Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Prethodno završio:p000352.jpgOriginalno delo, sa dobrim pitanjima, ali me odgovori baš nisu zadovoljili. Vredi pročitati.
vidim ja da to je prodato u milionima primeraka, vidim ti procitao, proguglam, nadjem ovu preporuku „Ako je Bog svemoguć i pun ljubavi, zašto u svetu i dalje postoje bol i zlo? Ova knjiga pruža zapanjujuće kreativan i jasan odgovor na najstarije pitanje na svetu. Koliba je definitivno jedna od najboljih knjiga koje sam ikada pročitao.” Džejms Rajl, autor knjige Nilski konj u vrtu daj, molim te, nama koji ovo sigurno necemo citati prepricaj u par recenica i odaj taj zapanjujuce kreativan i jasan odgovor na ovo najstarije pitanje na svetu. opste informisanosti radi, pliz.
Link to comment

Šestogodišnja Misi, najmlađa kći Mekenzija Alena, oteta je za vreme porodičnog letovanja, a dokazi da je verovatno svirepo ubijena pronađeni su u napuštenoj kolibi duboko u divljini Oregona. Četiri godine kasnije, usred svoje Velike tuge, Mek dobija sumnjivu poruku, kojom ga neko, naizgled Bog, poziva da sledećeg vikenda dođe u tu kolibu. Uprkos zdravom razumu, on u mračno zimsko popodne stiže do kolibe i vraća se u svoj najgori košmar. Ono što će tamo zateći zauvek će ga izmeniti. U svetu u kom je vera sve nevažnija, Koliba se rve s bezvremenim pitanjem: „Gde je Bog u svetu ispunjenom neizrecivim bolom?“ Odgovori koje će Mek dobiti zapanjiće vas i možda preobraziti kao što su preobrazili njega. Poželećete da svi koje poznajete pročitaju ovu knjigu.

Link to comment
u kratkom razmaku saramagovo slepilo i
jao, kad god vidim da neko cita slepilo setim se koliko sam ispala glupa u drustvu, kad sam ovde kukala da lektor nije uradio svoj posao i da su ispustili navodnike i da se to ne da citati. :lol: citam patrljak nila grifitsa, to je neki skotski pisac, a ova knjiga mu se navodno dobro prodala. citam i mrljavim, tako sam se ukopala u regionalne teme i pisce da mi je svaki iskorak iz tog zabrana neopisivo tezak. ili je mozda, ipak, ova knjiga dosadnjikava.
Link to comment
daj, molim te, nama koji ovo sigurno necemo citati prepricaj u par recenica i odaj taj zapanjujuce kreativan i jasan odgovor na ovo najstarije pitanje na svetu. opste informisanosti radi, pliz.
E pa upravo je problem (bar moj) što je taj "zapanjujuće kreativan i jasan odgovor" razvučen na preko 50 strana, i naravno nije ga moguće (bar meni) prepričati u nekoliko rečenica. Mogu da se složim da je "kreativan", ali da je "jasan", bar meni nije baš. Možda treba više puta pročitati, ne znam.Nekako se ipak držim toga da su u životu najgenijalnija rešenja, pa i odgovori, kratki i jasni, a ovaj to definitivno nije.Pored svega, meni je priča bila interesantna i nije nalik ni na jednu knjigu koju sam pročitao. Sigurno da ima svoju vrednost, ali lično nisam oduševljen.A da, da dodam da je prvi deo knjige klasičan roman, a da je tek u drugom delu prisutan filozofsko-religijski pristup.
Link to comment

Džek Keruak, Na putučovek je seo za pisaću mašinu, uvukao svitak dužine 36m i za 3 nedelje objasnio šta je to US&A.jedino mu je pas izeo neki metar 'artije tamo do pred kraj :D lepo piše u napomeni.sjajna knjiga a ja Keruaka tek sada otkrivam <_< podsetio me na Hantera Tompsona... samo bez halucinogena

