Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

4840_96980136563_75403271563_2116424_3312904_a.jpgDamir Karakaš "Kako sam ušao u Europu" [reality roman]Završio danas. Pitko, dinamično, sprečilo uspavljivanje usled strmoglava pritiska juče po podne.
Link to comment

Procitao Srda pjeva u sumrak na Duhove Miljenka Jergovica. Izdrzao do kraja, mazohisticki.Ovo otprilike i jesu Dvori od oraha 2. Sve ono sto mi se nije svidelo kod Dvora ima i ovde samo duplo vise i duplo gore. Kartonski likovi, digresija za digresijom, pritom nemam pojma cemu sve te silne price i pricice sluze, mora da ima nesto sto ja ne kapiram. Osim ako je zeleo da nabije sto vise likova i prica da bi dobio sto deblju knjizurdu od petsto i kusur strana. Ok, u tome je uspeo.

Link to comment
505.jpg746.jpg1086.jpgLaguna -Sve tri sa popustom stanu u manje od 2000 dindži... Letujte za te novce u nekom drugom, različitom svetu vidovnjaka... ;) Lepa i jednostavna triologija sa početkom i krajem, bez daljih nastavaka. Solidan svet i solidna radnja koja prati dečaka, prinčevog nepriznatog sina koji u sebi nosi krv i talenat vidovnjaka...Prava priča i tečno pripovedanje koje nema druge pretenzije do priče same, pri čemu se dobro osećate dok čitate, uz veoma jaku identifikaciju sa glavnim junakom, čiju vrlinu pratimo kroz celu triologiju... Kroz dobro i loše, kroz pobede i poraze, kroz njegove strahove, gordosti, zavisnosti, ushićenja i depresije...Pomerite se sa ove vrućine i preselite u svet mladog nepriznatog kraljevića... Videćete da prija...Po meni, bolje od skoro čitanog Vukodava-Semjonove, a takođe bolje i od predugih serijala Džordana i Martina.Preporučujem i čuvam za unuke. :) Edited by dare...
Link to comment
71VQRSQQXJL._SL500_AA240_.gifProcitah zbornik sf radova Alien Sex - 19 pricica na datu temu. Od njih ponjabolji je esej o Supermenu drkadzjiji - iliti sto Covek od celika nikada nece opaliti Lois Lejn. Vredni paznje su i delca: The Jamesburg Incubus, When The Fathers Go i Love and Sex Among Invertebrates.
Link to comment

Mary Roach - Bonk: The Curious Coupling of Science and SexBonkPbk2.jpgKupio na aerodromu, iako sam naleteo na nju i ranije. U pitanju je lako pisano štivo, žena je novinarka ili tako nešto, ali svejedno prilično zabavno. Tema je naučno (ili, preciznije: laboratorijsko) istraživanje seksa i seksualnosti. Ono što je možda najbolje je što se autorka usredsredila na - fiziologiju seksualnog čina, tj. istraživanje fiziologije seksa. Dakle, nema gotovo uopšte psihologija, sociologija i tih zajebancija. Na momente je baš kao neki roman ("otišla sam u tu i tu laboratoriju, upoznala tog i tog naučnika, imao je takvu i takvu kravatu.."), dakle, nije nikakva naučna knjiga, ali jeste veoma informativna (i ima reference iza), a uz to je i dobro napisana, sa dobrim smislom za humor. Posebno odlično je prvih par poglavlja, gde je tema istorijat istraživanja seksa - gde dominiraju Kinsi, Masters i Džonsonova, te junak i heroj za kojeg nisam znao, izvesni Robert Latou Dickinson. Interesantni su i navodi oko problema sa kojima se suočavaju istraživači seksa, kako ih svi interpretiraju za perverznjake, teško dolaze do sredstava, i tako dalje. Teme, kroz prikaz istraživača i njihovog rada, su veoma zanimljive. Ispitivanja postoji li vaginalni orgazam (putem istraživanja seksa sa mašinama), da li udaljenost klitorisa od ulaza u vaginu ima veze sa orgazmima (i merenje te udaljenosti), postoji li veza između orgazma i začeća (istraživanja na svinjama u Danskoj), da li životinje doživljavaju orgazme (šimpanze da), zatim, hmm.. da, četvorodimenzionalno snimanje/skeniranje klitorisa, pa o impotenciji (i razaranju mita da najveći deo psihološki - nije, fiziološki je), transplantaciji testisa i implantima u penise, o otkrićima da je klitoris "mali penis" (i žene noću takođe imaju "erekcije"!), ženskoj "ejakulaciji", o zdravstvenim koristima od orgazama i od masturbacije, o seksualnosti paraplegičara i orgazmima koji se doživljavaju bez stimulacije genitalija, o seksualnoj uzbuđenosti žena i totalnoj šizmi između njihovog tela i uma (ovlaže na svaku sitnicu, uključujući i scene seksa majmuna, ali toga nisu svesne), bizarnim istraživanjima poput efekata poliestera na seksualnu aktivnost (i teranju pacova da nose odeću od poliestera), istraživanju hormona, feromona i čega još sve ne.Ali, poenta je da ovo nije neki novi sex manual a la Cosmo, ili neka zbirka novotarija iz seksologije for dummies. Tema nije seks, već istraživanje seksa, i to je ono što je super, iako je (pre)popularno pisano. Dakle, ono što je meni inspirativno je autorkino konstantno usmerenje na naučnike i na ispitanike, na njihove živote i probleme i zadovoljstva, to jest na ceo taj zanimljivi svet istraživanja seksa laboratorijskim metodama, usmerenosti na telo, na fiziologiju, na tako te magične stvari. Preporuka!

