Luković, pukovnik u Armiji BiH, otac dva sina od kojih je mlađi poginuo boreći se na jedinoj pravoj strani - u bosanskim specijalcima, poveo me je u obilazak "fronta".
Chronicles (Vol 1) - Bob Dylan
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...