Link to comment
muzej nevinosti, orhan pamuk.
Eh i kako ide? Jel to onaju "muzej ljubavi"?Onomad procitah predivnu kritiku za tajj roman.Ja citam po drugi put sabrana dela Balzaka.Pocenm od broja 1 pa do 10.Onda skapiram da se ne secam tacno kako je bio broj 1 pa se vratim.Imam i na srpskom i na nemackom po deset knjiga ( tvrd povez , sabrana dela,dobila i jedno i drugonekada na poklon) i lepo uzivam. Obicno se usudim da kazem da sam knjigu procitala tek ako sam je tri puta procitala :)
Link to comment

Pade mi na pamet da nam fali topik "Stidim se, ali čitala/čitao sam".. Pa, eto, čitala sam ovih dana "Moj život, moj skandal" Isidore Bjelice-Ostala bogatija za sledeća važna saznanja;-iz kakve je pedigrirane porodice ponikla /spisak svih titula u porodicnom stablu ukljucujuci pretka koji je bio "potomak 12 vojvoda"/,-ko su joj bile VIP komsije u Sarajevu, gde je odrasla,-kako je klopala kavijar otkad je majka odbila od sise, čak i u ono grozno komunističko vreme, iz koga je ponela doživotne traume, -da je bila glavna pička u Sarajevu, prva pronela mini suknju etc,-njene žurke su bile najveći spektakli u celom "tamnom vilajetu",-kad su je zbog one naci žurke /imala je tad 19-2o godina/ priveli u policiju, jebala im je majku, ismejavala, radila ih k'o poslednje majmune, da joj ni heroji WWII rata nisu bili ravni po neustrašivosti,-udarala kontru sex. manijacima po parkovima, tako što bi - zadigla suknju i tako ih na mestu paralisala,-buduci nevidjeno smerna, tek po preseljenju u Bg izgubila nevinost, s neimenovanim izvršiocem radnje, ostavljajući čitaoce u zabezeku "Zar tek sa 21-22 godine, a takva nevidjena riba?!",-o njenoj knjizi "Ozloglašena" ceo Beograd brujao cele 4 godine, -već decenijama je prati UDBA, stalno joj mrse konce, proganjaju je, pa je valjda to razlog što je izdala svega 3o i nešto knjiga, umesto da nadmaši Šekija po produkciji.

Link to comment
Pade mi na pamet da nam fali topik "Stidim se, ali čitala/čitao sam".. Pa, eto, čitala sam ovih dana "Moj život, moj skandal" Isidore Bjelice-Ostala bogatija za sledeća važna saznanja;-iz kakve je pedigrirane porodice ponikla /spisak svih titula u porodicnom stablu ukljucujuci pretka koji je bio "potomak 12 vojvoda"/,-ko su joj bile VIP komsije u Sarajevu, gde je odrasla,-kako je klopala kavijar otkad je majka odbila od sise, čak i u ono grozno komunističko vreme, iz koga je ponela doživotne traume, -da je bila glavna pička u Sarajevu, prva pronela mini suknju etc,-njene žurke su bile najveći spektakli u celom "tamnom vilajetu",-kad su je zbog one naci žurke /imala je tad 19-2o godina/ priveli u policiju, jebala im je majku, ismejavala, radila ih k'o poslednje majmune, da joj ni heroji WWII rata nisu bili ravni po neustrašivosti,-udarala kontru sex. manijacima po parkovima, tako što bi - zadigla suknju i tako ih na mestu paralisala,-buduci nevidjeno smerna, tek po preseljenju u Bg izgubila nevinost, s neimenovanim izvršiocem radnje, ostavljajući čitaoce u zabezeku "Zar tek sa 21-22 godine, a takva nevidjena riba?!",-o njenoj knjizi "Ozloglašena" ceo Beograd brujao cele 4 godine, -već decenijama je prati UDBA, stalno joj mrse konce, proganjaju je, pa je valjda to razlog što je izdala svega 3o i nešto knjiga, umesto da nadmaši Šekija po produkciji.
ko je ono u cvrstom stanju mogo da jebe i da gleda u facu pa jos i da posvrsava zasluzio je spomenicu solidarnosti, udarnicku znacku i vealiki falus u aleji dileja iz taka
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...