Edited by Buck Naked
Link to comment
...da li životinje doživljavaju orgazme (šimpanze da)
Jel' si siguran da su u pitanju šimpanze?? Da nije mozda "Bonobo", iz Konga?? To je posebna sorta - ono:
The Bonobo is best-known for resolving squabbles through sex rather than violence. Rivals are greeted with genital handshakes and sensual body rubs. Fights are often settled with a "French kiss" and sex, either heterosexual or homosexual. Bonobo's communication is primarily vocal.DNA evidence suggests that the Bonobo and Common Chimpanzee separated just 500,000 years after they diverged from the last common ancestor with humans, between four to seven million years ago. Chimpanzees are the closest living relatives to humans, and are an important research model in both biology and psychology.
Kod njih nema zezanja - sve za zavrshava sa keksom - bilo da je 1:1 ili grupnjak...
Link to comment

Setio sam se i one stare dobre knjige "Biće seksa" - ne secam se vise ko je napisao al' znam da je prvih 5 strana predgovora bilo izvinjenje svima koji su se upecali na naslov jer se, ustvari, radilo o nekim filoSofsko - teoloshkim ogledima... Dobro, mozda manje teoloshkim a vise filoSofskim...

Link to comment
Jel' si siguran da su u pitanju šimpanze?? Da nije mozda "Bonobo", iz Konga?? To je posebna sorta - ono:Kod njih nema zezanja - sve za zavrshava sa keksom - bilo da je 1:1 ili grupnjak...
Aha. Kada kažem šimpanze, mislim šimpanze. Piše autorka, parafraziram: Karl Kendal, u svom (valjda magistarskom) radu, "Orgasm in Female Primates" ručno je stimulisao klitoralnu i vaginalnu oblast nekoliko odraslih, adolescentnih i mladih šimpanzi. Usledili su orgazmi. Kako je znao? Tako što je osetio. Tokom intravaginalne stimulacije (tzv. finger fuck), usledile su perivaginalne mišićne kontrakcije trajanja od oko .8 sekundi i oko jedne sekunde prekida. Prosecni broj ulazaka prstima (po stopi od jedan-dva u sekundi) bio je samo 20,3 puta. Drugim recima, simpanze su svrsavale za 10 do 15 sekundi takve stimulacije. Zvuci brzo? Ali nije. Šimpanze ejakuliraju nakon 5-7 sekundi, tako da ženke dobiju kurac a ne orgazam (doslovno). Interesantno je da je u jednom momentu jedna ženka rukom uzela Kendalovu ruku i pokušavala da je jače ugura unutra u vaginu, tj. pokaže mu da bude intenzivniji i dublji. Kasnije je prepoznata i karakteristična facijalna ekspresija, koja ne liči na našu. I da, u pravu si, bonoboi su nešto saaaasvim drugo i mnogo lepše i bizarnije. Ne samo zbog seksa radi seksa, već i matrijarhata, lezbejstva, trojki, čuda. Edited by Buck Naked
Link to comment

Čitam Letopis elektriciteta, by izvesni Fjodor Vejtkov, izdanje Matice srpske 1947, drugo izdanje ruskog originala je iz iste godine. Knjiga je softback, na crnom omotu je isprintano 1 atmosfersko električno pražnjenje, a papir podseća na bilo koji od Penguin Classics. Samo delo je stilski i po sadržaju elektroinženjerska verzija Kako je čovek postao div by Iljin & Segal i detaljna je taman toliko da ne uplaši ljude koji nemaju tehničkog predznanja... Sad sam vremenski tamo negde kod Emilija Hristijanovića Lenca i Žorža Leklanšea, tj. u XIX veku.Ova knjiga mi je uletela pod ruke kao jedna iz gomile koju sam našao u ćaletovoj roditeljskoj kući... Tako sada imam u policama gomilu romana tipa Seljačka buna i Lelejska gora, ali i dosta stručne literature, od koje je veći deo na ruskom. Naime, sedamdesetih su ruske knjige u njihovih nekoliko državnih knjižara u SFRJot koštale isto koliko u Moskvi, te su se hardback prevodi nekih stvari, kako prenosi moj ćale, mogli naći po cenama koje bi danas odgovarale smešnim iznosima u rangu 300-400 dinara. Iako se radi o tehnici, tu su neka opšta znanja koja se danas itekako koriste - npr. imam sad ovde prevedene Knutha iz '68. i '73. (prvi i treći tom The Art of Computer Programming) i Wirtha iz '76. (Algorithms + Data Structures = Programs), a obe knjige su preporučena šira literatura na beogradskom Elektrotehničkom fakultetu za teorijski predmet Algoritmi i strukture podataka.I tako... Glupi ruski, ništa ja tu direktno ne razumem, osim na mestima gde unazad dešifrujem ono što već znam. <_<

Link to comment
Aha. Kada kažem šimpanze, mislim šimpanze. ...I da, u pravu si, bonoboi su nešto saaaasvim drugo i mnogo lepše i bizarnije. Ne samo zbog seksa radi seksa, već i matrijarhata, lezbejstva, trojki, čuda.
Ok, samo pitam... Da proverim.
Piše autorka, parafraziram: Karl Kendal, u svom (valjda magistarskom) radu, "Orgasm in Female Primates" ručno je stimulisao klitoralnu i vaginalnu oblast nekoliko odraslih, adolescentnih i mladih šimpanzi. Usledili su orgazmi. Kako je znao?
Sve za nauku... :Hail:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...