Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Paul Carter - Don't Tell Mum I work on the Rigs, she thinks I'm a piano player in a whorehouseDobro zezanje, cisto ono - non-fiction. Bash kao sto pise u naslovu...Tim Flannery - The-Weather-MakersOtuzna & dosadna pro-climate-change saga od coveka koji je 'u to ime' pre par godina proglashen 'Australijancem godine'... 101 zvaka a nigde (slovima: nigde) ne spominje niti propagira ono sto bi prvo trebalo da se uradi na svim poljima ( i bez GW "pretnje" ) - da se smanji potrosnhnja - energije u globalu, nafte, struje bla, bla, bla... A on uhvatio pa delje po nekim 'jadnim medvedima koji ce, ako se temperatura podigne za 2 stepena da crknu zbog pomeranja prirodnog stanista ne znam ni ja cega'... Ovo mi ionako spada u "upoznaj svoga neprijatelja ne bi li mu lakshe 'slomio nogu' kad dodje vreme"... Nigel Marsh - Fat, Forty and FiredCar sa pricom iz zivota na gornju temu... Drugi put.

Link to comment
Tim Flannery - The-Weather-Makers... Ovo mi ionako spada u "upoznaj svoga neprijatelja ne bi li mu lakshe 'slomio nogu' kad dodje vreme"... Nigel Marsh - Fat, Forty and FiredCar sa pricom iz zivota na gornju temu... Drugi put.
Pa, demoviću, valjda ti je i Nigel Marsh jednako neprijatelj, mislim ako je to Tim Flannery? Oni su braća po materi, znaš da je Marsh jedan od osnivača "Earth Hour" nonsensa? I, takođe, serviram jednu Uefu višedecenijskom CEO-u i njegovom poznavanju kako to izgleda biti ostavljen high & dry.
Link to comment

Сјајна књижица: говори не само о успешном срчу за трансуранском планетом на два колосека, већ управо започиње са случајним Хершеловим открићем Урана, па преко планетоидног појаса и неуспешних срчова за планетом између Марса и Јупитера те између Меркура и Сунца, до успешних потрага за егзопланетама. Зачињено је детаљима како се до којих открића стизало, о суврењивостима међу астрономима и бацању клипова под ноге, али и до витешких (иако јако ретких) примера међу колегама, једном речју - посластица. Јако лепо и питко написана књижица коју бих од срца препоручио свакоме ко се имало занима за небеске ствари...41H9V54FVNL._SL500_AA240_.jpgНа реду је Цивилизација Ангкора.51Y3AVEJ6PL._SL500_AA240_.jpg@Buck: TX!

Edited by Њујоркер
Link to comment
Ok, samo pitam... Da proverim.Sve za nauku... :Hail:
Pa sad,ima nauka i nauka. Zivotinje ne dozivaljavaju orgazam. To je definitivno tako i ima malo i strucnijih studija od ovih koje nekespisateljice pishu a momci sa stalnom,blagom erekcijom zele da veruju da je to tako.Zivotinje se ne pare da bi imale orgazam, jer bi inache mozda i one isle u Amsterdam,pazarile tamokojekakve igrackice i orgijale 24 sata. ;) Zenskice ( aj sada sam ja speicijalista za pse, ali je kod slonova i nosoroga stvar josh komplikovanija)imaju teranje jednom godisnje(korektno na 8-10 meseci) i to traje ca 2 nedelje, pri cemu su samo neka tridana presudna kada i (p)ostaju gravidne.Ovi glupavi mushki imaju zelju da yebu samo i iskljucivo kada osete da je zenka u teranju.Nikada im u zivotu ne bi palo na pamet da yebu orgazma radi.A cudno da ta buduca dobitnica Pulicerove nagrade ne napisa nesto i o orgazmu mushkih.Ali Buck i tako cita samo ono sto zeli da vidi,cuje,veruje :lol: Bole njega da ne kazem sta za studije i realnost. Edited by Teja
Link to comment

Auuu, fajt!Upozorio sam kada sam reklamirao knjigu da u pitanju jeste tek spisateljica, bez naučnih pretenzija. Rad, naravno, nije njen, već piše o njemu. Ali, znajući nenaučni background dotične, moguće je da studija koju je navodila (o manuelnoj stimulaciji šimpanzica) nije najkvalitetnija, ili da je opovrgnuta. Mrzi me da proveravam za tu konkretnu pričicu, ali jesam se amnestirao glede dotične autorke. Međutim, za razliku od Nenada Konstantinovića poslanika iz Demokratske stranke, ja ne čitam samo lako štivo kupljeno na aerodromu zarad izbegavanja dosade u avionu, pa tako ni kada su orgazmi u pitanju. Niti samo ono što želim da čujem. Zatim, priča beše o šimpanzama (uz podpitanje o bonoboima), a ne kerušama, i ja ne bih bio tako požurio u negaciju te sposobnosti za čovekov najbliži rod. I, preciznosti radi, nije bilo reči o tome da li navedene životinje imaju snošaj zbog orgazma (nemaju), već striktno fiziološki - mogu li ga doživeti ili ne mogu. Ni za žene nije sigurno imaju li orgazmi bilo kakve veze sa njihovim snošajem.Naime, priča o ženskom orgazmu zapravo je izuzetno kompleksna, nerešena, i lično-politička. Neke od teorija koje cirkulišu kažu da je u pitanju adaptivna stvar i pokušavaju da razotkriju šta je tu tako adaptivno (dve najpoznatije varijacije: (1) psihološka, da orgazam jača vezu između muškarca i žene, tj. indikator je muškog truda oko žene i, nadajmo se, kasnije oko potomstva i (2) fiziološka, da dotični, kada ga ima, uvlači spermatozoide u matericu). Druge teorije vele da je u pitanju tek evoluciona nuspojava (fancy naziv: filogenetska inercija), poput bradavica kod muškaraca. Ima i srednje rešenje, da je nekada, tokom dugotrajne evolucije hominida bilo adaptivno, a da sada nije, i da je inercija. Prijatna, svakako. Odgovora, koliko sam ja tražio, a tražio sam puno, još uvek nema. Dobar pregled različitih teorija o ženskom orgazmu može se pronaći u:Elisabeth A. Lloyd (2005). The Case of the Female Orgasm: Bias in the Science of Evolution. Cambridge, Mass.: Harvard University Press - iako i autorka zastupa jednu vrstu mišljenja (da je nuspojava). Žena je ozbiljna, bavi se istorijom i filozofijom nauke, mislim da je i šefica katedre na Univerzitetu u Indijani (Kinsi Institut je u Indijani, uzgred), a raduckala je i na izvesnom Harvardu i izvesnom Berkliju.Ajmo dalje i vratimo se na čovekolike majmune.Radovi koje sam ja čitao navode da ženke jedne vrste makaki majmuna, šimpanze, i bonoboi doživljavaju orgazme. Na primer:M. L. Allen and W. B. Lemmon. 1981. Orgasm in female primates. American Journal of Primatology 1 (1): 15-34.C. E. G. Tutin and W.C. McGrew. 1973. Chimpanzee Copulatory Behaviour. Folia Primatologica 19 (4): 237-256. A. F. Dixson and N. I. Mundy. 1994. Sexual behavior, sexual swelling, and penile evolution in chimpanzees. Archives of Sexual Behavior 23 (3): 267-280.D. Zumpe and R. P. Michael. 1968. The Clutching Reaction and Orgasm in the Female Rhesus Monkey. Journal of Endocrinology 40: 117-123 D. A. Goldfoot et al. 1980. Behavioral and physiological evidence of sexual climax in the female stump-tailed macaque. Science 208 (4451): 1477-1479.A. Troisi and M. Carosi. 1998. Female orgasm rate increases with male dominance in Japanese macaques. Animal Behaviour 56 (5): 1261-1266.T. Paoli et al. 2006. Perineal swelling, intermenstrual cycle, and female sexual behavior in bonobos. American Journal of Primatology 68 (4): 333-347.S. F. Anestis. 2004. Female Genito-genital Rubbing in a Group of Captive Chimpanzees. International Journal of Primatology 25 (2): 477-488.K. Milton. 1985. Mating patterns of woolly spider monkeys, Brachyteles arachnoides: implications for female choice. Behavioral Ecology and Sociobiology 17 (1): 53-59.F. B. M. de Waal. 1995. Bonobo Sex and Society. Scientific American, pp. 82-88.Hrdy, S. B. 1988. The primate origins of human sexuality. In: The Evolution of Sex, edited by R. Bellig and G. G. Stevens, pp. 100–136. San Francisco: Harper & Row (o komparativnoj anatomiji klitorisa među primatima!)Richard W. Wrangham. 1993. The evolution of sexuality in chimpanzees and bonobos. Human Nature 4 (1): 47-79. Jedan stariji rad, iz 1970, sa sve detaljnim opisom istraživanja, korišćenog dildoa i slično je i dostupan džabe, na adresi: https://tspace.library.utoronto.ca/retrieve...xual_climax.pdf.Zaključak tog rada je:

While earlier researchers believed that female monkeys are not capable of orgasm, the preliminary results of experimentation at the University of Toronto reported here, indicate the contrary. Utilizing MASTERS AND JOHNSON’S [1966] criteria of sexual response, 3 adult female Macaca mulatta were artificially stimulated and their responses monitored by means of an EKG and observations. Two of the subjects manifested vaginal spasming after prolonged stimulation, which has been clinically shown by MASTERS and JOHNSON [1966] to occur in human females only in the orgasmic phase of the sexual cycle. Although assumedly capable of orgasm, the short duration of a copulatory series in the wild suggests that this behaviour does not occur in the natural state.
Anyway, cak i da nema nikakvih adaptivnih relevantnosti i možda se ne dešava u prirodi, pošto je razvoj ženskih genitalija vezan za muške genitalije (i razvoj klitorisa za penis), ne vidim zašto kod primata ne bi postojao potencijal za orgazam, a u određenom broju slučajeva (i bihevioralno i fiziološki) je i lociran. Uzgred, poznato je i da ženke šimpanzi i bonoboa iniciraju seks i kada nisu u teranju (iako iza leže društveni, a ne orgazmički razlozi). Nailazio sam i na markaciju ženske ejakulacije kod bonoboa, ali to je druga priča.Stalna blaga erekcija je popustila, hvala na pitanju. Edited by Buck Naked
Link to comment

evo da se upišem, kapiram da je bitno...nisam ništa pročitala ima sigurno mesec dana. toliko.auuu bače, al ti čitaš... svaka čast! izjeda me radoznalost o čemu pričaš sa nekim onako, na žurci, onako, usput :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...